Põhisisu juurde
EURES (EURopean Employment Services)
Artikkel8. juuli 2021Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Algab EURESe hooajatöö kampaania

EURES käivitas hooajatööst teavitamise kampaania. Jagame kuni oktoobri lõpuni teavet ja vahendeid, mis aitavad sul mõista oma õigusi ja kohustusi tööotsija või tööandjana ning seda, kuidas hooajalisi tööpakkumisi kõige paremini ära kasutada.

‘Seasonal work with EURES’ campaign launches
EURES

Miks just hooajatöö?

Hooajatöö on ELi majanduse jaoks väga oluline, eelkõige sellistes sektorites nagu põllumajandus, turism, majutus ja ehitus. Igal aastal siirdub ligi 850 000 ELi kodanikku hooajatöö tegemiseks teise liikmesriiki, kuid paljudel tööotsijatel ja tööandjatel ei ole kindlaid teadmisi oma õigustest ja kohustustest.

Siin tuleb appi meie kampaania – aitame sul leida vajalikku teavet ja mõista, kuidas EURES saab sind hooajatöö otsimisel või töötajate värbamisel toetada, eriti COVID-19 keerukas kontekstis.

See on osa laiemast kampaaniast „Õigused igaks hooajaks“, mida korraldab Euroopa Tööjõuamet (ELA). Vaata reklaamvideot siin.

Tööotsijad: mida silmas pidada

Kui oled tööotsija, on hooajatöö kaalumiseks palju häid põhjusi. Kogu Euroopas on alati võimalusi hooajatööks ning need tööpakkumised on paindlik viis uute oskuste õppimiseks, raha teenimiseks ja välismaal elamiseks, ilma et see nõuaks pikaajalisi kohustusi.

Pea meeles, et sul on hooajatöötajana palga, tööaja, tervise ja ohutuse ning teisteski valdkondades laiapõhjalised õigused. Kampaania jooksul jagame kasulikku teavet, et aidata sul mõista oma õigusi ning märgata eksitavaid töökuulutusi, valeteavet ja pettusi.

Sa võid alati võtta ühendust kohaliku EURESe nõustajaga, et saada tööpakkumiste leidmiseks juhiseid ja abi. Veel on aega, et leida suvist hooajatööd, nii et alusta otsingutega juba täna.

Tööandjad: mida silmas pidada

Kui oled tööandja, võib välismaalt hooajatöötajaid värvates leida töötajad, keda kõrghooajal vajad. See on eriti oluline, kui su personalivajadused varieeruvad aasta lõikes või kui sinu riigis on sobivate kandidaatide puudus.

Kampaania käigus jagab EURES teavet, mis aitab sul mõista oma õigusi ja kohustusi hooajatöö pakkujana. See aitab tagada, et saad hooajalisi töötajaid hästi ära kasutada, kuid sa ei tohi unustada, et vastutad töölevõetud inimeste eest, eelkõige COVID-19 kontekstis.

Kui sulle pakub huvi hooajatöötajate värbamine, võid võtta ühendust EURESe nõustajaga, kellelt saad teavet ja tuge haldusküsimustes.

Jälgi kampaania uudiseid

Kogu suve jooksul avaldame hooajatöö postitusi EURESe Facebooki, Twitteri, LinkedIni ja Instagrami põhilehtedel teemaviidetega #EURESeasonalWorks ja #Rights4AllSeasons. Jälgi kindlasti kõiki meie lehti, ilmuta huvi meie postituste vastu ning jaga neid teistega, kellele need võivad olla huvitavad või kasulikud.

Enamikul EURESe võrgustiku teenustel on aktiivsed sotsiaalmeediakanalid. Soovitame sul jälgida riikliku või piirkondliku EURESe teenuse lehti, kus jagatakse konkreetset teavet sinu riigi või piirkonna hooajatöö kohta.

Korraldame kampaania osana 20.–24. septembril toimuva tegevusnädala. Sel ajal korraldatakse kogu Euroopas erinevaid tegevusi, nii et jälgi uudiseid!
 

Seotud lingid

ELA: kampaania „Õigused igaks hooajaks“

EURES FacebookisKampaaniavideo
8 põhjust, miks kaaluda hooajatööd

Neli fakti hooajatööst 2021. aastal.

EURESe nõustajate otsing

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

EURES Instagramis

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EURESe välisuudisedTööturuuudised/liikumisuudisedVärbamistrendidSotsiaalmeediaNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.