Přejít na hlavní obsah
EURES (EURopean Employment Services)
Zpráva17. ledna 2020Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Čtyři způsoby, kterými může studium v zahraničí podpořit vaši kariéru

Díky studiu v zahraničí se můžete dokonale ponořit do nových kultur, naučit se nové jazyky a poznat nové lidi. Navíc může podpořit svou kariéru, a to jak v krátkodobém, tak dlouhodobém horizontu. Jak? Hlavní body jsme shrnuli níže.

Four ways studying abroad could enhance your career
Shutterstock

Studium v zahraničí… dokládá vaši energii a vynalézavost

Prosadit se na trhu práce může být někdy obtížné a cokoli, co vám pomůže vyniknout v davu, je výhodou. Studium v zahraničí potenciálním zaměstnavatelům sděluje, že jste měli dostatek energie a vynalézavosti k tomu, abyste vystoupili mimo svou „zónu jistoty“ a přestěhovali se do zcela nové země. Je důkazem, že máte zkušenosti s jinou kulturou, jste zaměřeni na zvolenou kariéru, jste přizpůsobiví a ochotni využít výhod, které se vám nabízí.

Studium v zahraničí… vám poskytuje kontakty po celém světě

V rámci svého vzdělávacího kurzu se pravděpodobně setkáte se spoustou studentů z vámi zvolené země, ale také se spoustou studentů, kteří se nacházejí ve stejné situaci jako vy. Díky tomu máte skvělou příležitost spřátelit se s lidmi z celého světa – jde o kontakty, které můžete udržovat po celý život a kariéru. Může se stát, že si při hledání pracovní příležitosti v určité zemi vzpomenete na někoho, kdo tam žije a koho znáte z kurzu. Jistě vám rád pomůže!

Studium v zahraničí… zvyšuje vaši nezávislost a sebedůvěru

Ve vší upřímnosti, studium v zahraničí může být znepokojivou vyhlídkou i pro lidi s vysokým sebevědomím. Zanechat rodinu, přátele a známé prostředí a odstěhovat se do cizího nového světa vyžaduje odvahu. Tento krok má však potenciál zvýšit vaši nezávislost, sebevědomí a důvěru ve vlastní schopnosti. To vše jsou dovednosti, které vám pomohou dosáhnout úspěchu při pobytu v zahraničí, a – což je nejdůležitější pro budoucnost – jde o dovednosti, kterých si zaměstnavatelé cení.

Studium v zahraničí… otevírá oči a zbavuje předsudků

Mnozí z nás jsou vychováni v poměrně uzavřeném prostředí, kde jsou předem stanoveny soubory hodnot a přesvědčení. To znamená, že i naše zkušenosti a věci, kterým jsme vystaveni, mohou být poměrně omezené. Studium v zahraničí poskytuje skvělý způsob, jak se s tím vypořádat. Umožňuje otevřít oči, zbavit se předsudků a být otevřený všemu, co svět může nabídnout. Díky ponoření se do jiné kultury získáte výhody a přijmete výzvy, které pramení ze setkání s nejrůznějšími lidmi, z nichž každý má jedinečné nápady, názory a úhly pohledu. Pokud se dokážete naučit, jak účinně komunikovat se všemi lidmi kolem sebe a pozitivně využívat svou rozdílnost, pak jste na nejlepší cestě k uplatňování této dovednosti v budoucím zaměstnání.

Tady jsou – čtyři důvody, proč vám studium v zahraničí může pomoci ve vaší kariéře. Pokud vás zajímá práce v zahraničí, přečtěte si náš nedávno vydaný článek Práce v zahraničí: Co mi může nabídnout?

Článek byl vytvořen v partnerství se sítí EURES, Evropským portálem pracovní mobility.

 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Drop’pin@EURES

Najděte si svého poradce EURES

Životní a pracovní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

Témata
Obchod / PodnikáníRady a tipyMládí
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.