Põhisisu juurde
EURES (EURopean Employment Services)
Artikkel3. veebruar 2023Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

EURES aitab Slovakkia tööotsijal leida kvalifitseeritud tööd Soomes.

Alexandra Mikulášová sai tööd Soome värbamisagentuuris Econia. Soome EURESe esinduse ja Econia partnerlus on edukalt toiminud alates 2014. aastast.

Janne Vainikkala and Alexndra Mikulaslova
Janne Vainikkala and Alexndra Mikulaslova

Alexandra oli töötanud kaks ja pool aastat ekspordi-impordi sektori töökohal Slovakkias, kui talle tundus, et ta ei edene enam oma töös. Ta hakkas mõtlema sõpradest ja koolikaaslastest, kes olid läinud välismaale, ning mõte tundus talle huvipakkuvana. „Teadsin, et tahan proovida elu välismaal ja veidi reisida, see tundus mulle toredana. Valisin Soome oma sõprade kogemuse alusel, kes olid seal juba olnud,“ ütles ta.

Tänu EURESele leidsid Alexandra ja ta poiss-sõber Soome toidutööstuses töö, mis ei vajanud erikvalifikatsioone või soome keele oskust. Lõpuks lahkus Alexandra sellelt töölt, et õppida soome keelt.

„Keeleõpingute ajal otsisin praktikakohta, seepärast võtsin ühendust oma endise Soome tööandajaga. Tundsin huvi personalihalduse ülesannete ja palgaarvestuse vastu, sest õppisin Slovakkias rahandust, pangandust ja investeeringuid, spetsialiseerumisega finantshalduses,“ selgitas ta. „Kui sain kontakti ettevõttega, olid nad ühinenud ettevõttega Econia, et saada selle osaks. See Soome ettevõte on samuti EURESe liige. Econia pakub värbamisteenuseid tööotsijatele kogu maailmast.“

EURESe nõustaja Tomi Puranen on alates 2014. aastast teinud tihedat koostööd Janne Vainikkalaga ettevõttest Econia, et toetada tööotsijaid, pakkudes töömesse, värbamisreise, seminare, õpikodasid, TE-live saateid ja teabevideoid. 2022. aastal osalesid nad koos ka üritusel EURESinAction Roomas.

„Alexandra on väga hea näide, kuidas inimesed arenevad uues riigis ning leiavad oma koha uues kultuuris ja töötamistavas,“ ütles Janne.

„Kui Alexandra õppis soome keelt, naasis ta tööle Econiasse, et pakkuda oma spetsialistiteadmisi palkade arvutamisel. See näitab, kuidas hiljem on võimalik leida erialast tööd spetsialistina, kui oled õppinud kohalikku keelt,“ märkis Toni.

Alexandra on nüüd töötanud Econias viis kuud ja räägib, kuidas see pani teda mõtlema oma välismaale mineku üle.

„Olen tänulik võimaluse eest aidata ja toetada töötajaid ja tööotsijaid olukordades, milles olen varem ise olnud,“ ütleb ta. „Taoline muutus on inimesele alati väljakutse ning olen õppinud end paremini tundma. Olen kohtunud uute inimestega ja saanud uusi sõpru, olen tutvunud eri kultuuridega ja see on andnud mulle uue perspektiivi.“

Alexandra kiidab innukalt EURESe teenuseid, mis aitasid tal välismaale minna. „Välismaale minek ei ole lihtne, inimesed vajavad kindlustunnet, et aidata neil seda otsust teha. Usaldus on väga tähtis. EURESe teenuseid toetavad ametiasutused ja ametnikud, mis aitab selles osas palju. Soovitan kindlasti EURESt tööotsijatele Slovakkiast, sest see on ohutu viis saada tööd välisriigis.“

Kas soovid töötada välismaal? Tutvu EURESe portaalis vabade töökohtadega või võta abi saamiseks ühendust EURESe nõustajaga.

 

Seotud lingid

Econia

EURES:leia töökoht Euroopas

Võta ühendust EURESe nõustajaga

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
Edulood
Seotud jaotis(ed)
EURESe teenused
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.