Darbo paieškos pasaulis taip pat pasikeitė. Izoliacijos sąlygos ima švelnėti ir mes jau laukiame, kas bus po COVID-19. Čia pateikiame šešis trumpus patarimus, kaip prisitaikyti ieškant darbo šiame besikeičiančiame darbo pasaulyje.
Būkite atviri domėdamiesi darbo galimybėmis
Nors per COVID-19 krizę daugelis įmonių visiškai nutraukė darbuotojų samdymą, kitoms (pvz., mažmeninės prekybos internetu, kurjerių ir (arba) pašto pristatymo paslaugas teikiančioms įmonėms, prekybos centrams ir vaistinėms) reikalinga papildoma pagalba dėl krizės padidėjusiai paklausai patenkinti. Jei būsite atviri domėdamiesi darbo galimybėmis, daug labiau tikėtina, kad rasite sau tinkamą darbą.
Būkite kuo aktyvesni internete
Daugelyje šalių vis dar laikomasi saugaus atstumo taisyklių, todėl šiuo metu rengiama labai mažai asmeninių pokalbių ir tinklaveikos galimybės – mažos. Gali būti, kad ir pasibaigus COVID-19, bus daugiau dirbama nuotoliniu būdu. Todėl itin svarbu, kad internete apie jus būtų galima rasti kuo daugiau profesionalios informacijos. LinkedIn ir kitų socialinės žiniasklaidos priemonių profesiniuose profiliuose atnaujinkite informaciją apie aktualiausią darbo patirtį, įgūdžius ir kvalifikacijas. Taip darbdaviai lengviau jus ras ir galės pasiūlyti darbą. Tai darydami, būtinai patikrinkite, ar jūsų asmeninėse paskyrose nustatytos tinkamos privatumo apsaugos nuostatos.
Naudokitės įvairiomis interneto svetainėmis ir sąrašais
Ieškodami darbo, neapsiribokite tomis pačiomis svetainėmis ir sąrašais, ypač jei darbo paieška neduoda rezultatų. Pasitelkdami įvairias priemones ir svetaines, galėsite pretenduoti į visas jums aktualias darbo vietas. Daugelyje darbo paieškos svetainių darbo galima ieškoti pagal buvimo vietą, darbo užmokestį, raktinius žodžius ir darbo valandas.
Mokykitės dalyvauti vaizdo pokalbiuose
Visiškai sumažėjus tiesioginiams kontaktams ir atsiradus daugiau nuotolinio darbo vietų, labai tikėtina, kad ieškodami darbo turėsite dalyvauti vaizdo pokalbyje. Išbandykite tai iš anksto su artimaisiais ar draugais, kad išvengtumėte nenumatytų nemalonumų. Pavyzdžiui, ar gerai veikia mikrofonas ir ausinės, ar visiškai įkrautas jūsų nešiojamasis kompiuteris? Ar interneto ryšys stabilus ir saugus? Ar labai nevėluoja garsas? Kad padarytumėte kuo geresnį įspūdį, nepamirškite tinkamai apsirengti, kalbėti tiesiai į kamerą ir pasirinkti ramią ir gerai apšviestą aplinką.
Sukurkite vaizdo siužetą
Įkelti į savo socialinės žiniasklaidos priemones (ypač LinkedIn) vaizdo įrašą yra geras būdas išsiskirti iš minios ir leisti darbdaviams pajusti, kas esate ir kokių turite įgūdžių. Pagalvokite, kokius klausimus jums galėtų užduoti per pokalbį, ir trumpame vaizdo įraše atsakykite į juos. Elkitės taip pat kaip per vaizdo pokalbį: tinkamai apsirenkite, kalbėkite tiesiai į kamerą ir pasirinkite ramią ir gerai apšviestą aplinką.
Lavinkite įgūdžius
Siūloma daugybė įvairių internetinių kursų, pažymėjimų ir kvalifikacijų. Saviizoliacija gali būti puikus metas įgyti vieną iš jų. Galbūt daugybėje darbo skelbimų pastebėjote, kad reikalaujama turėti tam tikrą konkretų įgūdį, ir manote, kad jums jis taip pat praverstų? Jei darbo paieškai skirsite daug laiko ir aktyviai lavinsite savo profesinius įgūdžius, procesas veikiausiai bus greitesnis, o darbdaviai matys jūsų ryžtą ir motyvaciją.
Tikimės, kad šie patarimai padės jums užkariauti darbo rinką pasibaigus COVID-19!
Parengta bendradarbiaujant su Europos darbo mobilumo portalu EURES.
Susijusios nuorodos
Kaip išsiskirti per internetinį darbo pokalbį
6 geriausios nemokamos internetinių kursų platformos
Išsamesnė informacija
Susiraskite EURES konsultantą
Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse
EURES darbų duomenų bazė
EURES paslaugos darbdaviams
EURES renginių kalendorius
Būsimi internetiniai renginiai
EURES tinkle „Facebook“
EURES tinkle „Twitter“
EURES tinkle „LinkedIn“
Išsamūs duomenys
- Paskelbimo data
- 2020 m. birželio 16 d.
- Autoriai
- Europos darbo institucija | Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas
- Temos
- Verslas / Verslumas
- Nurodymai ir patarimai
- Jaunimas
- Sektorius
- Accomodation and food service activities
- Activities of extraterritorial organisations and bodies
- Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
- Administrative and support service activities
- Agriculture, forestry and fishing
- Arts, entertainment and recreation
- Construction
- Education
- Electricity, gas, steam and air conditioning supply
- Financial and insurance activities
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Manufacturing
- Mining and quarrying
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities
- Public administration and defence; compulsory social security
- Real estate activities
- Transportation and storage
- Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
- Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles