Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2018. gada 27. septembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Darbs tūrisma nozarē: Ko es no tā gūšu?

Eiropa ir vispopulārākais brīvdienu galamērķis pasaulē, kas 2017. gadā uzņēma vairāk nekā 670 miljonus apmeklētāju. Tūrisma nozare nodrošina darbavietas 12 miljoniem ES pilsoņu un piedāvā dažādas aizraujošas ilgtermiņa karjeras iespējas tiem, kuri savu izglītību un prasmes vēlas pārbaudīt dažādos apstākļos. Ko gan vēl gaidīt?

Working in tourism: What’s in it for me?
EURES

Kādēļ tūrisms?

Darbs tūrisma nozarē piedāvā eksotiskas vai skaistas vietas, mūsdienīgas darba telpas un dinamisku vidi. Darbinieki bieži vien ir jauni, kas sniedz komandām un darba vietām enerģiju un jautrību. Ir daudz iespēju personiskai un karjeras izaugsmei, kā arī pārmaiņu radīšanai. Darbs, kas pieejams uz nenoteiktu laiku, nepilna laika un sezonas darbs sniedz iespējas, kas piemērotas ikvienam.

Ko meklē tūrisma nozares darba devēji, pieņemot darbiniekus?

Saskaņā ar pētījumu, kas veikts kā daļa no Executive Agency for Small and Medium-sized Enterprises (Mazo un vidējo uzņēmumu izpildaģentūras) projekta “Plāns nozaru sadarbībai attiecībā uz prasmēm tūrisma jomā”, primārais faktors darba devējiem ir vecums (21%), kur kandidāti vecumā no 25 līdz 35 gadiem ieņem līderpozīcijas. Uzreiz pēc tam ierindojas attiecīgās prasmes un akadēmiskā kvalifikācija (katrs 18%), kā arī elastīgums un profesionālā pieredze (16%).

Kādas ir svarīgākās prasmes tūrisma nozarē?

Viesmīlīga attieksme ir darba devēju novērtēto prasmju saraksta augšdaļā, tāpat arī spēja izprast un uzlabot cilvēku attiecības, savstarpējā komunikācija un valodu prasmes. Šīs kategorijas ir arī tās, kuras darba meklētāji uzskata par vissvarīgākajām, lai gan ir interesanti atzīmēt, ka viņi lielāku nozīmi piešķir valodu prasmēm un daudzkultūru izpratnei, nekā to dara darba devēji, un mazāku — kritiskajai domāšanai.

Kur vislabāk var uzzināt informāciju par darbavietām tūrisma nozarē?

Darbavietu portāli, personīgo kontaktu tīkli un sociālie plašsaziņas līdzekļi ir trīs galvenie instrumenti, ko izmanto tūrisma uzņēmumi, lai atrastu jaunus darbiniekus. Plaši tiek izmantotas arī uzņēmumu tīmekļa vietnes un profesionāli personāla atlases speciālisti. Pārliecinieties, vai izmantojat šos rīkus, lai maksimāli palielinātu savas iespējas atrast darbu.

Kā jūs varat iegūt prasmes, ko meklē darba devēji?

Ja vēlaties atsvaidzināt savas prasmes, pirms uzsākat karjeru tūrisma nozarē, tad ir virkne ES programmu, kas var palīdzēt. Tostarp EURES, kurā ir atsevišķa sadaļa darba meklētājiem un plašas funkcijas, Your first EURES Job (“Tava pirmā EURES darbavieta”), kas palīdz 18-35 gadus veciem cilvēkiem atrast darbu ES, un Erasmus+, kas jauniešiem piedāvā dažādas apmācības un kontaktu veidošanas iespējas.

Kur jūs varat uzzināt sīkāku informāciju?

Tīmekļa vietnē Darbavietas tūrisma nozarē ir daudz informācijas par darbu tūrisma nozarē. Būdama daļa no komunikācijas kampaņas “Tūrisms — iespēju pasaule” (izstrādāta projekta “Plāns nozaru sadarbībai attiecībā uz prasmēm tūrisma jomā” ietvaros), tīmekļa vietne ir paredzēta, lai veicinātu tūrisma nozari, atbalstītu darba meklētājus, kuri vēlas uzsākt karjeru tūrisma nozarē, un atbalstītu uzņēmumus, kas meklē potenciālos darbiniekus.

Lai uzzinātu vairāk par karjeras iespējām tūrisma nozarē, skatiet sadaļu Vēlaties karjeru tūrisma nozarē?.

 

Saistītās saites:

Darbavietas tūrisma nozarē

“Tava pirmā EURES darbavieta”

Erasmus+

Mazo un vidējo uzņēmumu izpildaģentūra (EASME)

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES Pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
EURES apmācībaIeteikumi un padomiDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumiZiņas/ziņojumi/statistikaPersonāla atlases tendencesJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.