Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2021. gada 15. jūlijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Kā veiksmīgi organizēt darba interviju tiešsaistē?

Covid-19 dēļ daudziem darba devējiem bija jāpārceļ darba intervijas tiešsaistē. Tiem, kuri nepārzina šo procesu, var likties problemātiski tikt galā ar šajā procesā iesaistītajiem sociālajiem un tehnoloģiskajiem aspektiem. Šeit ir mūsu ieteikumi darba interviju veiksmīgai organizēšanai tiešsaistē.

How to organise a successful online job interview
Unsplash

1.Izstrādājiet procedūru un to skaidri paziņojiet!

Nodrošiniet, ka tiek izstrādāta procedūra intervijām tiešsaistē un ka tā tiek skaidri paziņota jūsu darbā pieņemšanas speciālistu grupai, kā arī kandidātiem. Tas var būt kopējs personāla dokuments, kurā sīki izklāstītas svarīgas izmaiņas saistībā ar interviju pārcelšanu tiešsaistē, piemēram, piezīme darba sludinājumos, ka intervijas uz amata vietu tiks rīkotas digitāli. Svarīga nozīme var būt arī intervijas labākajai praksei, piemēram, telefona skaņas signālu un datora paziņojumu signālu izslēgšanai, kā arī svarīgi ir atcerēties par neverbāliem signāliem (acu kontaktu ar kameru, sejas izteiksmi u. tml.). Procesa dokumentēšana un paziņošana šādā veidā palīdzēs mazināt apjukumu un traucējumus procesā gan intervētājiem, gan intervētajām personām.

2.Nosūtiet kandidātiem secīgus norādījumus!

Nosūtiet kandidātiem secīgus norādījumus par intervijas procesu tiešsaistē jau labu laiku iepriekš. Tā kā ir pieejams ļoti daudz videokonferenču platformu, daži kandidāti var nepārzināt jūsu izvēlēto platformu. Norādiet programmatūras, ko kandidātiem var būt nepieciešams lejupielādēt, kā arī prasības attiecībā uz lietotājvārdu un paroli. Laba prakse ir arī izklāstīt, ko grupa sagaida no kandidātu intervijām. Piemēram, vai intervētāji prasīs kādu darba paraugu vai liks kandidātiem izpildīt rakstisku testu? Cikos intervija sāksies un beigsies? Kurš to vadīs?

Apsveriet iespēju lūgt, lai kandidāti pievienojas intervijai dažas minūtes agrāk, lai nodrošinātu, ka viss norit pēc plāna. Drošībai jūs varat arī norādīt rezerves tālruņa numuru, uz kuru kandidāti var zvanīt, lai ar jums sazinātos, un ierosināt, lai arī kandidāti norāda savu tālruņa numuru.

3.Praktizējieties!

Aiciniet intervētājus sarīkot izmēģinājuma interviju ar kādu kolēģi pirms virtuālās tikšanās ar kandidātiem. Savienojamības problēmas var radīt sliktu iespaidu par jūsu uzņēmumu, tāpēc intervētājiem ir jau iepriekš jāiepazīstas ar izmantoto tehnoloģiju, atvēlot pietiekamu laiku jebkādu problēmu konstatēšanai un atrisināšanai. Piemēram, ir jāpārbauda, vai datora mikrofons, tīmekļa kamera, audio un interneta savienojums darbojas, kā nākas.

4.Turpmākie pasākumi

Pēc tiešsaistes intervijas nosūtiet kandidātam vēstuli, pateicoties par atvēlēto laiku. Jūs varat arī lūgt atsauksmes par intervijas procesu – kas bija labi un kas varēja būt labāk? Tas ļaus jums uzlabot pieredzi turpmākām intervijām ar kandidātiem.

Attiecīgā gadījumā informējiet kandidātus par turpmākajiem pasākumiem, arī par to, kad viņi var gaidīt atbildi, vai ir izturējuši interviju, un vai var būt vajadzīgas papildu intervijas, novērtējumi vai iepriekšējo datu pārbaudes.

Mēs ceram, ka šie ieteikumi palīdzēs jums veiksmīgi organizēt darba interviju tiešsaistē!

Lai uzzinātu vairāk informācijas par to, kā tikt galā ar pandēmijas ietekmi uz darbu, skatiet mūsu septiņus galvenos padomus, kā mazināt satraukumu saistībā ar atgriešanos darbā.

 

Saistītās saites:

Septiņi galvenie padomi, kā mazināt satraukumu saistībā ar atgriešanos darbā

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiPersonāla atlases tendences
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.