Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2017 m. lapkričio 1 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Kaip padaryti gerą pirmąjį įspūdį... per pirmąsias dvi savaites

Nesvarbu, ar tai darbas visą darbo dieną, profesinė pameistrystė ar stažuotė kelias valandas per dieną – visada svarbu, kokį pirmąjį įspūdį padarysite. Daug straipsnių parašyta apie tai, kaip išmintingai pasinaudoti tomis pirmosiomis keliomis sekundėmis… Todėl pagalvojome, kad verčiau pakalbėti apie pirmąsias pora savaičių. Juk gali prireikti šiek tiek laiko, kol apsiprasite naujajame darbe ir apšilsite kojas!

How to make a good first impression… within the first two weeks
EURES

Atkreipkite dėmesį į laiką

Punktualumas darbe labai svarbus. Kalbame ne tik apie tai, kad į darbą reikia atvykti laiku (nors tai tikrai yra labai svarbu, jei norite padaryti gerą įspūdį!); ne mažiau svarbu darbus atlikti iki nustatyto termino. Tikėtina, kad per pirmąsias kelias savaites neturėsite skubių darbų, tačiau jums bus skirtos užduotys, ir, jei jas atliksite greitai, jūsų nauji kolegos įvertins jus ir jūsų gebėjimus.

Dėvėkite tinkamus drabužius

Nesakome, kad visi turėtų dėvėti kostiumą, nes kai kuriais atvejais tai atrodytų kvailokai! Tačiau derėtų gerai pagalvoti, kaip rengtis. Jei teks visą dieną vaikščioti, nesiaukite nepatogių batų. Jei teks bendrauti su klientais, venkite laisvalaikio drabužių. Jei teks dirbti aktyvų ar fizinį darbą, nesivilkite geriausių firminių drabužių. Tai elementarus patarimas, tačiau stebėtina, kiek daug žmonių šioje srityje priima klaidingus sprendimus. Jei tiksliai nežinote, ko tikėtis, galbūt verta pasiteirauti iš anksto? O kurį laiką padirbėję netruksite suprasti, kas tinka, o kas – ne.

Rodykite iniciatyvą

Imantis iniciatyvos galima užtikrintai parodyti savo entuziazmą ir pareigingumą. Nenustebkite, jei per kelias pirmąsias savaites naujame darbe turėsite laisvo laiko, ir jei taip nutiktų, galbūt verta imtis iniciatyvos ir paklausti, kuo galėtumėte padėti. Prisidėkite, kai tik galite, net jei tai oficialiai nėra jūsų pareigų dalis; labai tikėtina, kad savo naujiems kolegoms padarysite gerą pirmąjį įspūdį.

Klauskite

Pirmąsias kelias savaites – tiesą sakant, pirmuosius kelis mėnesius – naujame darbe paprastai mokomės. Nors daug kas paaiškės atliekant jums skirtą darbą arba iš kolegų patarimų, visada galima sužinoti daugiau. Kai žmogus užduoda klausimus, jis rodo susidomėjimą ir sustiprina norą ir pasirengimą mokytis. Galbūt norite sužinoti daugiau apie konkretų dalyką. Galbūt jus sudomino tai, ką išgirdote ar perskaitėte. Tad galbūt verta patenkinti savo smalsumą ir paklausti?

Kalbėkite su savo komandos nariais

Tikėtina, kad jūsų bendradarbiai bus įdomūs skirtingų charakterių žmonės, turintys įvairios patirties. Jums teks su jais praleisti daug laiko, todėl verta juos pažinti geriau ir leisti jiems pažinti jus. Gal derėtų juos pakviesti kavos ar pietų? Neformalesnė aplinka gali būti tinkamas pirmasis žingsnis, padėsiantis užmegzti santykius su savo komandos nariais.

Tačiau iki tol, kol naujajame darbe galėsite praleisti pirmas pora savaičių, pirmiausiai turėsite parengti tobulą gyvenimo aprašymą ir puikiai pasirodyti per pokalbį. Visa laimė, kad turime puikių patarimų, kurie jums padės žengti sėkmės keliu!

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

„Drop’pin@EURES“

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Sekite EURES naujienas tinkle „Google+“

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasES mobilumo priemonių rinkinysEURES geriausia praktikaEURES mokymaiIšorinės EURES naujienosIšorės suinteresuotosios šalysNurodymai ir patarimaiVidinės EURES naujienosDarbo dienos / renginiaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosNaujienos/pranešimai/statistikaĮdarbinimo tendencijosSocialinė žiniasklaidaSėkmės istorijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.