Přejít na hlavní obsah
EURES (EURopean Employment Services)
Zpráva21. února 2018Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Dotek skutečnosti: příběhy o pracovním úspěchu v Dánsku

Služba Workindenmark vydala novou brožuru, která obsahuje řadu příběhů o osobním úspěchu lidí, kteří se odhodlali přestěhovat za prací do Dánska.

The personal touch: Real stories of making it work in Denmark.

Brožura s titulem „Za úspěchem do Dánska“ popisuje strasti a těžkosti osmi lidí vykonávajících naprosto odlišné profese, kteří opustí své domovy, přátele a rodiny a vydají se do Dánska za dobrodružstvím.

Workindenmark je veřejná služba zaměstnanosti, která pomáhá zahraničním uchazečům najít místo na dánském trhu práce a pomáhá zaměstnavatelům při hledání zaměstnanců na pozice, které je obtížné obsadit. Brožura byla vydána, aby vyjádřila, co opravdu znamená přestěhovat se do Dánska a žít tam jako emigrant.

Brožura „Za úspěchem do Dánska“ je přehlídkou množství příležitostí na dánském trhu práce. Jedinci, kteří v brožuře vystupují, nalezli nové pracovní pozice v celé řadě profesních oblastí, jako je strojírenství, zdravotní péče, přírodní vědy, sdělovací prostředky a informační technologie.

Brožura nabízí pohled na důvody pro stěhování, první dojmy ze země a její kultury, potíže, kterým dotyční čelili a překonali je, a na drobné rozdíly, které po příchodu zaznamenali.

Jak se zmiňuje Pedro Leitao, který se z portugalského Lisabonu přestěhoval do Aarsu: „Nejvíc mě překvapilo, že Dánové jsou tak otevření... Byl jsem tu teprve druhý týden a už se mi dostalo pozvání na večeři.“

Jiní popisují svůj údiv nad nízkou hierarchií dánské řídící struktury, která umožňuje rychlejší a jednodušší kariérní postup než v některých jiných zemích.

Brožura umožňuje hlubší vhled do vyváženosti pracovního a soukromého života v Dánsku. Jak říká Fabrizio Moroni, který je z Milána, ale nyní je občanem Skanderborgu: „Opravdu mě překvapilo, že tu lidi řeší věci ve větším klidu, než jak jsem byl zvyklý, a přitom jsou velice produktivní... Pracuji tu sice méně, ale soustředěněji. Zdejší kultura práce je opravdu hodně jiná.“

Díky této brožuře si můžete udělat představu, jaké takové přesídlení doopravdy je. Najdete v ní víc než jen statistické údaje a čísla, je plná příběhů skutečných lidí a jejich zkušeností převyprávěných jejich vlastními slovy.

Pokud hledáte nové zaměstnání, toužíte po změně profesní dráhy a novém způsobu života, přemýšlejte o Dánsku. Obraťte se na službu Workindenmark a získejte vlastní výtisk brožury „Za úspěchem do Dánska“ nebo si stáhněte verzi ve formátu pdf z webových stránek. Obraťte se na nás prostřednictvím e-mailové adresy workindenmarkatworkindenmark [dot] dk (workindenmark[at]workindenmark[dot]dk) nebo v živém diskusním fóru každý pátek od 10:00 do 13:00 (středoevropského času).

 

Související odkazy:

Workindenmark

 

Další informace:

Najděte si svého poradce EURES

Pracovní a životní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

Témata
Příběhy úspěchu
Související sekce
Život a práce
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.