Põhisisu juurde
EURES (EURopean Employment Services)
Artikkel6. september 2022Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Kas juhid kaugtöörühma? Siin on soovitused, kuidas tõhusalt juhtida rahvusvahelist rühma

Kuigi kaugtöö on muutunud paljudele tavaliseks, võib olla raske juhtida rahvusvahelist rühma – kuid see ei pea tingimata olema keerukas. Loe, et saada teada, kuidas muuta rahvusvaheline rühm oma suurimaks tugevuseks.

Leading from a distance? Here’s how to effectively manage your international team

1. Kasuta sobivat tarkvara

Pärast COVID-19 pandeemiat on kaugtööks ja koostööks rohkem võimalusi kui kunagi varem. Samas ei pruugi see suur valik olla hea, eriti kui kogu rühm ei kasuta sama süsteemi. Juhina pead hindama olemasolevat tarkvara ja tagama, et valitud platvorm toetab tõhusat koostööd. Kasulikud funktsioonid on näiteks videokõned/videosalvestus, kiirsõnumid, ekraani jagamine, võrgus/eemaloleku märgutuli ja tarkvara kättesaadavus rühma iga liikme riigis.

2. Ajasta igapäevased koosolekud

Saad luua rahvusvahelisele rühmale järjepideva töörütmi igapäevaste, korrapärasel kellaajal toimuvate videokonverentside abil. Pea kohtumiste kavandamisel siiski meeles töötajate ajavööndeid. Kuigi on oluline, et koosolekud oleksid tõhusad, jäta aega ka rühmaliikmete vabaks vestluseks. Kui rühm saab vabalt suhelda, on liikmetevaheline läbisaamine sõbralik ja professionaalne, tekib hea töökeskkond ning suureneb osalus töös, olenemata geograafilisest kaugusest.

3. Korralda sõit rahvusvahelistesse büroodesse

Pea meeles, et rühmaliikmete vahekaugusele vaatamata on üksteisega kohtuda siiski võimalik! Kaalutle rühmale sõitu koosolekule, kus saab vahetult kohtuda ja töötada koos. See aitab suhelda teisiti kui kaugtöö korral. Rühm õpib üksteist paremini tundma ning on rohkem võimalusi arutada vabalt töö ja muu elu teemal.

4. Teadvusta kultuurierinevusi

Juhina on oluline, et teadvustad võimalikke kultuurierinevusi rühmas, eriti kui rühm ulatub mitmesse riiki. Kultuurierinevused on näiteks riietumisstiil, ametlikkuse tase ja vastuvõetavad aruteluteemad töökaaslaste vahel ning suhtluskeel. Räägi selgelt, mida loodad rühmalt, ja mis õige tähtsam, küsi, mida rühm ootab sinult ja üksteiselt. Kultuurierinevused võivad olla väga väikesed, nii et nende ühine tuvastamine ja leevendamine, et vähendada arusaamatusi, aitab rühma tugevdada ja vähendada konflikti tõenäosust.

5. Võimalda rühmal töötada ka mujal

Mõtle sellele, et rühm saaks töötada ka mujal, kui kodunt töötamisel tekib ettenägematuid probleeme. Ootamatud internetikatkestused, lapsed koolivaheajal kodus või isegi lärmakad naabrid võivad oluliselt segada kaugtöötajaid. Need takistused on sageli vältimatud ja võivad vähendada rühma tootlikkust, kuid neid probleeme saab lahendada. Anna rühmale juurdepääs kohtadele, kus nad saavad töötada rahus, näiteks organisatsiooni lähimas kontoris, kohalikes ühiskontorites või lähedal olevates üheks päevaks renditvates kontoriruumides.

Töötajate toetamise lisateave on meie artiklis „Kuidas olla hea tööandja.

 

Seotud lingid

Kuidas olla hea tööandja

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EttevõtlusNõuanded ja soovitused
Seotud jaotis(ed)
Nõuanded ja soovitused
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.