Vislabākā EOJD pasākumu īpašība ir tāda, ka jums nav jāatrodas rīkotājpilsētā. Klātienē notiekošie pasākumi ir pieejami arī internetā, tāpēc tajos varat piedalīties neatkarīgi no tā, kur Eiropā jūs atrodaties.
Piedalīšanās darba dienas pasākumā var būt biedējoša, tāpēc šeit ir sniegti daži padomi, lai palīdzētu jums sagatavoties un gūt patīkamu pieredzi neatkarīgi no tā, vai pasākumā piedalāties klātienē vai tiešsaistē.
Veiciet izpēti
Lai varētu piedalīties EOJD pasākumā, jums iepriekš jāreģistrējas. Par dalību pasākumos nav jāmaksā, tāpēc reģistrēšanās ir vienkārša. Pēc tam izpētiet uzņēmumus, kas piedalās, to galvenos projektus un pamatvērtības.
Dalīborganizāciju saraksts iepriekš tiks publicēts pasākuma tīmekļa lapā, tādējādi jūs varēsiet izlemt, ar kurām personām jūs vēlētos aprunāties, un sagatavot dažus piemērotus jautājumus. Ja spēsiet izrādīt zināšanas par uzņēmumiem un to projektiem, jūs tādējādi izrādīsiet arī interesi un iniciatīvu, un tas var palīdzēt jums izcelties citu dalībnieku vidū.
Piesakieties vakancēm jau iepriekš
Vakances ir pieejamas arī tiešsaistē, un dalībnieki var tām pieteikties iepriekš. Tādējādi jūs varēsiet saplānot savu laiku uz priekšu un maksimāli izbrīvēt laiku nedēļas nogalei. Tas sniegs jums iespēju sīkāk izpētīt uzņēmumus.
Pirms pieteikšanās ir jāņem vērā daži aspekti. “Pievērsiet uzmanību tam, kā CV izskatās Vācijā un kādu informāciju tajā norāda. Var būt liela atšķirība starp to, kas CV jānorāda jūsu valstī, un to, kas CV jānorāda tajā valstī, kurā vēlaties strādāt,” skaidro Vācijas Valsts nodarbinātības dienesta Migrācijas atbalsta centra konsultante Natālija Himenesa Peresa (Natalia Giménez Pérez). Viņa piebilst: “Vācijas uzņēmumi prasa motivācijas vēstuli, kurā jums jāizskaidro, kāpēc vēlaties pieteikties darbā konkrētajā uzņēmumā un jo īpaši konkrētajam amatam.”
Sagatavošanās intervijai
“Pārrunām ar darba devējiem sagatavojiet īsu stāstījumu par sevi angļu vai vācu valodā. Atcerieties, ka vieniem uzņēmumiem un amata vietām būtiski var būt vieni fakti par jums, bet citiem — citi,” atgādina Natālija.
Turklāt jums būtu jāsagatavo atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem, piemēram, “Kāpēc vēlaties strādāt mūsu uzņēmumā?” un “Kāpēc esat vispiemērotākais kandidāts šim amatam?”.
To pašu Natālija iesaka arī attiecībā uz valsti, uz kuru vēlaties pārcelties. Darba devēji var vaicāt, kāpēc jūs vēlaties strādāt Vācijā, un iztaujāt jūs, lai noskaidrotu, kādas ir jūsu zināšanas par reģionu, kurā atrodas uzņēmums. “Ja spēsiet atbildēt uz šiem jautājumiem, apliecināsiet, ka jums ir labi sagatavots plāns, nevis tikai spontāna ideja,” viņa paskaidro.
Daži nobeiguma padomi
Ja varēsiet piedalīties klātienes pasākumā, jūs vēlēsieties radīt labu pirmo iespaidu par sevi. Pārliecinieties, ka jums ir atbilstošs apģērbs, labas angļu vai vācu valodas zināšanas un daži izdrukāti CV eksemplāri (angļu vai vācu valodā), ko piedāvāt izstādes dalībniekiem.
Ja piedalāties tiešsaistē, iepriekš pārbaudiet savu komunikācijas aprīkojumu. Pārliecinieties, vai jums ir stabils bezvadu interneta vai kabeļinterneta savienojums, un pārbaudiet, vai jūsu skandas/austiņas un tīmekļa kamera darbojas pienācīgi.
Plašāku informāciju par nākamo “Make it in Germany” rīkoto Eiropas Darba dienas (tiešsaistes) pasākumu varat uzzināt “Make it in Germany” tīmekļa vietnē vai EURES pasākumu lapā.
Saistītās saites
“Make it in Germany” tīmekļa vietne
Plašāka informācija
Atrodiet EURES padomdevēju
Dzīvošana un darbs EURES valstīs
EURES vakanču datubāze
EURES pakalpojumi darba devējiem
EURES pasākumu kalendārs
Gaidāmie pasākumi tiešsaistē
EURES sociālajā tīklā Facebook
EURES sociālajā tīklā Twitter
EURES sociālajā tīklā LinkedIn
Sīkāka informācija
- Publikācijas datums
- 2019. gada 14. marts
- Autori
- Eiropas Darba iestāde | Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts
- Temati
- ES mobilitātes instrumentu kopums
- Ārējās EURES ziņas
- Ieteikumi un padomi
- Darba dienas/pasākumi
- Darba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumi
- Jaunatne
- Saistītā(s) sadaļa(s)
- Palīdzība un atbalsts
- Nozare
- Accomodation and food service activities
- Activities of extraterritorial organisations and bodies
- Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
- Administrative and support service activities
- Agriculture, forestry and fishing
- Arts, entertainment and recreation
- Construction
- Education
- Electricity, gas, steam and air conditioning supply
- Financial and insurance activities
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Manufacturing
- Mining and quarrying
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities
- Public administration and defence; compulsory social security
- Real estate activities
- Transportation and storage
- Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
- Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles