Prejsť na hlavný obsah
EURES (EURopean Employment Services)
Novinový článok13. júna 2017Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie

Veľtrh práce kliknutím na dosah: šikovní informatici z celej Európy zapojení do írskeho európskeho dňa pracovných príležitostí online

Na chvíľu si predstavte, že ste informatik alebo programátor alebo máte zručnosti v oblasti obchodných služieb a snažíte sa o rozvoj svojej kariéry. Kde by ste hľadali nové príležitosti? Nie je veľmi pravdepodobné, že by ste si prezerali letáky na veľtrhu práce. Najpravdepodobnejšie by sme vás našli, ako väčšinou, ak nie výlučne, hľadáte na všemohúcom internete.

A job fair just a click away: IT talent from all over Europe plugged-into Irish European Online Job Day
E(O)JD

Teraz si predstavte, že sa môžete zúčastniť na veľtrhu práce, ktorý je charakteristický prezentáciami spoločností, voľnými pracovnými miestami, plynulým procesom spracovania žiadosti, pohovormi a stretnutiami s potenciálnymi zamestnávateľmi online: všetko iba kliknutím myšou. Nuž tento scenár už existuje.

Európske (online) dni pracovných príležitostí sú radom pokračujúcich a dynamických podujatí, ktoré spájajú uchádzačov o zamestnanie a zamestnávateľov s cieľom podporovať pracovné príležitosti. Tieto lokálne alebo online celoeurópske náborové trhy združujú uchádzačov o zamestnanie so zamestnávateľmi v iných európskych krajinách. Účastníci dostávajú aj praktické rady o živote a práci v zahraničí.

Dňa 4. mája 2017 EURES Írsko/Európske služby zamestnanosti ministerstva sociálnej ochrany spolu s priamou podporou Európskej komisie usporiadali miestny Európsky (online) deň pracovných príležitostí s názvom „Cork where IT is @......check IT out“. Zameraním sa na talenty z oblasti IT a obchodných služieb z celej Európy bolo toto online podujatie určené na prilákanie talentov v oblasti IKT do Corku v Írsku s cieľom spojiť najväčšie spoločnosti v tomto odvetví, akými sú okrem iných Apple, Dell, Google a Logitech. (Zoznam spoločností, ktoré sa zúčastnili na podujatí, si môžete prezrieť v položke spoločnosti).

Chystáte sa do Corku?

Organizátori zdôraznili, že Cork je už domovom 150 zahraničných spoločností, ktoré v súčasnosti zamestnávajú 28 500 ľudí. „Silná základňa existujúcich medzinárodných spoločností známych značiek a vzrušujúcich nových írskych spoločností spolu s dobrou kvalitou infraštruktúry a dobrou kvalitou života robí Cork príťažlivým miestom pre spoločnosti a uchádzačov o zamestnanie“ vysvetľujú miestni poradcovia siete EURES. Či už sa vidíte pracovať pre technického giganta alebo dynamický začínajúci podnik, ktorý zavádza technológie nového veku, Cork by mohol byť miestom pre vás.

Online, všetko na jednom mieste

Podujatie sa konalo online 4. mája od 10.00 do 13.30 hod, bolo vysielané naživo a je dostupné online aj dnes práve tu. Uchádzači o zamestnanie mali možnosť hľadať zamestnanie a uchádzať sa  v reálnom čase; kontaktovať zamestnávateľov, urobiť si termíny na pohovory a využiť funkciu živého četu na kladenie otázok. Sieť EURES Írsko urobila viacero relevantných a užitočných prezentácií, ktoré boli v ten deň dostupné pre uchádzačov o zamestnanie. Jednou z nich bola prezentácia „Vaše prvé pracovné miesto EURES“, ktorá bola zameraná na európsku finančnú podporu pre mobilných zamestnancov. V ďalšej sa hovorilo o „Živote a práci v Írsku“. Zamestnávatelia propagovali svoje náborové potreby uverejnením voľných pracovných miest priamo na platforme prostredníctvom automatického triedenia a párovania životopisov, plánovaním a vykonávaním pohovorov online v deň podujatia a so živými četmi vrátane otázok a odpovedí s budúcimi zamestnancami.

Online európsky deň pracovných príležitostí IKT zorganizovala sieť EURES Írsko/Európske služby zamestnanosti ministerstva sociálnej ochrany spolu s priamou podporou Európskej komisie. Podujatie bolo súčasťou širšej iniciatívy – Európskeho týždňa zamestnanosti, ktorý je určený na poskytnutie informovanosti o službách a podpore, ktoré sú k dispozícii zamestnávateľom a uchádzačom o zamestnanie prostredníctvom Európskeho trhu práce. 

 

Súvisiace odkazy:

Cork where IT is @......check IT out - stránka podujatia

Cork where IT is @......check IT out - príspevok na Facebooku

Sieť EURES Írsko

#ICTJobsCork

#EURESJobDays

 

Ďalšie informácie:

Vyhľadať poradcu siete EURES

Pracovné a životné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce podujatia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitteri

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

 

Témy
Obchod / PodnikaniePracovné dni/podujatiaSprávy z trhu práce/správy o mobiliteTrendy náboruSociálne médiá
Súvisiace sekcie
Život a práca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.