Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2019. gada 5. aprīlisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Jauna dzīve Lietuvā

Paolo Camaioni zināja, ka viņam nepieciešamas pārmaiņas. Ar EURES atbalstu viņš pārcēlās no Itālijas uz Lietuvu un kopš tā laika nav to nožēlojis.

A new life in Lithuania
Paolo Camaioni, 2018

Paolo Camaioni — 31 gadu vecs itālis no lauku apvidus Abruco reģionā — ir vīrietis, kurš zina, ko vēlas. Saskāries ar grūtībām atrast darbu dzimtenē un izvēlētajā zinātniskajā jomā, t. i., biotehnoloģijās un pētniecībā, viņš sāka meklēt citas iespējas. Tajā brīdī iepriekšējā pieredze ļāva saskatīt jaunu iespēju.

“Studējot Skotijā, es sadraudzējies ar dažiem lietuviešiem,” viņš stāsta. “Pēc dažiem gadiem es devos uz Viļņu viņus apciemot un ļoti patīkami pavadīju laiku. Tobrīd es negaidīju, ka beigās dzīvošu šeit, bet, kamēr meklēju darba iespējas Eiropā, man radās iespēja braukt šurp, un es izlēmu to izmantot. Manā dzīvē bija nepieciešami piedzīvojumi, un es domāju, ka šī valsts varētu daudz piedāvāt!”

Darba meklējumu laikā Paolo sazinājās ar EURES Itālijā padomdevēju Anna Bongiovanni. “Viņa bija tikko atgriezusies no Rīgas, Latvijas, tādēļ nedaudz man pastāstīja par savu pieredzi Baltijā un iepazīstināja ar Taxify, populāru lietotni, kuru šeit izmanto, lai pārvietotos. Viņa man arī pastāstīja par dažiem alternatīviem darba piedāvājumiem un iespējām, ko piedāvā ES.”

Tiklīdz Paolo bija izlēmis izmantot iespēju, kuru viņš bija atradis Lietuvā, Anna palīdzēja viņam sazināties ar saviem kolēģiem valstī. “EURES Lietuvā nosūtīja man veidlapu, ar kuru var ES lūgt finansiālu palīdzību saistībā ar ceļošanas izdevumiem, un dažas saites, kurās var meklēt dzīvokļus,” Paolo norāda. “Viņi sniedza man arī vispārēju informāciju par Viļņu; kopumā tas ļoti palīdzēja.”

EURES padomdevēji ļoti priecājas aprunāties, un viņiem ir plašas iespējas, ko piedāvāt,” viņš piebilst. “Dažreiz, piesakoties darbam, birokrātija var būt ievērojama, taču EURES padomdevējiem ir liela pieredze šajā jomā, un viņi var palīdzēt dokumentu sagatavošanā.”

Šobrīd Paolo strādā Viļņā esošas aviokompānijas klientu apkalpošanas daļā. Lai gan darbs nav zinātniskā jomā, viņam tas patīk, turklāt viņam patīk arī atbrīvotā un draudzīgā vide un starptautisko kolēģu sabiedrība. Dzīvošana citā valstī viņam ir arī piemērota. “Katru reizi, kad man ir izdevība ceļot, es jūtos kā bērns atrakciju parkā. Ir daudz, ko apskatīt, un es ļoti gaidu iespēju apceļot visu valsti pavasarī vai vasarā.”

“Neesmu pārliecināts par savu nākotni,” viņš atbild, kad saņem jautājumu par savām gaidām. “Varbūt man būtu jāatgriežas un jāmeklē darbs jomā, kurā esmu studējis, taču pagaidām man tik ļoti patīk mana jaunā dzīve šeit!”

Paolo pieredze apliecina dzīves spēju pārsteigt, ja vēlies pamēģināt kaut ko jaunu. Tā apliecina arī to, ka EURES ir lieliska vieta, kur var vērsties darba meklētāji, kas meklē atbalstu, informāciju un padomu.

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
EURES labākā prakseVeiksmes stāsti
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.