Přejít na hlavní obsah
EURES (EURopean Employment Services)
Zpráva11. září 2019Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňováníOdhadovaná doba čtení: 5 min

Jak vytvořit dokonalý profil na síti LinkedIn

Síť LinkedIn pravidelně používá 90 % náborových pracovníků a v současné době má více než 610 milionů členů, takže je to skvělé místo pro hledání pracovních příležitostí a kontaktů. V tomto článku vám poskytneme několik tipů pro přípravu kvalitního profilu na síti LinkedIn.

How to create the perfect LinkedIn profile
EURES

Přidejte profilovou fotografii

Podle údajů sítě LinkedIn mají profily s fotografií 21krát více zobrazení než profily bez fotografie a také 9krát více žádostí o spojení. Udělejte vše pro to, aby vaše fotografie působila profesionálně – měla by být z nedávné doby, bez rušivého pozadí a měli byste na ní mít na sobě slušné oblečení. Vyvarujte se fotografiím ze skupinových snímků a dbejte na to, aby hlavním prvkem přitahujícím pozornost byl váš obličej. Zcela nevhodné jsou selfies. A hlavně – usmívejte se! Chcete přeci působit profesionálně, ale také přístupně.

Vyplnění profilu

Vyplňte ve svém profilu co možná nejvíce oblastí. Čím relevantnější informace uvedete, tím bude pro náborové pracovníky snadnější vás najít. Síť LinkedIn má velmi šikovnou funkci, která zjišťuje úplnost vašeho profilu a navrhuje oblasti, které by bylo dobré dále rozvinout a vylepšit.

Aktualizujte

Neaktivní a neaktualizovaný profil na síti LinkedIn může být i kontraproduktivní. Udržujte svůj profil stále aktuální s uvedením příslušných pracovních zkušeností, pracovních pozic a kvalifikací, čerstvou fotografií a informacemi o typu pracovního místa, které hledáte. Prodáváte sebe jako člověka, nejen soubor dovedností – představte si, že s někým hovoříte, a pište v první osobě. To návštěvníkům vašeho profilu usnadní udělat si představu o vašich sociálních dovednostech.

Zapojujte se do skupin

Síť LinkedIn není užitečná jen k navazování spojení s jednotlivými lidmi, můžete v ní také vyhledávat skupiny a zapojovat se do nich. Existují různé skupiny: od spolužáků ze základní, střední či vysoké školy po skupiny zaměřené na konkrétní odvětví nebo profese. Navazování kontaktů v oblasti, o kterou se zajímáte, zejména s lidmi, které znáte osobně a kteří by vám třeba mohli pomoci doporučením, je při hledání zaměstnání k nezaplacení. Vždyť podle odhadů se 70 % nabídek pracovních míst vůbec nezveřejňuje! Při objevování nabídek volných pracovních míst a získávání doporučení se osobní kontakty mohou ukázat jako klíčové.

Uvádějte jen relevantní praxi

Pokud máte dlouhý seznam pracovních zkušeností, uveďte jen ty, které mají nějakou souvislost s oborem či pozicemi, které vás zajímají. Pokud máte opačný problém a přijde vám, že vám relevantní praxe chybí, pokuste se prokázat, jak by vaše jiné zkušenosti mohly být pro danou pozici přínosné. Jaké nové dovednosti jste si osvojili? Máte nějaké zkušenosti, díky nimž jste se toho naučili opravdu hodně? A hlavně, jak byste osvojené znalosti a zkušenosti uplatnili na pozici, o kterou máte zájem?

Zadejte klíčová slova a vyhledávejte výrazy ve své sekci „dovednosti“

Výrazy, které uvedete v sekci dovednosti, slouží jako klíčová slova. Když bude náborový pracovník tato klíčová slova vyhledávat na síti LinkedIn, zobrazí se mu váš profil. Na svém profilu můžete uvést až 50 různých dovedností, což vám umožňuje maximalizovat pravděpodobnost toho, že se váš profil objeví mezi výsledky vyhledávání. Abyste této funkce využili ještě více, požádejte osoby, které jsou s vámi ve spojení, aby vaše dovednosti potvrdili jednoduchou aktualizací stavu, přičemž jim můžete jejich ochotu oplatit stejnou službou. To vašemu profilu dodá důvěryhodnost.

Vybírejte si osoby, se kterými si přejete být ve spojení

Ač to může být pro vás překvapením, skutečnost, že máte tisíce spojení, váš profil nijak nezlepší. Pouze to sníží vaši důvěryhodnost a bude pro vás mnohem složitější vyfiltrovat relevantní příspěvky a příležitosti. Začněte spojením s lidmi, se kterými jste pracovali nebo pracujete. Potom se přesuňte na přátele a rodinné příslušníky, kteří pracují v oborech, které jsou relevantní pro vámi zamýšlenou profesní dráhu. A nakonec hledejte ty, kdo pracují na pozicích, které by vás do budoucna mohly zajímat, a pošlete jim personalizovanou žádost, ve které vysvětlíte, proč jste si je vybrali a proč byste s nimi chtěli být ve spojení.

Doufáme, že vám tyto tipy usnadní vytvoření takového profilu na síti LinkedIn, který vám umožní získat zaměstnání vašich snů!

V rámci partnerství se sítí EURES, Evropským portálem pracovní mobility

 

Související odkazy:

LinkedIn

 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Drop’pin@EURES

Najděte si svého pracovníka sítě EURES

Životní a pracovní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

Témata
  • Obchod / Podnikání
  • Rady a tipy
  • Mládí
Sektor
  • Accomodation and food service activities
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
  • Administrative and support service activities
  • Agriculture, forestry and fishing
  • Arts, entertainment and recreation
  • Construction
  • Education
  • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
  • Financial and insurance activities
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Manufacturing
  • Mining and quarrying
  • Other service activities
  • Professional, scientific and technical activities
  • Public administration and defence; compulsory social security
  • Real estate activities
  • Transportation and storage
  • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
  • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.