Przejdź do treści głównej
EURES (EURopean Employment Services)
Artykuł prasowy19 listopada 2020Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Jak skutecznie rekrutować z EURES-em podczas pandemii?

Pandemia COVID-19 wpłynęła na środowisko pracy na całym świecie, co zmieniło sposób, w jaki firmy prowadzą rekrutację. Zapoznaj się z naszymi pięcioma najlepszymi wskazówkami, które pomogą Ci kontynuować rekrutację w tym wymagającym środowisku.

How to recruit effectively with EURES during the pandemic
EURES

Oceń umiejętności, których potrzebuje Twoja firma

Aby skutecznie rekrutować i przyciągnąć odpowiednich kandydatów, musisz dokładnie opisać, czego szukasz. Czasy pandemii COVID-19 mogą mieć wpływ na tradycyjne stanowiska pracy i otwierają nowe możliwości w Twojej firmie, dlatego warto ponownie ocenić, jakie umiejętności są Ci potrzebne. Konieczne będzie określenie potencjalnych nowych stanowisk pracy oraz zastanowienie się nad umiejętnościami i obowiązkami, które są wymagane na danym stanowisku, aby znaleźć odpowiednią osobę.

Skorzystaj z obszernej bazy danych EURES

EURES bazuje na mobilności zawodowej i dysponuje doświadczeniem w kojarzeniu pracodawców z pracownikami. Dzięki bazie ponad 600 000 dostępnych CV oraz łatwemu w obsłudze procesowi wyszukiwania, może on z łatwością zwiększyć Twoje szanse na znalezienie kolejnego pracownika. Funkcja wyszukiwania „Znajdź kandydatów” umożliwia dotarcie do konkretnych kandydatów, między innymi na podstawie ich umiejętności, znajomości języków, doświadczenia i wykształcenia.

Poszerz swoje poszukiwania

Czasy pandemii COVID-19 doprowadziły do zwiększenia elastyczności zasad w zakresie pracy. Jeśli Twoje przedsiębiorstwo przystosowało się do elastycznej organizacji pracy, to być może będziesz w stanie szukać idealnego pracownika dalej niż dotychczas. Zamiast ograniczać wyszukiwanie do najbliższej okolicy, rozważ wykorzystanie EURES do wsparcia pokonywania barier geograficznych i nadania priorytetu umiejętnościom zamiast małej odległości. Doradcy EURES udzielą Ci odpowiednich informacji i porad na temat rekrutacji nowych pracowników i dopasowania ofert pracy do odpowiednich kandydatów w całej Europie.

Miej plan wirtualnej rekrutacji

W związku z tym, że epidemia COVID-19 przyniosła tak wiele niepewności, konieczne jest, aby przedsiębiorstwa wdrożyły procesy online w celu kontynuowania rekrutacji. Potencjalni kandydaci mogą nie być w stanie podróżować na rozmowy kwalifikacyjne i mogą być zmuszeni do przestrzegania środków mających na celu zachowanie dystansu fizycznego ze względu na miejscowe ograniczenia. Przeniesienie procesów rekrutacyjnych do internetu i prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami za pośrednictwem takich platform jak Zoom, Skype i Microsoft Teams nie tylko pokonuje niektóre z przeszkód stawianych przez pandemię COVID-19, ale także pozwala wszystkim uczestnikom zaoszczędzić czas i pieniądze.

Zaangażuj się w wirtualne wydarzenia EURES

EURES organizuje wiele wirtualnych wydarzeń, łącząc pracodawców z osobami poszukującymi pracy z całego świata. Wirtualne targi pracy to doskonała okazja, aby przedstawić swoją ofertę pracy, sprawiając, że dotrze ona do grona odpowiednich osób poszukujących pracy. Wydarzenia odbywają się w określonym czasie, co pozwala uczestnikom na nawiązanie kontaktu z pracodawcami w czasie rzeczywistym i uzyskanie odpowiedzi na swoje pytania. Jako pracodawca możesz również przekazać uczestnikom szkolenia informacje o swojej firmie i środowisku pracy, a także poinformować o wolnych stanowiskach. Wydarzenia online mogą sprawić, że pracodawcy otrzymają szybko podania o pracę, ponieważ uczestnicy mają możliwość przesłania swojego CV i ubiegania się o pracę podczas wydarzenia.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rekrutacji z EURES-em, sprawdź, jak EURES może pomóc w rekrutacji nowych pracowników w Europie.

 

Powiązane linki:

Zoom

Skype

Microsoft Teams

Znajdź kandydatów

Wydarzenia EURES

Jak EURES może pomóc w rekrutacji nowych pracowników w Europie

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

 

Tematy
Biznes/PrzedsiębiorczośćPorady i wskazówkiTrendy rekrutacyjne
Powiązane sekcje
Pomoc i wsparcieŻycie i praca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.