Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2018 m. vasario 6 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratasSkaitymo laikas: 4 min

Darbo ieškantis Lenkijos pilietis randa tinkamą darbą užsienyje

Kai yra noras, atsiranda ir galimybių. Vadovaudamasis tokia nuostata darbo ieškojęs Lenkijos pilietis Pawelas Frydlewiczius sugebėjo Čekijoje pradėti naują karjerą – tai įgyvendinti jam padėjo Lenkijos EURES tarnyba.

Polish jobseeker finds job

Ankstesniame straipsnyje papasakojome jums viską apie vyresniems nei trisdešimties metų amžiaus asmenims skirtą Europos darbo judumo iniciatyvą, kurią įgyvendina Lenkijos Žemutinės Silezijos regiono EURES biuras. Nuo tada projektas padėjo 26 darbo ieškantiems asmenims rasti darbą Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Čekijoje. Pabendravome su projekto dalyviu Pawelu Frydlewicziumi, norėdami sužinoti, kokia jo asmeninė bendradarbiavimo su EURES patirtis.

Kaip sužinojote apie EURES projektą?

Darbo biržoje laukdamas susitikimo su biržos konsultantu, peržiūrinėjau darbo skelbimus ir pastebėjau EURES paskelbtą pasiūlymą dirbti užsienyje. Tai man pasirodė įdomu. Dar labiau susidomėjau, kai radau keletą brošiūrų ir lankstinukų apie tai, kaip rasti darbą už Lenkijos ribų, apie darbo saugą, darbo sąlygas ir pan. Norėjau sužinoti daugiau, todėl pasidomėjau EURES portale pateikta informacija. Man pasisekė, kad jau pačiame pirmame puslapyje radau skelbimą apie projektą. Tas projektas buvo tiesiog skirtas man!

Kas paskatino jus ieškoti darbo galimybių svetur?

Sunku pasakyti, kas tada mane paskatino ieškoti darbo užsienyje. Tiesą sakant, buvo daug veiksnių, visų pirma mano nuviliančios ir nesėkmingos pastangos rasti darbą Lenkijoje. Norėjau rasti darbą, kuriame būtų vertinama mano daugiametė patirtis bei įgūdžiai ir būtų užtikrinta tinkama pensija bei sveikatos draudimas.

Koks yra jūsų naujasis darbas?

Jau daugiau kaip devynis mėnesius dirbu Čekijos įmonėje „Skoda Auto“. Tai darbas, kurį man padėjo rasti įdarbinimo agentūra. Esu pasirašęs vienų metų sutartį, kuri gali būti automatiškai pratęsta dar metams. Nuo pat pradžių dirbu logistikos departamente ir tas darbas man tikrai patinka.

Koks buvo jūsų darbas Lenkijoje?

Aš dirbau kokybės kontrolės srityje. Darbas buvo labai įtemptas: septynios dienos per savaitę, trys pamainos, nuolatinis mokymasis, daug naujų žinių ir įgūdžių. Tačiau įmonės savininkai pardavė savo verslą ir atleido daugumą darbuotojų. Man tai išėjo į naudą, nors iš pradžių to ir nesuvokiau. Tuo metu buvo labai sunku: netekau darbo, reikėjo pradėti kitą gyvenimo etapą ir imti ieškoti naujo darbo.

Ar galite papasakoti, koks jums atrodė visas EURES procesas ir kaip jums buvo suteikta pagalba?

Iš pradžių maniau, kad nepajėgsiu vienas išvykti dirbti užsienyje. Pati mintis man kėlė baimę. Paprasčiausia veikla atrodė ne mano jėgoms. Kaip rasiu tinkamą pasiūlymą, kaip išversiu savo gyvenimo aprašymą į užsienio kalbą, kaip sugebėsiu pasirengti pokalbiui užsienio kalba? Kaip teks organizuoti išvykimą ir visą su tuo susijusį pasirengimą: būsto paiešką, išlaidas iki pirmojo darbo užmokesčio ir taip toliau. Maniau, kad teks viską daryti pačiam.

Tačiau viskas buvo visiškai kitaip! Dalyvaudamas projekte gavau savo gyvenimo aprašymo vertimą, dalyvavau pagal projektą surengtuose kalbos kursuose, be to, manimi nuolat rūpinosi projekto konsultantai, kurie buvo pasirengę padėti bet kuriuo metu ir įvairiais klausimais, įskaitant santykių su darbdaviu, darbo ir būsto klausimus. Ir tai man reiškia tikrai daug, nes žinau, kad aš esu ne vienas.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte iš pradžių?

Darbas logistikos srityje mano buvo naujiena. Konkretus detalių rinkinys kiekvienoje darbo vietoje surenkamas pagal tas pačias taisykles, tačiau kiekvienam automobilio modeliui būdinga tam tikra specifika, kurią reikia žinoti. Netrukus sužinojau, kaip užsakyti reikiamas detales. Dirbu savarankiškai, todėl man tenka didelė atsakomybė už tai, ką ir kaip darau.

Greitai mano pradinė baimė išgaravo, darbas ėmė patikti. Kompiuterinis raštingumas labai pravertė. Netgi kalba nebebuvo tokia sudėtinga, kaip atrodė iš pradžių. Daugelis čekiškų žodžių man yra suprantami, tačiau nebūtina žinoti, ką reiškia kiekvienas žodis, nes visada galima pasitelkti anglų kalbą!

Ar galite ką nors patarti kitiems, kas galvoja apie EURES projektą?

Kai ieškojau darbo Lenkijoje, susidūriau su sunkumais, kurie man atrodė nesuvokiami. Vienu metu man atrodė, kad atsirėmiau į stiklines lubas, kurių negaliu įveikti.

Norėjau dirbti, turėjau daug žinių ir gebėjimų, tačiau nenorėjau dirbti už atlyginimą, kuris žemino žmogiškąjį orumą. Suvokiau, kad vienintelė mano galimybė – įsidarbinti užsienyje.

Dabar dirbu normaliai, gyvenu normaliai ir netgi kiekvieną savaitę grįžtu į Lenkiją. Nauja kalba, naujas darbas, gyvenimas kitoje šalyje, kitoks žmonių mąstymas, daugiakultūrė aplinka – tai sunkumai, kurie iš pradžių gali kelti baimę, tačiau laikui bėgant tai tampa įdomia patirtimi.

Kai esate atviras naujoms patirtims, iš kitų galite išmokti labai daug. Tikrai buvo verta susisiekti su EURES. Šiandien EURES tikrai galiu pasakyti TAIP!

Pawelo istorija gali būti ir jūsų istorija. Jei ieškote darbo, jums apie trisdešimt metų ir jūs gyvenate Žemutinės Silezijos regione, regioninis EURES biuras jums suteiks profesionalią pagalbą. Susisiekite su EURES konsultantu,  jei norite pradėti profesinę karjerą užsienyje.

 

Susijusios nuorodos

Susisiekite su EURES konsultantu

 

Išsamesnė informacija

EURES konsultantų paieška

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Išsamūs duomenys

Temos
 • Darbo rinkos naujienos/mobilumo naujienos
 • Sėkmės istorijos
Susijusios skiltys
Sektorius
 • Accomodation and food service activities
 • Activities of extraterritorial organisations and bodies
 • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
 • Administrative and support service activities
 • Agriculture, forestry and fishing
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Education
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Financial and insurance activities
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Manufacturing
 • Mining and quarrying
 • Other service activities
 • Professional, scientific and technical activities
 • Public administration and defence; compulsory social security
 • Real estate activities
 • Transportation and storage
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
 • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.