Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2022. gada 28. janvārisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Sezonas darbs Nīderlandē: Tomáš un Lívia stāsts

Tomáš un viņa draudzene Lívia 2020. gada vasarā vēlējās strādāt ārzemēs Nīderlandē, taču nebija pārliecināti, kā šo sapni varēja īstenot. EURES tīkls viņus savienoja ar Nīderlandes aģentūru Flexible Human Services, kas spēja viņiem palīdzēt.

Seasonal work in the Netherlands: The story of Tomáš and Lívia

Darba atrašana ārzemēs

Slovākijas studenti Tomáš un Lívia vēlējās strādāt Nīderlandē vasaras brīvdienās 2020. gadā. “Ceļošana ir viens no mūsu vaļaspriekiem,” saka Tomáš, “un mēs vēlamies mudināt visu vecumu cilvēkus nebaidīties doties uz ārzemēm strādāt, jo tam noteikti ir neskaitāmas priekšrocības.”

Sākotnēji viņi mēģināja sazināties ar vairākām aģentūrām, meklējot sezonas darbu, bet īpašo prasību dēļ viņiem neizdevās to izdarīt. Galu galā viņi atrada Slovākijas EURES filiāli, kas sadarbojās ar Nīderlandes EURES filiāli, kura sniedza viņiem iespēju sazināties ar Nīderlandes aģentūru Flexible Human Services. Flexible Human Services, sākot ar 2020. gada jūliju, nodrošināja viņiem astoņas nedēļas ilgu darbu uzņēmumā Triple A Logistics BV Ziemeļholandē.

Astoņas nedēļas Ziemeļholandē

Tomáš un Lívia ceļoja no Slovākijas uz Ziemeļholandi ar autobusu un vilcienu. “Pirmajā nedēļā sākām darboties darba režīmā,” saka Tomáš. “Lai gan sākums bija sarežģīts, pēc divām nedēļām izveidojām labas attiecības ar mūsu kolektīvu un priekšnieku.”

Tomáš un Lívia izvēlējās strādāt Nīderlandē pienācīgu algu, kā arī liberālās attieksmes un iecietības pret ārvalstniekiem dēļ. Viņi bija gandarīti par to, ka varēja to paši pieredzēt. “Mēs jutāmies gaidīti,” saka Tomáš. “Viņi mums ar visu palīdzēja. Kad radās problēma, mēs vērsāmies vai nu pie aģentūras, vai uzņēmuma, kurā strādājam.”

Ārpus darba laika Tomáš un Lívia izmantoja iespēju izpētīt visu, ko piedāvā Ziemeļholande. “Astoņu nedēļu laikā mēs atradām brīvo laiku nedēļas nogalēs, lai apmeklētu modernās, skaistās pilsētas un dažādus apskates objektus,” viņš atceras. “Būtībā mūsu plāni realizējās, un mēs apceļojām visus Nīderlandes ziemeļus.”

Atgriešanās Nīderlandē

Pēc lieliskās pieredzes 2020. gadā Tomáš un Lívia 2021. gada vasarā nolēma atkal meklēt darbu Nīderlandē un bija pateicīgi saņemt EURES atbalstu. “Mūsu otrais ceļojums sākās daudz vieglāk, jo mēs jau zinājām, pie kā vērsties,” saka Tomáš.

Šoreiz EURES sazinājās ar citu Nīderlandes aģentūru Sagius. Viņi 2021. gada jūnijā devās uz Dienvidholandi ar autobusu (Sagius atmaksāja viņu biļetes), lai strādātu uzņēmumā XPO Logistics.

Problēmas ar komunikāciju

Diemžēl, ierodoties Dienvidholandē, Tomáš un Lívia saskārās ar ilgiem kavējumiem, lai piekļūtu viņu izmitināšanas vietai. Turklāt, lai gan viņi ieradās svētdienā, viņi uzsāka darbu tikai nākamajā ceturtdienā.

Galu galā kļuva skaidrs, ka aģentūrai Sagius nebija izveidota sadarbības saite ar XPO Logistics, tāpēc darbs tika koordinēts ar citas aģentūras – Adecco – starpniecību. Adecco organizatorisku problēmu dēļ četru nedēļu laikā, ko viņi pavadīja ar XPO Logistics, Tomáš un Lívia strādāja tikai 15 dienas. Lai gan šī bija satraucoša pieredze, tā arī deva iespēju ceļot pa valsti. “Tā kā mēs bijām Nīderlandes dienvidos, pastāvēja iespēja izpētīt jaunu ainavu,” saka Tomáš.

Pārcelšana uz Rhenus

Pēc tam nedēļas laikā pēc tam, kad šie jautājumi tika apspriesti ar Sagius, Tomáš un Lívia kā alternatīva tika piedāvāts divu mēnešu darbs uzņēmumā Rhenus. “Esam dzirdējuši tikai labas atsauksmes par Sagius, un mēs tās atbalstām,” saka Tomáš. “Viņi zināja, ka sākotnēji mums bijušas problēmas, un kā uzņēmums jau centās labāk komunicēt ar saviem darbiniekiem.”

Tomáš un Lívia arī pārsteidza darbinieku pabalsti, kas viņiem tika piedāvāti. “Mums tika piešķirti darbinieku pabalsti tāpat kā jebkuram citam uzņēmuma darbiniekam. Sagius mēģina rūpēties par saviem darbiniekiem, šādā veidā padarot kolektīvu dinamiskāku un efektīvāku.”

Padomi citiem darba meklētājiem

Domājot par otro vasaru Nīderlandē, Tomáš ir pateicīgs par EURES sniegto atbalstu. “Mums bija vēl viena skaista vasara ar jauniem piedzīvojumiem,” viņš saka. “Mēs iesakām EURES tīklu, kas atvieglo darba atrašanu ārzemēs bez maksas.”

Tomáš un Lívia vēlējās uzsvērt atbalstu, ko jo īpaši sniedza viens EURES padomdevējs. “Mēs īpaši vēlētos pateikties Zuzana Kubovičová, kura kopš 2006. gada ir atbildīga par saziņu, sadarbību un informācijas apmaiņu ar Nīderlandes aģentūrām EURES tīklā,” saka Tomáš. “Zuzana iedeva mūsu CV pareizajiem cilvēkiem, kuri par mums labi parūpējās, par ko mēs viņai esam ļoti pateicīgi.”

Skats nākotnē

“Mēs esam ļoti apmierināti, ka pat šajos grūtajos laikos klienti atgriežas pie mums,” saka Zuzana. “Viņi apzinās, ka mēs varam nodrošināt drošu darbā iekārtošanu un bezmaksas pakalpojumus, kas viņiem vajadzīgi visā nodarbināšanās laikā citā Eiropas valstī. Esmu gandarīta par to, ka mūsu projekts sezonas nodarbinātības jomā ar Nīderlandes EURES filiāli turpinās 2022. gadā. Ar nepacietību gaidu, ka arvien vairāk apmierinātu klientu tiks uzklausīti ar viņu veiksmes stāstiem.”

Vai vēlaties sākt savu piedzīvojumu ārzemēs? Lai gan ir pandēmijas laiks, mūsu EURES padomdevēji joprojām sniedz ieteikumus un palīdz darba meklētājiem atrast iespējas visā Eiropā. Sazinieties ar EURES palīdzības dienestu, lai uzzinātu sīkāku informāciju jau šodien.

 

Saistītās saites:

Flexible Human Services

Sagius

Adecco

Sazinieties ar EURES palīdzības dienestu

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaES mobilitātes instrumentu kopumsEURES labākā prakseĀrējās EURES ziņasĀrējās ieinteresētās pusesIekšējās EURES ziņasDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiZiņas/ziņojumi/statistikaPersonāla atlases tendencesSociālie mēdijiVeiksmes stāstiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Palīdzība un atbalstsDzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.