Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2018. gada 9. maijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Manas dzīves lielais brīdis — Dānijā strādājoši ārzemnieki dalās iespaidos

"My Big Danish Moment" ir video īsfilmu sērija par ārzemniekiem, kas izvēlējušies dzīvot un strādāt Dānijā.

Happy expats share their Big Danish Moment
EURES

Videofilmas ir pieejamas Workindenmark tīmekļa vietnē (Dānijas Nodarbinātības ministrijas nodarbinātības dienests, kas ietilpst EURES tīklā).

Kad Dānijā strādājošie ārzemnieki stāsta par izaicinājumiem darbā un mājas dzīvi, atklājas vairāki kopsaucēji — dzīvesveids, kopības izjūta un hierarhijas nepastāvēšana, kas nozīmē, ka ikviens var īstenot savas ieceres.

Portugāļu inženieriem Cristina Ferreira un Pedro Santos ir radies pozitīvs iespaids par šo vienlīdzību. "Organizācija ir ļoti horizontāla. Es varu apspriesties ar visiem darbiniekiem, un ikviens darbinieks var izteikt priekšlikumus, ierasties pie vadītāja un pateikt, kas būtu jāuzlabo," saka Cristina. "Dānija tāpat kā Portugāle ir maza valsts, bet šeit ir ļoti daudz spēcīgu uzņēmumu, tāpēc, manuprāt, inženieriem šī ir īstā vieta, kur strādāt."

Vācijas ģeozinātnieka Hannes Koopmann pieredze ir līdzīga: "Ja gribēsi uzņemties atbildību, tev to uzticēs. Strādājot Dānijā, uz mani ļoti labu iespaidu ir atstājusi horizontālā hierarhija…es bez problēmām varu tieši apspriesties ar jebkuru augstākstāvošu vadītāju."

Viena no daudzajām pārmaiņām, kas kopš pārcelšanās uz Dāniju ir izmainījusi spāņu ārstes Maria Perez ģimenes dzīvi, ir iespēja trīs stundu garā ceļa uz darbu un atpakaļ vietā ātri nokļūt darbā ar velosipēdu. "Es nolēmu pārcelties uz Dāniju, jo man dzīvē bija vajadzīgas pārmaiņas," viņa atceras.

"Augsti kvalificēti kandidāti Dānijā vienmēr ir ļoti pieprasīti, jo īpaši inženieri, IT speciālisti, dzīvības zinātņu speciālisti un ārsti," saka Shoji Igi no Dānijas Darba tirgus un darbā pieņemšanas aģentūras Kopenhāgenā.

Papildus Dānijā strādājošo ārzemnieku videostāstiem Workindenmark ir pieejama video pamācību sērija par procedūrām, kas starptautiskiem darba meklētājiem bieži šķiet sarežģītas vai neierastas. Šie materiāli piedāvā atbalstu, piemēram, saistībā ar vakanču datubāzes izmantošanu un motivācijas vēstules sagatavošanu.

Shoji skaidro, ka pieteikšanās process Dānijā var atšķirties no citās valstīs ierastā. "Daudzi starptautiskie kandidāti, meklējot darbu, ir pārsteigti par to, ka viņu pieteikums un CV jāpielāgo konkrētajiem darba sludinājumiem, uz kuriem viņi atsaucas, un ka zvanīšana potenciālajiem darba devējiem pirms pieteikuma nosūtīšanas ir izplatīta prakse." 

 

Saistītās saites

Videofilmu sērija "My Big Danish Moment"

Dānijas Nodarbinātības ministrija

 

Papildu informācija

Atrodiet EURES padomdevēju

Darba un dzīves apstākļi EURES valstīs

EURES Darbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaĀrējās ieinteresētās pusesZiņas/ziņojumi/statistikaSociālie mēdijiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.