Ugrás a fő tartalomra
EURES (EURopean Employment Services)
  • Sajtócikk
  • 2024. október 3.
  • Európai Munkaügyi Hatóság, A Foglalkoztatás, a Szociális Ügyek és a Társadalmi Befogadás Főigazgatósága
  • Olvasási idő: 5 perc

Spanyolországból Írországba: hogyan talált munkalehetőséget két kisiskolai tanár egy másik országban

Laura Sáez Martínez és Johanny Rodriguez egy olyan projekt keretében részesült támogatásában, amely Írország-szerte segítette az iskolákat és óvodákat abban, hogy több mint 100 spanyol kisiskolai tanítót és gyermekgondozási szakembert vegyenek fel.

Laura Sáez Martínez (balra) és Johanny Rodriguez
©Conor Ryan

Johanny Rodriguez az EURES-hez fordult, amikor nem talált teljes munkaidős tanári állást Spanyolországban. A hölgyet 2024 júniusában Barcelonában rendezett, az írországi Szociális Védelmi Minisztérium és az EURES Spanyolország által szervezett állásbörzén ajánlották a wexfordi székhelyű Faylinn Montessori School and Creche intézmény figyelmébe.

A zoom-interjúkat személyes interjú követte Írországban. Az eljárás végén állásajánlatot kapott és Írországba költözött, mindezt az EURES támogatásával.

Az EURES segít zökkenőmentessé tenni a tanárok átköltözését

„Az EURES a szakmai fejlődés, a személyes fejlődés iránti rendíthetetlen elkötelezettségével tűnik ki, ugyanakkor arra is nagy gondot fordít, hogy megtaláljuk a számunkra leginkább megfelelő iskolát” - mondta Johanny. „Az EURES-nek és a Faylinn intézménynek köszönhetően javult az angol nyelvtudásom, megismerhettem egy másik országot és kultúrát, bővíthetem az önéletrajzom, és megtiszteltetés volt a számomra, hogy fantasztikus gyerekekkel és emberekkel dolgozhattam együtt.”

Johanny másoknak is ajánlja az EURES-t. „Kezdetben jelentős a kockázat, radikális változásról kell döntenünk az életünkben, de az EURES megkönnyíti a kihívást, hiszen mindenben segít, amiben csak tud, és igyekszik biztosítani a vágyott biztonságot, válaszol minden kérdésre vagy felmerülő kétségre e-mailben, telefonon vagy személyesen.”

Kollégája, Laura Sáez Martínez így nyilatkozott: „Írországban dolgozom, egy wexfordi kis iskolában, és el kell mondanom, hogy nagyon boldog vagyok, és jelenleg életem egyik legjobb tapasztalatát élem. Ez részben az EURES-programnak is köszönhető.”

Laura elmondta, hogy az EURES program gyakorlati és pénzügyi segítséget is nyújtott neki. Az EURES az iskolával együtt közvetítőként járt el, lehetővé tette számára, hogy a tanári munkakör feladatainak megkezdése előtt látogatást tegyen az iskolában, és átnézte a szerződését is. A pénzügyi támogatás révén segített neki kifizetni a repülőjegyeket és az első havi bérleti díjat, mielőtt az első fizetését megkapta volna. „Őszintén szólva, amikor először hallottam, hogy ennyi segítséget kapok azért, mert egy másik országba megyek dolgozni, azt gondoltam, hogy ez valószínűleg nem lehet igaz, túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, de nagyon tévedtem - minden valódinak bizonyult” - tette hozzá Laura.

Az EURES Spanyolország és Írország összefog az óvodai nevelők és kisiskolai tanítók iránti igény kielégítésére

Cathy Moran, az írországi szociális minisztérium EURES tanácsadója vezeti azt a csapatot, amely több mint 25 olyan gyermekgondozási vállalkozással dolgozik együtt Írország-szerte, amelyek betöltetlen álláshelyeket kínálnak. A spanyolországi EURES tanácsadói, akiket Ana Carreras Bejar vezető irányít, a különböző spanyol régiókban élő pályázók számára hirdetik és népszerűsítik a lehetőségeket helyszíni, online és hibrid munkaerő-felvételi eseményeken keresztül. 2023-ban 74 spanyol pályázó költözött Írországba, hogy ott az óvodai és kisiskolai nevelésben, oktatásban vállaljon munkát. 2024 júliusáig további 59 ember vállalkozott erre a lépésre.

Cathy a következőket mondta: „A spanyol csapat az elmúlt három évben fáradhatatlanul dolgozott azon, hogy az ír vállalatok számára a gyermekgondozás területén állásajánlatokat hirdessen. Összegyűjtik és előválogatják a spanyol pályázók önéletrajzait, akiket aztán a vállalatok figyelmébe ajánlunk. Az elmúlt három évben Madridban, Sevillaban, Malagában és Barcelonában munkaerő-toborzó rendezvényeket szerveztek a gyermekgondozási ágazat számára.

„Mindezek mellett Spanyolország egész területén is segítették EURES-kollégáikat, ösztönözzék a pályázókat, hogy jelentkezzenek a célzott mobilitási program finanszírozására, és segítséget nyújtottak az interjúkon való részvételben és a munkavégzés céljából Írországba történő áttelepülésben. Nagy öröm ezzel a csodálatos csapattal együtt dolgozni, és az ő kemény munkájuknak és profizmusuknak köszönhető, hogy számos ír vállalat kiváló spanyol jelölteket tudott felvenni a megüresedett álláshelyeik betöltésére.”

Conor Ryan, a Faylinn munkatársa is elismerően nyilatkozott a pályázókról, valamint az esemény révén nyújtott támogatásról és kapcsolatépítési lehetőségekről. „Az állásbörze rendkívül hasznosnak bizonyult számunkra. Tehetséges és lelkes pályázókat ismerhetünk meg, így a rendezvény jelentősen hozzájárult munkaerő-felvételi erőfeszítéseinkhez. Elismerésünket szeretnénk kifejezni a szociális minisztériumnak és a spanyolországi EURES csapatának a rendezvény kiváló megszervezéséért és lebonyolításáért.”

Kapcsolódó linkek:

EURES célzott mobilitási program

Élet és munka: Írország

Élet és munka: Spanyolország

További információ:

Európai Foglalkoztatási Napok

Az Ön EURES-tanácsadója

Élet- és munkakörülmények az EURES-országokban

EURES állásadatbázis

Az EURES szolgáltatásai munkaadóknak

EURES rendezvénynaptár

Közelgő online események

Az EURES a Facebookon

Az EURES az X-en

Az EURES a LinkedInen

Témák
  • EU mobilitási eszköztár
  • EURES képzés
  • Javaslatok és tippek
  • Belső EURES hírek
  • Munkaerőpiaci hírek/mobilitási hírek
  • Hírek/jelentések/statisztika
  • Toborzási trendek
Kapcsolódó szakasz(ok)

Jogi nyilatkozat

A cikkek célja az EURES portál felhasználóinak tájékoztatása az aktuális témákról és trendekről, valamint viták és viták ösztönzése. Tartalmuk nem feltétlenül tükrözi az Európai Munkaügyi Hatóság (ELA) vagy az Európai Bizottság álláspontját. Ezenkívül az EURES és az ELA nem támogatja a fent említett harmadik felek webhelyeit.