Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2024. gada 30. janvārisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 3 min

Viegla un efektīva jaunas valodas apguve: pamācība noslogotiem profesionāļiem

Jaunas valodas apguve var būt vērtīga un bagātinoša pieredze, tomēr var šķist arī apgrūtinoša un laikietilpīga. Jūs varat prātot, kā darbu, ģimeni un sociālo dzīvi sabalansēt ar valodu apguves mērķiem. Neraizējieties — jūs to varat! Valodu apguve nav saistīta ar iekalšanu un steigu, bet gan ar konsekvenci un prieku. Šajā rakstā sniegsim dažus padomus un ieteikumus par to, kā gudri apgūt jaunu valodu, ja esat aizņemts profesionālis.

Pētījums SMART. Viens no sekmīgas valodas apguves pamatprincipiem ir skaidru un reālistisku mērķu izvirzīšana. Mērķi palīdz pastāvīgi koncentrēties, saglabāt motivāciju un atbildības sajūtu. Taču ne visi mērķi tiek izveidoti vienādi. Pārliecinieties, vai jūsu mērķi ir VIEDI — konkrēti, izmērāmi, sasniedzami, atbilstīgi un ar laika piesaisti. Piemēram, nesakiet vienkārši: “Es vēlos apgūt spāņu valodu”, bet varat teikt: “Es vēlos, lai līdz gada beigām varētu iesaistīties vienkāršā sarunā spāniski”. Šādi jūs varat sekot savam progresam, atzīmēt sasniegumus un, ja nepieciešams, koriģēt plānu.

Izmantojiet savu laiku pārdomāti. Vēl viens efektīvas valodu apguves priekšnoteikums ir efektīva un radoša laika izmantošana. Lai apgūtu jaunu valodu, nav nepieciešams stundām ilgi mācīties klasē vai no mācību grāmatas. Jūs varat izmantot savu brīvo laiku un ikdienas darbības, lai iepazītos ar valodu un praktiski pielietotu savas prasmes. Piemēram, varat klausīties apraidi autovadīšanas laikā, izmantot kādu lietotni, gaidot rindā, vai pirms gulētiešanas noskatīties kādu šovu savā mērķa valodā. Jo vairāk valodas apguve tiek integrēta ikdienas procesos, jo šis process kļūst vieglāks un aizraujošāks.

Izmantojiet savas jaunās prasmes. Jaunas valodas apguves labākais veids ir tās izmantošana. Negaidiet, līdz jūtaties gatavs vai sasniedzis nevainojamu līmeni, lai sāktu runāt, rakstīt, lasīt un klausīties valodu. Varbūt vēlaties rakstīt dienasgrāmatu savā mērķa valodā? Rakstot par savu ikdienas dzīvi, var izveidot noderīgu vārdu krājumu. Jo ātrāk sāksiet izmantot jaunās prasmes, jo ātrāk tās uzlabosiet un iegūsiet pārliecību. Valodas prasmju praktizēšanai reālās dzīves situācijās ir daudz paņēmienu, piemēram, pievienošanās tiešsaistes kopienām, valodas partneru apmeklēšana un pasākumu apmeklēšana. Nebaidieties kļūdīties — kļūdas ir mācību procesa daļa. Vienkārši esiet atvērti, zinātkāri un gatavi mācīties no savām kļūdām.

Ievērojot šos padomus, varat viegli un efektīvi apgūt jaunu valodu paralēli rosīgai profesionālajai dzīvei. Vissvarīgāk ir saglabāt konsekvenci un izbaudīt procesu. Atcerieties, ka jaunas valodas apguve nav sprints, bet maratons — galvenais ir konsekvence.

Vai jūs runājat citā valodā? Apskatiet rakstu Piecas karjeras, kas piemērotas cilvēkiem, kuri brīvi pārvalda divas vai vairākas valodas

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESPasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Sīkāka informācija

Temati
  • Ieteikumi un padomi
Saistītā(s) sadaļa(s)
Nozare
  • Accomodation and food service activities
  • Administrative and support service activities
  • Arts, entertainment and recreation
  • Education
  • Information and communication
  • Other service activities

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.