Põhisisu juurde
EURES (EURopean Employment Services)
Artikkel12. märts 2020Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

8 põhjust, miks kaaluda hooajatööd

Võrreldes täisajaga töötamisega peetakse hooajalist (või ajutist) tööd sageli teisejärguliseks, vähemtähtsaks võimaluseks, kuid see ei pruugi olla tõsi. Allpool on 8 põhjust, miks võiksid kaaluda hooajatööd.

8 reasons you should consider seasonal work
Shutterstock
 1. Juurdepääs karjääri alustamiseks sobivatele ametikohtadele

Hooajatöö pakub sageli karjääri alustamiseks sobivaid ametikohti, mida on muudes sektorites palju raskem leida. See võib olla esimene samm, mis annab töökogemuse, mis võib hiljem tuua sobiva karjäärivõimaluse.

 1. Uue töövaldkonna või tööandjaga tutvumine

Kui otsid uut karjäärivõimalust või oled huvitatud töötamisest teise tööandja juures, võimaldab hooajatöö neid võimalusi ohutult katsetada, sest kui töö ei sobi, ei ole sa seotud pikaajalise lepinguga.

 1. Ainulaadsete oskuste omandamine

Hooajatöö pakkumiste mitmekesisus (näiteks suusakuurordid, festivalid, jaemüük või põllumajandus) annab võimaluse täiustada vajalikke oskusi, mida ei saa arendada muudel ametikohtadel.

 1. CV täiendamine

Kui vahetad töökohti, aitab hooajatöö täita lünki CVs ning annab samas väärtuslikke oskusi ja hädavajaliku sissetuleku.

 1. Tulevased karjäärivõimalused

Nii nagu hooajatöö võimaldab proovida töötamist teatud tööandja juures või konkreetses valdkonnas, saavad ka uued tööandjad testida sind ja näha, kuidas sa nende töökeskkonda sobid. Kui tööandja leiab, et oled töökas ja motiveeritud, on sul hea võimalus saada pikaajaline töökoht.

 1. Ametialaste kontaktide laiendamine

Isegi kui sulle ei pakuta hooajatöölepingu lõppemisel täiskohaga töökohta, oled siiski töötanud koos uute inimestega, kes võivad aidata sul leida uusi töövõimalusi.

 1. Reisimine

Suur osa hooajatööst toimub turismis, mis pakub võimalust reisida ja töötada välismaal, näha uusi kohti ja tutvuda uute kultuuridega, saades samal ajal palka.

 1. Vabas õhus viibimine

Suur osa hooajatööst toimub juba oma olemuse tõttu õues, sest see töövorm sõltub kõige rohkem aastaaegadest ja ilmast. Vabas õhus viibimine on mitmeti kasulik, näiteks tugevdab see immuunsüsteemi ja mõjub hästi vaimsele tervisele.

Loodame, et need nõuanded inspireerivad sind otsima hooajatöö võimalusi, mis sobivad sinu karjäärieesmärkidega!

Koostöös EURESega (Euroopa tööalase liikuvuse portaal).

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

  Teemad
  Nõuanded ja soovitusedNoorus
  Sektor
  Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

  Vastutusest loobumine

  Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.