Pål Kaalaas tegeleb digitaalse turundusega ettevõtetes Global Savings Group ja Savly. Ta selgitab oma artiklis, miks on Facebookile aja kulutamine veebis tegutsevatele ettevõtetele kasulik.
Teeme ühe asja kohe selgeks. See ei ole artikkel, kus räägitakse nn tavapostitustest, millega luuakse sisu, mis sarnaneb igas mõttes reklaamile. Me ei räägi inimestele allahindluste tutvustamisest ehk uudiskirjaga liitumisest. Selles artiklis keskendume sisu loomisele, mis on teie jälgijate jaoks kaasahaarav, tekitab kuuluvustunde ning toob teie Facebooki ruumi uusi jälgijaid.
Kaasahaarav! See sõna peaks olema kirjutatud suurte neoonvärvi tähtedega iga ettevõtte seinale, kes soovib luua lojaalse kliendirühma ajal, mil lojaalsust ei ole lihtne saavutada. Kätte on jõudnud aeg, mil enamik inimesi saab kõigest ühe nupuvajutusega tellida tooteid või teenuseid ükskõik millisest kohast üle kogu maailma, ning oleneb teist, kas näete selles probleemi või suurepärast võimalust uute kliendisuhete loomiseks.
Ükskõik millist tööstusharu te esindate, peate väikese või keskmise suurusega ettevõtjana rinda pistma nn suurte tegijatega ning nende tohutute turunduseelarvetega, mille abil nende sõnumid jõuavad TV-reklaamide või bännerreklaamide kaudu igasse kodusse. Selles ei ole midagi halba, kuid igaüks ei saa seda endale lubada. Just siin tulevad mängu Facebook ja teised sotsiaalmeediakanalid, andes hea võimaluse sihtrühma tähelepanu võitmiseks.
Enamik ettevõtteid on tänaseks juba Facebookis, kuid kui paljud neist teevad püsivaid jõupingutusi sotsiaalmeediakanali haldamiseks, on iseasi. Enamik ei mõtle loovalt selle peale, mida nad Facebooki kirjutavad, ning piirduvad eespool nimetatud uudiskirjade ja allahindlustega. Selles ei ole midagi halba, kui reklaamite aeg-ajalt oma pakkumisi, kuid kui enamik postitustest keskendub pakkumistele, on teil lojaalsuse ja kuuluvustunde tekitamisega raskusi.
Kõik on seotud kaasahaaramisega. Selle saavutamiseks on mitu võimalust, kuid kuidas oleks sellega, kui küsite oma klientide arvamust uue tootenime või teie poest puudu oleva kauba kohta, või millised võiksid olla uue logo alternatiivsed variandid? Võite korraldada võistlusi, näidata kulissidetaguseid fotosid, jagada huvitavaid artikleid, teha küsitluse või korraldada veebiseminari. Võimalused on lõputud. Oluline on inimeste kaasahaaramine, tekitades neis samal ajal tunde, et nad on osa millestki suuremast. Et nad on nii-öelda kogukonna osa. Et olete meeskond, sest suhtlete isiklikul tasandil ja vahetult.
Viimane osa on väga oluline. Te ei saavuta personaalset lähenemist, kui te ei tunne oma eripära, tooteid ega häält. Ning mis kõige olulisem: oma kliente. Nad hoiavad teiega ühendust, kui räägite teemadel, millel on selge tähendus. Näiteks kui müüte tööriistu, huvitab teie võimalikke kliente, kuidas neid seadmeid kasutada.
Ning miks mitte asja ümber pöörata? Küsige hoopis klientidelt näpunäiteid. Facebookist võib saada poeleti kaasaegne versioon. Tänasel päeval ei ole enam palju inimesi, kes leti taga seisaksid, ning kui on üks asi, millest nii kliendid kui poeomanikud seetõttu ilma jäävad, siis on see suhete loomine läbi vestluse. Mitte „Hind on...“ või „Kas oleks vaja pakkida?“, vaid „Millist lõunasööki eelistate?“, „Mida sooviksite oma aeda ehitada?“, „Kuhu soovite puhkuse ajal reisida?“ või „Mul on teile suurepärane nõuanne“.
Jutt käib positiivse bränditeadlikkuse loomisest. Jutt käib klientide kaasahaaramisest. Teie tooted või teenused on väga olulised, kuid kui te ei kohtu teisel pool oleva reaalse inimesega, naeratades ja kaasa haarates, siis miks peaksid nad teid mäletama ja ka järgmisel korral valima?
Ning viimane punkt: eelarved. Facebook on äri. Võimalikest klientidest pooldajaskonna loomiseks peate arvatavasti kulutama 5–10 eurot olulistele postitustele, mis on suunatud inimestele, kelleni soovite jõuda. Kui sisu on piisavalt hea, ei ole rohkem vaja investeerida. Vaadake seda kui oma postitusele sõbraliku tõuke andmist, et inimesed selle leiaksid, märgiksid selle meeldivaks ning kommenteeriksid seda arvukamalt.
Tulge leti tagant välja ning hakake tööle!
Lisateave
Elamine ja töötamine EURESe riikides
EURESe töökohtade andmebaas
EURESe teenused tööandjatele
EURESe ürituste kalender
Eelseisvad veebiüritused
EURES Facebookis
EURES Twitteris
EURES LinkedInis
Üksikasjad
- Avaldamiskuupäev
- 4. jaanuar 2018
- Autorid
- Euroopa Tööjõuamet | Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat
- Teemad
- Ettevõtlus
- Välised sidusrühmad
- Nõuanded ja soovitused
- Sotsiaalmeedia
- Sektor
- Accomodation and food service activities
- Activities of extraterritorial organisations and bodies
- Activities of households as employers, undifferentiated goods- and services
- Administrative and support service activities
- Agriculture, forestry and fishing
- Arts, entertainment and recreation
- Construction
- Education
- Electricity, gas, steam and air conditioning supply
- Financial and insurance activities
- Human health and social work activities
- Information and communication
- Manufacturing
- Mining and quarrying
- Other service activities
- Professional, scientific and technical activities
- Public administration and defence; compulsory social security
- Real estate activities
- Transportation and storage
- Water supply, sewerage, waste management and remediation activities
- Wholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles