Par laimi, Vācijā uzņēmumiem nav vieniem pašiem jāmeklē kvalificēti profesionāļi starptautiskā mērogā. Vācijas Sabiedriskā sektora nodarbinātības dienesta Starptautiskā nodaļa Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV) palīdz uzņēmumiem atrast tādus potenciālos kandidātus ārzemēs, kuriem ir Vācijas tirgū trūkstošās prasmes.
Šajā procesā iesaistās arī EURES. Nodaļa ZAV kā EURES tīkla dalībniece izmanto tīkla datubāzes, lai atbalstītu darba devējus. ZAV var izmantot priekšrocības, ko dod programmas “Tava pirmā EURES darbavieta” piedāvātais atbalsts, proti, palīdzība jauniešiem atrast darba vai prakses iespējas ārzemēs, bet darba devējiem - atrast darbiniekus ar to uzņēmumiem nepieciešamajām prasmēm.
Viens no šādiem uzņēmumiem, kas izmantoja ZAV un EURES atbalsta sniegtās priekšrocības, ir viesnīca Romantikhotel Astenkrone, kas atrodas Vinterbergā, Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē. Šis uzņēmums šogad varēja pieņemt divus jaunus darbiniekus no Dienvideiropas, lai aizpildītu steidzami nepieciešamās vakances tā aktīvākajā sezonā.
Kā norāda Romantikhotel Astenkrone vadītājs Jörg Templin: “Divi darbinieki pēkšņi aizgāja no darba tieši pirms Ziemassvētkiem, proti, laikā, kad sākās aktīvākā sezona, un mums steidzami bija jāatrod viesmīlis un reģistrators, kuri varētu strādāt mūsu pilnībā rezervētajā viesnīcā. Mēs vērsāmies mūsu vietējā nodarbinātības aģentūrā, un tā mūs nosūtīja pie ZAV, kur mums ieteica vairākus kandidātus no ārzemēm.”
Jörg Templin izvēlējās pieņemt darbā Angelo Cinieri no Itālijas un Maria Consuelo Bravo no Spānijas, un šie jaunie darbinieki kopš gadumijas ir lielisks papildinājums viesnīcas 42 cilvēku komandai. Abos gadījumos kopš dienas, kad kandidāti iesniedza savus pieteikumus ar ZAV starpniecību, līdz viņu pirmajai darba dienai viesnīcā bija pagājušas mazāk nekā trīs nedēļas.
ZAV atrada Maria Consuelo Bravo CV EURES tīkla datubāzē 2017. gada nogalē un sazinājās ar viņu. Viņas patiesā profesija ir spāņu valodas (kā svešvalodas) skolotāja, taču viņa vairāk nekā trīs gadus bija strādājusi kādā Barselonas viesnīcā par reģistratori, kā arī bija strādājusi Vīnē par viesaukli, tāpēc viņas CV labi atbilda viesnīcas prasībām.
Savukārt Angelo Cinieri ZAV darbinieki jau zināja, jo jau iepriekš, 2017. gadā, bija viņam atraduši vasaras darbu saldējuma tirgotavā Vangeroges salā. Pēc tam viņš atgriezās Itālijā, bet pēc tam uzzināja par vienu no ZAV darbā pieņemšanas pasākumiem sadarbībā ar EURES Itālijā, Milānā, un atkal sazinājās ar šo dienestu.
“Mēs ātri pamanījām, ka kopš pēdējās sarunas viņa vācu valodas zināšanas bija ļoti uzlabojušās,” atceras darbā iekārtošanas speciāliste Stephanie Diegel, kura ir arī EURES padomdevēja ZAV Dortmundē. “Tāpēc mums uzreiz bija skaidrs, ka varam viņu ieteikt kā kandidātu citiem darba devējiem.”
Ārzemju darbinieku integrēšana uzņēmumā prasa lielu darba devēja iesaistīšanos, un Romantikhotel Astenkrone tam ir lielisks piemērs. Pēc jauno darbinieku ierašanās viesnīca viņus abus aktīvi atbalstīja, lai atvieglotu viņu iedzīvošanos, palīdzot viņiem atrast dzīvesvietu un nokārtot formalitātes, kā arī piedāvājot konsultācijas jebkurā laikā.
Gan Maria Consuelo Bravo, gan Angelo Cinieri saņēma arī programmas “Tava pirmā EURES darbavieta” atbalstu ceļa izdevumu segšanai.
“Darbiniekiem nekad nebūtu jājūtas vientuļi,” uzskata Jörg Templin. Viņš piebilst, ka uzņēmumiem “nevajadzētu ignorēt sociālās integrācijas nozīmi, jo tad, ja darbinieki brīvajā laikā garlaikojas, viņi šajā vietā ilgi neuzkavēsies”.
“Vairumam starptautisko kandidātu ceļošana uz Vāciju ir solis pretim nezināmajam,” piebilst Thorsten Rolfsmeier, kurš strādā par uzņēmumu nodaļas vadītāju ZAV. “Viņiem ir precīzi jāzina, kas viņus sagaida un kādu palīdzību viņi saņems.”
Pateicoties ZAV un EURES, viesnīca Romantikhotel Astenkrone varēja aizpildīt divas svarīgas vakances ārkārtas situācijā, savukārt Maria Consuelo Bravo un Angelo Cinieri bija iespēja iegūt noderīgu starptautisku darba pieredzi. Viesnīcas sniegtais integrācijas atbalsts ir lielisks piemērs citiem darba devējiem, ko vajadzētu ņemt vērā, piesaistot darbiniekus no ārzemēm.
Mobilitātes shēma “Tava pirmā EURES darbavieta” palīdz jauniešiem vecumā no 18 līdz 35 gadiem atrast darbu vai prakses iespējas citā ES dalībvalstī, Norvēģijā vai Islandē, piemēram, sākotnēji stažējoties, piedaloties praksē vai mācoties valodu kursos. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet vietni: http://www.yourfirsteuresjob.eu/en/home.
Saistītās saites:
Papildu informācija:
Atrodiet EURES padomdevēju
Dzīvošana un darbs EURES valstīs
EURES darba meklēšana
EURES pakalpojumi darba devējiem
EURES pasākumu kalendārs
Turpmākie pasākumi tiešsaistē
EURES sociālajā tīklā Facebook
EURES sociālajā tīklā Twitter
EURES sociālajā tīklā LinkedIn
Sīkāka informācija
- Publikācijas datums
- 2018. gada 6. septembris
- Autori
- Eiropas Darba iestāde | Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts
- Temati
- Ārējās EURES ziņas
- Veiksmes stāsti
- Jaunatne
- Saistītā(s) sadaļa(s)
- Nozare
- Accomodation and food service activities
- Activities of extraterritorial organisations and bodies
- Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
- Administrative and support service activities
- Agriculture, forestry and fishing
- Arts, entertainment and recreation
- Construction
- Education
- Electricity, gas, steam and air conditioning supply
- Financial and insurance activities
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Manufacturing
- Mining and quarrying
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities
- Public administration and defence; compulsory social security
- Real estate activities
- Transportation and storage
- Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
- Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles