Prejsť na hlavný obsah
EURES (EURopean Employment Services)
Novinový článok16. októbra 2020Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie

Ako vám EURES dokáže pomôcť pri hľadaní pracovného miesta v Európe?

Ak máte záujem o prácu v inej európskej krajine, EURES je tu pre vás. V súčasnosti prechádzame nezvyčajným obdobím v dôsledku ochorenia COVID-19, ale zamestnávatelia naďalej prijímajú nových zamestnancov a my v EURES vám môžeme pomôcť pri hľadaní vhodného zamestnania.

How EURES can help you find a job in Europe
EURES

EURES ponúka komplexnú podporu počas celého procesu hľadania pracovného miesta, ako aj po nástupe do zamestnania formou online databáz, pravidelných podujatí a paneurópskej siete podporných služieb. Dočítajte sa viac o možných výhodách.

Uchádzajte sa o voľné pracovné miesto inzerované na portáli siete EURES

Ak čítate tento článok, už poznáte portál EURES. Nájdete tu viac ako 2,8 milióna voľných pracovných miest z 32 členských krajín siete EURES (27 členských štátov EÚ plus Island, Lichtenštajnsko, Nórsko, Švajčiarsko a Spojené kráľovstvo).

Najprv sa tu zaregistrujte a vytvorte si bezplatný online profil. Potom sa môžete uchádzať o voľné miesta a sprístupniť svoj životopis viac ako 16 000 zamestnávateľom registrovaným na našom portáli. Môžete si nastaviť osobné preferencie a dostávať oznámenia o voľných miestach, ktoré vyhovujú vášmu profilu.

EURES portál obsahuje mnoho užitočných nástrojov, ako sú napríklad sekcia o živote a práci, kde sa nachádzajú konkrétne informácie o každej krajine, ktoré môžu pre vás byť užitočné pri sťahovaní.

Získajte podporu na mieru od svojho poradcu EURES

V celej Európe je vám k dispozícii viac ako 1 000 odborných poradcov EURES. Poradcovia EURES vám dokážu konkrétne pomôcť v najrozličnejších oblastiach, ako napríklad:

  • poskytujú usmernenie pri kariérnom vývoji a odporúčajú zaujímavé príležitosti,
  • pomôžu vám vylepšiť a upraviť životopis a skvalitniť žiadosť o zamestnanie,
  • postúpia váš životopis potenciálnym zamestnávateľom a sprostredkujú pohovory,
  • usmernia vás v oblasti odbornej prípravy, jazykových kurzov a financovania,
  • poradia vám o právnych a administratívnych aspektoch, ako je sociálne zabezpečenie a dane,
  • pomôžu vám pri usadení v novej krajine.

Ak by kvôli obmedzeniam v súvislosti s ochorením COVID-19 neboli možné osobné stretnutia, naši poradcovia vám radi poradia telefonicky alebo e-mailom. Skontaktujte sa so svojím miestnym poradcom EURES už dnes a začnite

Zúčastnite sa na Európskych dňoch pracovných príležitostí (online)

Od roku 2013 sieť EURES zorganizovala viac ako 200 európskych dní pracovných príležitostí (online). Tieto podujatia poskytujú príležitosť na nadviazanie kontaktu s potenciálnymi zamestnávateľmi a na získanie praktických informácií od poradcov EURES.

Keďže pretrváva pandémia ochorenia COVID-19, neustále pribúdajú online podujatia ako odpoveď na národné obmedzenia prezenčných podujatí a cestovania. Sieť EURES už dlho používa virtuálne nástroje na organizovanie európskych dní pracovných príležitostí (online) a aj teraz ponúka pravidelné podujatia online.

Pre vás to znamená, že sa môžete pohodlne stretnúť s potenciálnym zamestnávateľom u vás doma a komunikovať s ním v bezpečnej vzdialenosti. Dokonca vám môže byť ponúknutý pracovný pohovor online cez videohovor. Viac informácií o nadchádzajúcich podujatiach nájdete na webovom sídle európskych dní pracovných príležitostí. Náborové podujatia vo svojom regióne nájdete v EURES kalendári podujatí.

EURES  v cezhraničných regiónoch

Pomoc siete EURES nie je výlučne pre tých, ktorí sa sťahujú za prácou. Viac ako 1,5 milióna ľudí býva v jednej európskej krajine a pracuje v susednej krajine. Sieť EURES má mnoho cezhraničných partnerstiev, ktoré sú zamerané práve na týchto pracujúcich.

Ak bývate blízko pri hranici s inou členskou krajinou siete EURES, možno dostanete podporu pri hľadaní práce za hranicou a pri riešení administratívnych záležitostí v súvislosti s cezhraničným zamestnaním.

Ak chcete získať vlastné skúsenosti so sieťou EURES, zaregistrujte sa ako používateľ a skontaktujte sa so svojím miestnym poradcom EURES už dnes.

 

Súvisiace odkazy:

Vytvoriť účet uchádzača o zamestnanie

Život a práca

Hľadať poradcu EURES

Európske dni pracovných príležitostí

Kalendár podujatí

Sieť EURES v cezhraničných regiónoch

 

Ďalšie informácie:

Európske dni pracovných príležitostí

Drop’pin@EURES

Vyhľadať poradcov siete EURES

Životné a pracovné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce online podujatia

EURES na Facebooku

EURES na Twitteri

EURES na LinkedIn

Témy
Správy z trhu práce/správy o mobiliteTrendy náboruMladosti
Súvisiace sekcie
Život a práca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.