Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2018. gada 5. aprīlisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 4 min

Horvātu meistars, pateicoties shēmai “Tava pirmā EURES darbavieta” sāk inženiera karjeru Vācijā

Goran Marinovič ceļš uz precīzo mašīnbūvi nebija tipisks. Viņš savā dzimtajā Horvātijā bija strādājis dažādās darbavietās gan par santehniķi, pārdevēju, organizatoru, gan par darbsemināru vadītāju kādā akvārijā.

Croatian handyman finds career as an engineer in Germany thanks to Your first EURES Job
European Commission

“Man bija darbs savā valstī, bet es strādāju ļoti ilgas stundas par nelielu samaksu,” saka Goran. Sākotnēji viņš bija apguvis ceļu būvi, bet nekad nebija strādājis šajā nozarē, un 2017. gada sākumā viņš strādāja par meistaru veselības klubā.

Tas mainījās, kad viņš uzzināja par shēmu Tava pirmā EURES darbavieta un izlēma sākt jaunu dzīvi Vācijā. Goran sazinājās ar ES profesionālās mobilitātes shēmas partneriestādi Horvātijas Nodarbinātības dienestu,, kas viņam palīdzēja atrast Duale Ausbildung programmu. Tā ir arodizglītība, kurā apvienota apmācība darbavietā ar mācībām skolā. “Es par to biju ļoti laimīgs,” viņš saka. “[Tā bija] laba izdevība nākotnei.”

Uzņēmums, kas piedāvāja šo iespēju, bija inženierpakalpojumu uzņēmums Stangl & Co. GmbH, kurā ražo pielāgotas augstas precizitātes daļas dažādām rūpniecības nozarēm. Arī Stangl & Co. pārstāvim Markus Meister shēma “Tava pirmā EURES darbavieta” bija laba iespēja īstajā brīdī. Kad Markus 2016. gada decembrī pirmo reizi dzirdēja par šo shēmu, viņam uzreiz radās interese par to, ko tā varētu sniegt uzņēmumam.

Uzņēmums atrodas Kāmas rajonā Bavārijā, un tas bija saskāries ar grūtībām vajadzīgo darbinieku pieņemšanā. Markus skaidro: “Mums vietējā mērogā reģionā un mūsu nozarē neapšaubāmi trūkst cilvēku. Bezdarba līmenis reģionā arī ir ļoti zems, tāpēc darba devējiem ir grūtības nolīgt vajadzīgos darbiniekus.”

“Vairums jauniešu arī izvēlas akadēmisku karjeru un dodas studēt, nevis nododas profesionālai vai ar arodu saistītai karjerai,” viņš norāda.

Prognozējot, ka “nākamo piecu līdz desmit gadu laikā” ir paredzamas grūtības darbinieku pieņemšanas jomā, viņš un viņa kolēģi sāka pārlūkot EURES darbinieku nodrošināto informāciju par iespējamiem kandidātiem no ārvalstīm. Lai gan vietējā apkaimē darbiniekus atrast bija grūti, Markus zināja, ka Stangl & Co. var piedāvāt darba meklētājiem no ārvalstīm pievilcīgu iespēju, tostarp apmācību darbavietā, intensīvu valodas apguvi, kā arī izredzes uz ilgāku stažēšanās posmu augsti kvalificētā nozarē.

Pēc tam, kad EURES padomdevējs Horvātijas Nodarbinātības dienestā bija palīdzējis Goran sazināties ar Stangl & Co., viņš drīz vien sāka sešas nedēļas ilgu apmācības kursu šajā uzņēmumā. Pēc kursa sekmīgas pabeigšanas un sākotnējas vācu valodas apmācības, kuras apmaksai shēma “Tava pirmā EURES darbavieta” piedāvāja finansiālu atbalstu, Goran piekrita trīs ar pusi gadus ilgas stažēšanās piedāvājumam.

Atrodot jaunu darbinieku no ārvalstīm, kuru var apmācīt, lai viņš veiktu nozarē nepieciešamus specializētus pienākumus, Markus un viņa kolēģi uzņēmumā Stangl & Co. ir spējuši mazināt problēmas, kas saistītas ar darbinieku pieņemšanu darbā. Markus nākamajos gados plāno turpināt darbinieku pieņemšanu darbā ar shēmas “Tava pirmā EURES darbavieta” starpniecību, un viņa mērķis ir šogad pieņemt vēl divus stažierus.

“Bez shēmas [“Tava pirmā EURES darbavieta”] mums nebūtu iespējas nolīgt darbiniekus no Horvātijas vai Spānijas, kur mēs varētu atrast cilvēkus ar atbilstošām prasmēm,” viņš saka, piebilstot, ka viņš ieteiktu šo programmu arī citiem darba devējiem Vācijā.

Savukārt Goran ir mainījis savu meistara dzīvi pret karjeru augsti kvalificētā profesijā un ir sācis ilgtermiņa apmācību, kas būtiski uzlabos viņa nodarbinātības izredzes nākotnē.

Viņš arī iesaka šo pieredzes gūšanas iespēju citiem: “Es to ieteiktu ikvienam cilvēkam, kuram nav darba un kurš ir atvērts jaunām lietām, zināšanu apguvei.”

“Tava pirmā EURES darbavieta” ir Eiropas Savienības profesionālās mobilitātes shēma. Lai uzzinātu vairāk par darba un apmācības iespējām ES vai atrastu darbiniekus, kuriem ir jums vajadzīgās prasmes, sazinieties ar kādu no šīs shēmas nodarbinātības dienestiem vai savu vietējo EURES padomdevēju, izmantojot EURES portālu.

 

Saites:

“Tava pirmā EURES darbavieta”

Horvātijas Nodarbinātības dienests (HZZ)

EURES portāls

 

Papildu informācija

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Darba un dzīves apstākļi EURES valstīs

EURES Darbvietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
 • Ārējās EURES ziņas
 • Veiksmes stāsti
 • Jaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Nozare
 • Accomodation and food service activities
 • Activities of extraterritorial organisations and bodies
 • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
 • Administrative and support service activities
 • Agriculture, forestry and fishing
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Education
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Financial and insurance activities
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Manufacturing
 • Mining and quarrying
 • Other service activities
 • Professional, scientific and technical activities
 • Public administration and defence; compulsory social security
 • Real estate activities
 • Transportation and storage
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
 • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.