Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2021. gada 12. novembrisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

EURES Vācijā izveidojis jaunu mērķlapu sezonas darbiniekiem

Vai jūs esat ES pilsonis vai trešo valstu valstspiederīgais, kas meklē sezonas darbu Vācijā? EURES Vācijā nesen ir izveidojis jaunu mērķlapu, lai palīdzētu atbildēt uz jums aktuālajiem jautājumiem.

EURES Germany launches web page for seasonal workers
EURES

Kam šī lapa ir paredzēta?

Mērķlapa ir paredzēta ES pilsoņiem un trešo valstu valstspiederīgajiem, kuri ir ieinteresēti piedalīties sezonas darbā Vācijā. Šajā lapā viņi var atrast praktisku informāciju par savām tiesībām un citiem nozīmīgiem jautājumiem, piemēram, darba laiku, līguma nosacījumiem, dzīvesvietu un sociālajām garantijām. Lapas mērķis ir atbildēt uz sezonas darbinieku biežāk uzdotajiem jautājumiem, pirms viņi ierodas Vācijā.

Kāpēc sezonas darbiniekiem ir svarīgi pārzināt savas tiesības?

Uz sezonas darbiniekiem Vācijā attiecas Vācijas darba likumi neatkarīgi no viņu izcelsmes valsts. Ja cilvēki apzinās savas tiesības, viņiem ir mazāka iespēja kļūt par nelegālās nodarbinātības upuriem.

Kādu informāciju iespējams atrast šajā lapā?

Lapa ir pieejama angļu un vācu valodā un aptver plašu tematu loku, piemēram:

  • darba atļaujas;
  • algas;
  • nacionālā apdrošināšana un veselības apdrošināšana;
  • apmaksāts atvaļinājums;
  • darba līgumu noslēgšana un laušana.

Lapā ir pieejami arī bukleti ar detalizētāku informāciju par sezonas darbiniekiem no trešajām valstīm (angļu, gruzīnu un vācu valodā) un ES (bulgāru, angļu, vācu, poļu un rumāņu valodā).

Apskatiet EURES Vācijas mērķlapu sezonas darbiniekiem.. Jūs varat arī uzzināt vairāk par dzīvošanu un darbu Vācijā..

 

Saistītās saites:

Dzīvošana un darbs: Vācija

Sezonas darbs Vācijā: Jūsu iespējas

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES pasākumu kalendārs

Gaidāmie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
Ārējās EURES ziņasDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumi
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.