Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2021. gada 12. aprīlisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 4 min

Vecāka gadagājuma cilvēku aprūpe Vācijā – Sara un Aitor stāsts

Līdzīgi daudzām ES valstīm Vācijā ilgu laiku ir bijis kvalificētu aprūpētāju trūkums vecāka gadagājuma cilvēkiem. EURES Vācijā nolēma risināt šo problēmu, uzsākot projektu, kurā apvienota profesionālā apmācība ar darbu geriatriskās aprūpes nozarē. Sara un Aitor bija divi no projekta dalībniekiem.

Caring for older people in Germany: Sara and Aitor’s story
Sara Campillo Margalef

Kad Sara pieteicās uz EURES Vācijā starptautiskās kvalifikācijas projektu, viņa nekad nebija strādājusi geriatriskajā aprūpē. “Tajā laikā man vajadzēja dzīvē radikālas pārmaiņas,” viņa bilst. “Geriatriskās aprūpes profesija mani piesaistīja. Doma, ka es varētu palīdzēt cilvēkiem, kuri nevar daudz ko paveikt patstāvīgi, man likās skaista.”

Ātrās atlases intervijas

Pirmais solis Sara bija piedalīšanās darbinieku ātrajās atlases intervijās deviņās geriatriskās aprūpes iestādēs Bavārijas pilsētā Ambergā. Interviju laikā EURES padomdevēja Carmen Kräutner nodrošināja atbalstu tulkošanā. Kā vienai no galvenajām personām, kura strādā ar projektu, Carmen ir cieši sakari ar EURES Spānijā sakarā ar viņas bilingvālo izcelsmi.

“Man ir prieks atbalstīt mobilitāti un palīdzēt radīt labvēlīgu situāciju darba meklētajiem, darba devējiem un attiecībā uz geriatrisko aprūpi–sabiedrībai,” stāsta Carmen.

Sara apmetas uz dzīvi Vācijā … un satiek Aitor

Pēc garantēta darba piedāvājuma Sara apmeklēja vācu valodas kursu iesācējiem Spānijā, bet 2019. gada februārī pārcēlās uz Vāciju, lai piedalītos integrācijas kursā. Viņa arī saņēma finansiālu atbalstu ceļa izdevumu segšanai. Sara drīz apmetās Ambergā, un šeit viņa satika savu nākamo partneri Aitor. Aitor iepriekš bija strādājis geriatriskajā aprūpē savā dzimtajā Spānijā, bet lielākoties tie bija pagaidu darba līgumi un viņa situācijai trūka stabilitātes.

Uzzinājis no Spānijas valsts nodarbinātības dienesta par EURES Vācijā projektu, Aitor nolēma piedalīties darbinieku ātrās atlases intervijās Bavārijā. Tāpat kā Sara viņš saņēma finansiālu atbalstu ceļa izdevumu un valodas kursu izmaksu segšanai.

Pēc pārcelšanās uz Ambergu, kur viņš tagad dzīvo kopā ar Sara, Aitor sāka strādāt Phönix Lebenszentren aprūpes namā, vienlaikus apmeklējot profesionālās apmācības kursu.

Tagad rit Sara trīsgadu Ausbildung otrais gads, kura laikā viņa apvieno darbu Seniorenheim der Diakonie aprūpes namā ar nepilna laika medmāsas studijām. “Tas ir diezgan grūti, jo īpaši studējot valodā, kas nav tava dzimtā valoda, bet es uzskatu to par vērtīgu izaicinājumu,” viņa saka.

“Mēs joprojām esam ļoti laimīgi, motivēti un pateicīgi”

Pagājušā gada laikā geriatriskās aprūpes nozari smagi ietekmēja Covid-19. Sara saka, ka tas, protams, bija stresa pilns periods personālam. Sakarā ar ierobežojumiem tika pārtrauktas arī viņas studijas, tomēr nodarbības kopš tā laika ir turpinājušās tiešsaistē.

Ausbildung pārtraukums skāra arī Aitor, bet viņš nesen piedalījās tiešsaistes integrācijas kursā vācu valodas uzlabošanai un cer drīzumā turpināt savu apmācību.

Neatkarīgi no šīm nenovēršamajām grūtībām Sara un Aitor ir apņēmības pilni turpināt savu apmācību un izmantot papildu iespējas, ko piedāvā viņu nozarē Vācijā.

“Mēs joprojām esam ļoti laimīgi, motivēti un pateicīgi, ka varējām ierasties šeit Vācijā, lai dzīvotu un strādātu,” saka Sara. “Tā ir cita kultūra, cita valsts, cita valoda, un mums pie visa ir jāielāgojas, bet mēs neatsakāmies no mūsu plāniem šeit strādāt un iziet apmācību.”

Vairāk darbinieku ātro atlases interviju plānots vasarā

EURES Vācijā projekts turpinājās pandēmijas laikā. Pašas pēdējās divas darbā pieņemšanas kārtas notika tiešsaistē, bet projekts pieturas pie tā uzticamā formāta, organizējot virtuālas ātrās atlases intervijas.

Bavārijā ieradās 18 veiksmīgo kandidātu grupa no Itālijas un Spānijas, lai sāktu darbu februārī, un vēl 90 kandidāti pašlaik pabeidz vācu valodas kursus savās piederības valstīs. Viņi sāks darbu septembrī.

Carmen un viņas kolēģi EURES padomdevēji Carmen Allabar un Kim Prade šobrīd meklē iespējas izvērst projektu ārpus Bavārijas, un jau notiek sarunas ar darba devēju Tīringenē.

Pa to laiku viņi arī organizē ātrās atlases intervijas citām 90 vakancēm projekta sestajā darbā pieņemšanas kārtā, kam jānotiek jūnijā vai jūlijā.

Ja jūs interesē piedalīšanās šajā projektā, sazinieties ar grupu, rakstot uz ZAV [dot] Regionenteam-Suedwesteuropaatarbeitsagentur [dot] de (ZAV[dot]Regionenteam-Suedwesteuropa[at]arbeitsagentur[dot]de).

Ja jums ir interese uzzināt par citām iespējām Vācijā, sazinieties, rakstot uz zavatarbeitsagentur [dot] de (zav[at]arbeitsagentur[dot]de).

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
  • EURES labākā prakse
  • Darba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumi
  • Veiksmes stāsti
  • Jaunatne
Nozare
  • Human health and social work activities

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.