Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES (EURopean Employment Services)
Naujienų straipsnis2019 m. gegužės 2 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

EURES padedamas Vokietijos safario parkas įdarbino darbo ieškojusius italus

Vasario mėnesį EURES darbuotojai iš Žemutinės Saksonijos-Brėmeno (Vokietija) Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV), bendradarbiaudami su vienu didžiausių safario parkų Europoje, surengė du įdarbinimo renginius Italijoje.

German safari park teams up with EURES to hire Italian jobseekers
TBC

Įdarbinimo specialistė Marianne Perrin ir jos kolegė Stephanie Diegel, bendradarbiaudamos su Serengeti Park, surengė įdarbinimo renginius Italijos miestuose Ankonoje ir Maceratoje. Joms talkino Italijos EURES tarnybos kolegos, kurie susisiekė su darbo ieškojusiais asmenimis Italijoje ir pakvietė 27 kandidatus į pirminę atranką.

Renginio metu po bendro EURES darbuotojų iš ZAV pristatymo iškart surengti darbo ieškančių žmonių pokalbiai su parko atstovais. Po renginio įdarbinta net 14 kandidatų – daugiau nei pusė atėjusiųjų!

Netikėta, bet tobula galimybė

Serena – viena iš Maceratoje vykusiame renginyje įdarbintų dalyvių. Prieš dvejus metus apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų srities specialybę įgijusi mergina svajojo apie darbą su gyvūnais. Perskaičius apie renginį „Facebook“ puslapyje, galimybė dirbti safario parke jai pasirodė tobula.

„Perskaičiusi apie šį projektą iškart pamaniau, kad jis man puikiai tinka. Dirbdama galėsiu derinti įgytą kvalifikaciją ir didžiulę meilę gyvūnams, – aiškina ji. – Renginys buvo nuostabus, – sako ji ir prideda, – viskas buvo puikiai paaiškinta, pradedant bendru Vokietijos pristatymu ir baigiant detalia informacija apie darbo užmokestį ir mokesčius“.

Kalbant ta pačia kalba pasitikėjimas atsiranda iškart

Kita dalyvė, Maria, apie renginį taip pat sužinojo per „Facebook“. Maria sako, kad renginys jai labai patiko, „nes jis nebuvo per daug formalus, ir visi labai stengėsi surasti darbą, kuris man tikrai tiktų.“

Marianne paaiškina: „Darbdavys galėjo samdyti ir kandidatus, nekalbančius arba tik truputį kalbančius vokiškai, nes parko savininkai – italų šeima ir kai kurie jo vadovai kalba itališkai“.

„Viena jų buvo kartu su mumis, perskaitė pranešimą itališkai ir kalbėjosi su kandidatais, kurie nemokėjo vokiškai. Tai labai padėjo įgyti dalyvių pasitikėjimą.“

Marianne teigia, kad persikėlimas į Vokietiją – tai „puiki galimybė įveikti nedarbą, geriau išmokti vokiečių kalbą ir įgyti tarptautinės patirties, per daug nerizikuojant ir atrandant daug galimybių.“

Dauguma parko darbo vietų yra sezoninės, tačiau galimybių dirbti ilgiau taip pat gali atsirasti. Serenai ir Mariai tai paranku – prieš priimdamos bet kokį ilgalaikį sprendimą, abi nori pirma išbandyti naująjį darbą.

Parama iš programos „Tavo pirmasis EURES darbas“

Serena ir Maria planuoja persikelti į Vokietiją ir pradėti dirbti balandį. Ruošdamosi gyventi kitoje šalyje, jos lankė iš programos „Tavo pirmasis EURES darbas“ lėšų apmokėtus intensyvius vokiečių kalbos kursus.

Galimybė dirbti Vokietijoje Serenai buvo netikėta, tačiau ji negalėjo atsisakyti: „Būsiu atvira – niekada nemaniau, kad galėčiau dirbti ir gyventi Vokietijoje, bet šios progos negalėjau praleisti. Tikiuosi, kad mano pasakojimas paskatins ir kitus rinktis šį kelią, kuris man buvo tikra likimo dovana.“

Po šios sėkmingos iniciatyvos Marianne ir jos kolegos iš ZAV kartu su Vokietijos apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriaus darbdaviais, planuoja surengti daugiau panašių renginių Italijoje.

Jei jus domina būsimi renginiai, sekite ZAV tinkle „LinkedIn“, užsiregistruokite EURES portale ir susisiekite su savo vietos EURES darbuotojais.

 

Susijusios nuorodos

Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV)

EURES tinkle „Facebook“

Programa „Tavo pirmasis EURES darbas“

ZAV tinkle „LinkedIn“

EURES portalas

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES darbuotoją

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
EURES geriausia praktikaIšorinės EURES naujienosDarbo dienos / renginiaiĮdarbinimo tendencijosSocialinė žiniasklaidaSėkmės istorijosJaunimas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.