Přejít na hlavní obsah
EURES (EURopean Employment Services)
Zpráva8. října 2020Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

EURES pomáhá Perovi vydat se na novou profesní dráhu v zahraničí

Příběh spolupráce Pera se sítí EURES začal jeho účastí na informační akci ve Španělsku. Od té doby se Pere přestěhoval do Německa a dokončil první rok odborné přípravy.

EURES helps Pere begin a new career abroad
Pere Castellvell

Pere Castellvell pracoval ve své vlasti na různých pozicích v rozmanitých odvětvích. Když se zúčastnil akce s názvem „Život a práce v Německu“ pořádanou ve španělském regionu Katalánsko, hledal zrovna uplatnění v odvětví hotelových a stravovacích služeb.

Na této akci Pere vyjádřil svůj zájem o případné pracovní příležitosti v Německu a byl zkontaktován s poradkyní EURES Sofiou Tornikidou z útvaru pro mezinárodní zprostředkování práce (Zentrale Auslands- und Fachvermittlung, ZAV) německého Spolkového úřadu práce.

Poradkyně EURES pomáhá identifikovat příležitosti v oblasti odborné přípravy

Sofia začala pomáhat Perovi s hledáním pracovních příležitostí v Německu. Pere do té doby sice hledal pracovní uplatnění v odvětví hotelových a stravovacích služeb, ale kvůli nedostatku odpovídajících dovedností a zkušeností se mu nepodařilo nalézt mnoho volných míst. Sofia mu poradila, aby rozšířil své hledání o učňovskou přípravu, která mu umožní získat specializaci v jiném oboru. Německo je známé svým odborným vzděláváním a přípravou a Sofia si byla jistá, že pro Pera se v této zemi příležitosti najdou.

„Jakožto profesní poradkyně jsem mu doporučila, aby se v Německu vzhledem ke svému věku zaměřil na možnosti v oblasti odborné přípravy,“ vzpomíná Sofia. „Vysvětlila jsem mu vzdělávací systém v Německu a navrhla, aby se ucházel o učňovské místo. Zkontrolovali jsme spolu dokumenty přihlášky a probrali možnosti financování.“

Finanční podpora v rámci programu „Tvoje první práce přes EURES“

S pomocí Sofiy získal Pere místo učně na pozici skladníka ve společnosti v německém Stuttgartu. Sofia pomohla Perovi také získat finanční podporu v rámci programu „Tvoje první práce přes EURES“. „Tvoje první práce přes EURES“ je program pracovní mobility určený občanům EU ve věku od 18 do 35 let, kteří v rámci EU hledají pracovní uplatnění nebo odbornou přípravu v zahraničí. Díky tomuto programu obdržel Pere finanční podporu na přestěhování do Německa.

Pokračování v nové kariéře v roli specialisty

Když Pere v roce 2019 ukončil učňovskou přípravu, společnost mu nabídla možnost dalšího profesního rozvoje – kurs odborné přípravy na skladového logistika. Pere si cení toho, jak od svého příjezdu do Německa profesně pokročil a je síti EURES vděčný za podporu. „Chtěl bych poděkoval síti EURES i organizaci ZAV. Jsem opravdu vděčný a rád, že jsem mohl využít tuto fantastickou příležitost, kterou mi Evropa poskytla,“ podotýká Pere. „Velmi si této příležitosti vážím a odbornou přípravu mohu jen doporučit.“

Za podpory sítě EURES si Pere osvojil nové dovednosti a získal odbornou kvalifikaci. Nyní chce pokračovat v rozvíjení své profesní dráhy a pracuje na své němčině a angličtině, aby byl připraven na další výzvy. „Stále mám prostor k růstu,“ dodává Pere.

Pokud i vy spadáte do věkové skupiny 18–35 let a hledáte pracovní uplatnění nebo možnost odborné přípravy v jiné zemi EU, v Norsku nebo na Islandu, může vám pomoci program „Tvoje první práce přes EURES“. Více informací vám poskytne kterýkoli poradce EURES nebo je naleznete na adrese https://www.yourfirsteuresjob.eu/.

 

Související odkazy:

„Tvoje první práce přes EURES“

 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Drop’pin@EURES

Najděte si svého poradce EURES

Životní a pracovní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

 

Témata
Příběhy úspěchuMládí
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.