Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2018. gada 14. februārisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātsLasīšanas ilgums: 8 min

Vācijas uzņēmums ar EURES starpniecību piecu gadu laikā aizpilda 400 brīvas darbvietas

Bavārijas darbā iekārtošanas uzņēmums, kas darbojas būvniecības nozarē, kopš 2013. gada Vācijas mazajos uzņēmumos ir iekārtojis darbā vairāk nekā 400 amata kandidātu.

German firm fills 400 job vacancies in 5 years with EURES
©POD, 2014

Specializēts darbā iekārtošanas uzņēmums 2018. gada 19. februārī atzīmēja divkārša mērķa sasniegšanu - piecu gadu laikā tas bija iekārtojis kvalificētās darbvietās Vācijā 400 darbiniekus no Spānijas.

POD (People of Diversity) GmbH sadarbojas ar EURES un mazajiem uzņēmumiem, lai atrastu un atlasītu darba meklētājus no Spānijas un iekārtotu viņus darbā Vācijas būvniecības nozarē. Ņemot vērā to, ka tagad uzņēmums ik mēnesi iekārto darbā desmitiem amata kandidātu, ir grūti noticēt, ka savulaik tas viss sākās ar vienkāršu desmit minūšu ilgu sarunu.

“2012. gada rudenī es iegāju nodarbinātības aģentūrā Valensijā un vēlējos runāt ar EURES pārstāvi,” skaidro POD vadošais partneris Stephan Behringer. “Es pastāstīju par mūsu vajadzībām un saņēmu informāciju par to, kā ar vietējā Vācijas EURES biroja starpniecību publicēt vakances portālā. Es sazinājos arī ar Spānijas reģionālajām EURES filiālēm - tās mums palīdz reklamēt mūsu piedāvātās vakances vietējos nodarbinātības centros visā valstī.”

Nākamā gada februārī POD ar EURES starpniecību veiksmīgi iekārtoja darbā pirmo darbinieku, tādējādi aizsākot uzņēmuma ilgtermiņa dalību šī tīkla darbībā. Stephan viņu atceras ļoti labi:

“Kad Carlos ar mums sazinājās, viņš bija bezdarbnieks un ļoti vēlējās atrast pastāvīgu darbu. Pārcelšanās uz Vāciju viņam bija ļoti liels notikums, jo viņš nekad iepriekš nebija bijis ārvalstīs, nemaz nerunājot par strādāšanu citā valstī. Tāpēc viņam tāpat kā visiem mūsu amata kandidātiem bija svarīgi apgūt valodu un kultūru. Pēc šīs sagatavošanās viņš bija gatavs santehniķa darbam kādā nelielā ģimenes uzņēmumā.”

POD veiksmes atslēga ir potenciālo darbinieku rūpīga sagatavošana šādas pārejas veikšanai. Pirms došanās uz Vāciju katram amata kandidātam ir jāpabeidz intensīvs valodas un kultūras mācību kurss. Stephan uzsver, ka kandidātu sagatavošanas procesā svarīgi ir kliedēt dabiskās bailes, kas saistītas ar iekārtošanos uz dzīvi citā valstī. Lai to panāktu, viņa komanda izveidoja plašu videomateriālu, kurā uzņēmuma klienti stāsta par savu pieredzi jaunas valodas apgūšanā, Vācijas likumu un noteikumu iepazīšanā, dzīvesvietas atrašanā utt.

“Mēs vēlamies kandidātiem parādīt, kā cilvēki, kas ne ar ko neatšķiras no viņiem pašiem, ir pielāgojušies dzīvei Vācijā un ir tur izveidojuši veiksmīgu karjeru. Tiklīdz viņi redz, ka viņu līdzcilvēkiem tas ir izdevies, viņi saprot, ka tas ir pa spēkam arī viņiem. Es ļoti atzinīgi vērtēju nesenās izmaiņas EURES darbībā, kas nozīmē, ka dažās īpašās shēmās pieejamo finansējumu tagad var izmantot šādas apmācības nodrošināšanai.”

Turklāt dalībniekiem piedāvātais valodas un kultūras mācību kurss nekad nav vispārējs. POD cieši sadarbojas ar apmācību nodrošinātājiem Spānijā, piemēram, ar Ellen Braun no ELCLA valodu akadēmijas, kas atrodas Pego netālu no Alikantes.

“Mēs nodrošinām 3 mēnešus ilgu intensīvu kultūras un valodas mācību kursu, kuru izmanto daudzi POD atrastie amata kandidāti,” stāsta Ellen. “Tas ir jāpielāgo katras personas vajadzībām. Kolēģi no POD mani vienmēr īsi informē par katra kandidāta situāciju, viņa valodas zināšanām utt., un mēs pielāgojam mācību kursu šīm konkrētajām vajadzībām. Un tā kā daudzi kandidāti ir gados jauni, centrs it kā kļūst par viņu darbavietu. Apmācāmie centru apmeklē trīs mēnešus, un mēs sagaidām, ka viņi būs disciplinēti un pildīs daudzos mājasdarbus. Tādējādi viņi iegūst pareizo attieksmi pret darbu, kas būs vajadzīga, strādājot Vācijā.”

Arī darba devēji, protams, uzņemas lielu atbildību, pieņemot darbā cilvēkus no ārvalstīm. POD komanda īpašu uzmanību velta darbam ar klientiem (tie galvenokārt ir mazie uzņēmumi un ģimenes uzņēmumi), lai nodrošinātu, ka viņi pilnībā izmanto EURES sniegtās iespējas un izprot savu lomu un atbildību.

“Mūsu klienti ļoti labi saprot, ka mēs viņiem nepiedāvājam pagaidu darbiniekus. Mēs viņiem paskaidrojam, ka vienas personas apmācīšanai līdz vajadzīgajam līmenim parasti ir nepieciešams aptuveni gads un ka aptuveni tikpat daudz laika prasa arī vācu valodas apguve tādā līmenī, lai varētu brīvi izteikties. Klienti ļoti labprāt iesaistās šajā procesā, jo zina, ka darbinieks pie viņiem strādās daudzus gadus. Viņiem tas ir ilgtermiņa ieguldījums.”

POD nekad nav bijis grūti atrast darba devējus, kas vēlas piedāvāt kvalitatīvas darbvietas, kā arī apmācību un atbalstu EURES atrastajiem amata kandidātiem. Daudzi klienti, kas vēršas šajā darbā iekārtošanas uzņēmumā, nesen ir uzvarējuši iepirkumu konkursos būvniecības nozarē un gatavojas īstenot lielus būvniecības vai atjaunošanas projektus. Tas nozīmē, ka viņiem īsā laikā ir jāpaplašina savi uzņēmumi.

“Vācijā ir ļoti maz tādu jauniešu, kas ir apguvuši vajadzīgās prasmes vai vēlas pieteikties darbā būvniecības nozarē, lai strādātu santehnikas, apkures, elektroinstalācijas, gaisa kondicionēšanas un tamlīdzīgās jomās. Tie ir lieliski darbi, kuru veikšanai ir nepieciešama aizvien augstāka kvalifikācija tehnoloģisku pārmaiņu dēļ. Izmantojot mūsu kopā ar EURES izveidoto tīklu, mūsu klientiem tagad pastāvīgi ir pieejami kvalificēti amata kandidāti, kuri meklē iespējas daudzus gadus specializēties pie viena darba devēja.”

Tas tā pavisam noteikti ir Jose Antonio gadījumā - viņš ir santehniķis, kurš varētu kļūt par POD komandas 400. darbā iekārtoto darbinieku (to ir grūti precīzi noteikt, jo daudzas personas sāk strādāt vienlaicīgi).

“Spānijā valda liels bezdarbs, un algas ir mazas,” viņš skaidro. “Tāpēc es meklēju darbu internetā un EURES portālā atradu informāciju par santehniķa vietu Vācijā… Protams, ka esmu nedaudz nobažījies, taču šī ir ļoti laba iespēja iegūt pastāvīgu darbu un apgūt jaunu valodu jaunā valstī.”

Gluži tāpat kā Carlos un vēl 399 kandidāti pirms viņa, arī Jose Antonio pirms EURES portāla apmeklēšanas nerunāja ne vārda vāciski - tā kā viņš patlaban ir bez darba, viņš ļoti atzinīgi vērtē saņemto finansiālo un praktisko atbalstu.

POD panākumi šobrīd rada sava veida dilemmu, kas Stephan un viņa kolēģiem jāatrisina. Ko darīt tālāk? Uzņēmums apsver, vai paplašināt savus darbā iekārtošanas pakalpojumus, izvēršot darbību arī citās EURES valstīs, vai arī joprojām pievērsties tikai Spānijai.

“Mēs apsvērām iespēju ieiet Austrumeiropas tirgū, taču tādā gadījumā mums katrā valstī viss būtu jāsāk no jauna. Galu galā mēs nolēmām tomēr paplašināt savu darbību Spānijā, kur mums jau ir izveidots pamatīgs tīkls. Mēs paplašināsim savu reģionālo tvērumu un dažādosim piesaistīto darbinieku profilus. Piemēram, papildus darbvietām būvniecības nozarē, kura arī turpmāk būs mūsu galvenā darbības joma, mēs tagad sadarbojamies ar darba devējiem, lai meklētu dažāda veida profesionāļus, piemēram, mehāniķus, inženierus un citus speciālistus ar augstāko izglītību.”

POD patlaban izmēģina arī plašāku EURES sniegto iespēju spektru. Uzņēmums ar vietējā EURES biroja starpniecību jau publicē vakances EURES portālā un meklē atbilstošus kandidātus ar iniciatīvas “Tava pirmā EURES darbavieta” (YfEJ) atbalstu. Taču Stephan nesen dzirdēja par jauno shēmu Reactivate un ir pieteicies dalībai arī tajā. Shēma Reactivate iesaistītajās valstīs nodrošina EURES atbalstītas karjeras veidošanas iespējas kandidātiem, kas vecāki par 35 gadiem.

Tagad uzņēmums ar gandarījumu atzīmē to, ka gandrīz piecu gadu laikā, kopš Carlos 2013. gada 19. februārī ieradās savā pirmajā maiņā nelielā santehnikas uzņēmumā Pfalcas reģionā, tam ar EURES starpniecību ir izdevies iekārtot darbā vairāk nekā 400 darbinieku.

Stephan Behringer vēlētos pateikties par sniegto ieguldījumu saviem kolēģiem no EURES Vācijā un EURES Spānijā, kuri ir atbalstījuši POD kandidātu meklēšanas procesā: Rita Mager un Marina Weigand,(EURES Vācija/Agentur für Arbeit Würzburg); Carlos Palomo (Malaga); Diego Moliner un Julia Roca (Valensija); Carlos Pastor (Alikante), Isabel Garcia (Kastelo); Rosario Sanmartín Alcaraz (Mursija); Yolanda Delgado Lazaro un Francisca Fuentes (Madride); Cesar Martin un Araceli Carillo Urena (Sevilja); Jesús Caparrós Martín (Almerija); Arnau Soy Massoni (Žirona); José Luis Gredilla Illera (Barselona); Dionisio Manuel Acebal Minano (Albasete).

 

Saistītās saites

POD tīmekļa vietne www.pod-personalberatung.de

POD YouTube kanāls: www.youtube.com/user/PODpersonalberatung

ELCLA valodu akadēmija: www.elcla.es

 

Papild informācija:

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Dzīves un darba apstākļi EURES valstīs

EURES Darbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
 • EURES labākā prakse
 • EURES apmācība
 • Ārējās ieinteresētās puses
 • Darba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumi
 • Personāla atlases tendences
 • Veiksmes stāsti
Saistītā(s) sadaļa(s)
Nozare
 • Accomodation and food service activities
 • Activities of extraterritorial organisations and bodies
 • Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
 • Administrative and support service activities
 • Agriculture, forestry and fishing
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Education
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Financial and insurance activities
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Manufacturing
 • Mining and quarrying
 • Other service activities
 • Professional, scientific and technical activities
 • Public administration and defence; compulsory social security
 • Real estate activities
 • Transportation and storage
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
 • Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.