Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2021. gada 13. septembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

EURES iespējas: Kas jums būtu jāzina

Lai pilnībā izmantotu EURES piedāvātās iespējas, mēs esam sagatavojuši īsu rokasgrāmatu. Ja Jums ir interese par to, kā platforma var jums palīdzēt, turpiniet lasīt.

EURES opportunities: What you need to know
EURES

Sava sapņu darba atrašana

EURES glabā tūkstošiem CV, kurus darba devēji visā Eiropā var viegli atrast jebkurā laikā. Tas arī veicina plašu vakanču klāstu visās nozarēs – jums ir tikai jāmeklē tā darba veids, kādu vēlaties. Atrodot piemērotu vakanci, sekojiet vienkāršajām EURES darbībām, kas paredzētas, lai atrastu darba devēju, kurš jūs interesētu, un iesniegtu pieteikumu. Tikmēr, ja jums ir jautājumi par darbu vai valsti, kurā tas atrodas, varat sazināties ar vietējo EURES padomdevēju, kurš labprāt atbildēs uz visiem jautājumiem un palīdzēs jums veikt meklēšanu.

Iekārtošanās jaunā vietā

Jauns darbs var jūs aizvest uz jaunu vietu. Pārcelšanās uz jaunu reģionu vai valsti var šķist grūts un izaicinošs uzdevums, taču EURES nodrošina, ka jūs to nerisināt viens pats. Vietējie EURES padomdevēji jums dod padomu katrā jūsu pārvietošanās posmā. Viņi ir pieredzējuši visos pārcelšanās aspektos un var jums palīdzēt ar visu, sākot no izmitināšanas vietas atrašanas līdz jauna bankas konta izveidei.

Kontaktu veidošana

Saistībā ar uzdevumu atrast darbu darba meklētājiem EURES ir liela nozīme  Eiropas (tiešsaistes) darba dienu organizēšanā, darbā pieņemšanas pasākumos, kas darba devējus visā Eiropā savieno ar darba meklētājiem. Pasākumi ietver prezentācijas no iesaistītajiem darba devējiem, kuri meklē darbiniekus, un informācijas punktus par darbu ārzemēs. Viņi sniedz iespēju jautāt dažādiem uzņēmumiem par viņu darba apstākļiem, darba tirgu, darbā pieņemšanas procesiem un pat darbvietām, ko viņi reklamē. Tikšanās ar darba devējiem varētu ne tikai radīt nodarbinātību, bet arī sniegt iespēju paplašināt savu tīklu un uzzināt vairāk par to, kā darbojas organizācijas.

Piekļuve papildu atbalstam

Darba atrašana un pārcelšanās ne vienmēr ir viegls process, tāpēc EURES piedāvā ne tikai vakanču sarakstu. Visā karjeras laikā ir pieejami gandrīz 1000 EURES padomdevēji, kuri atbildēs uz visiem jūsu jautājumiem. Katrā reģionā ir vietējie konsultanti, kuri specializējas informācijas, konsultāciju un darbā iekārtošanas nodrošināšanā gan darba meklētājiem, gan darba devējiem. Dažos gadījumos EURES palīdz jums piekļūt finansiālajam atbalstam, piemēram, stipendijām un ceļojumu taloniem, lai nodrošinātu, ka jūsu pāreja uz darbu ir pēc iespējas netraucēta, kā arī mācīšanās un attīstības iespējas, lai pilnveidotu prasmes un iepazīstinātu ar tām potenciālos darba devējus. Izmantojot tādas darbības un iniciatīvas kā EURES mērķtiecīgās mobilitātes shēma un Europass, EURES strādā, lai nodrošinātu rīkus, kas vajadzīgi jūsu karjerai.

Jaunu padomu un ieteikumu saņemšana

EURES portāla tīmekļa vietnē ir iekļauta lapa, kas veltīta praktiskiem Ieteikumi un padomi ieteikumiem un padomiem, lai palīdzētu pārlūkot darba iespējas, pārvietoties pāri robežām un dzīvot Eiropā. Tie attiecas uz to, kā un kur atrast informāciju par darba tirgu, mobilitātes juridiskajiem aspektiem, piesakoties uz darbu, un galvenajiem jautājumiem, kas jāņem vērā, pārceļoties uz jaunu valsti.

Plašāku informāciju par EURES pakalpojumiem varat atrast, apmeklējot šīs tīmekļa vietnes dažādās sadaļas. Meklējiet  EURES dalībnieku un partneru kontaktinformāciju lapā “EURES jūsu valstī” vaisazinieties ar EURES padomdevēju tieši pa tālruni, pastu vai tērzētavā. Jūs varat sazināties arī ar EURES palīdzības dienestu, lai saņemtu palīdzību, izmantojot portālu vai citus jautājumus, kas jums varētu rasties.

Ir daudz ko atklāt, tādēļ reģistrējieties bezmaksas kontam šodien, lai sāktu!                                Sadarbībā ar Eiropas darbvietu mobilitātes portālu EURES

 

Saistītās saites:

Eiropas (tiešsaistes) Darba dienas

EURES Mērķtiecīgas mobilitātes shēma

Europass

Ieteikumi un padomi

EURES jūsu valstī

Sazināties ar EURES padomdevēju

EURES palīdzības dienests

Reģistrēties bezmaksas kontam
 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaES mobilitātes instrumentu kopumsEURES labākā prakseEURES apmācībaJaunatne
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.