Ugrás a fő tartalomra
EURES (EURopean Employment Services)
Sajtócikk2021. április 26.Európai Munkaügyi Hatóság, A Foglalkoztatás, a Szociális Ügyek és a Társadalmi Befogadás FőigazgatóságaOlvasási idő: 3 perc

Külföldi álláskeresés világjárvány idején? Amandine tapasztalatai azt mutatják, hogy lehetséges

Amandine mindig is külföldön akart dolgozni. 2020 elején a belga álláskereső Madridban gyakornoki pozíciót vállalt, de hamarosan haza kellett térnie a COVID-19-világjárvány miatt. Ennek ellenére Amandine ismét próbálkozott, és Valenciában talált új szakmai lehetőséget.

Looking for a job abroad during a pandemic? Amandine’s experience shows it is possible
Actiris

Miután 2019-ben mesterdiplomát szerzett, Amandine elkezdett munkát keresni. Az antropológus Portugáliában részt vett az Erasmus+ programban,Mauritiuson pedig szakmai gyakorlatot végzett, de gyorsan felismerte, hogy nem könnyű lehetőségeket találni. Úgy döntött, hogy regisztrál az Actiris-nél, az EURES szolgáltatásokat kezelő belga állami foglalkoztatási szolgálatnál Brüsszelben.

Az Actiris külföldi lehetőségeket kínál

Amandine részt vett az Actiris különböző szolgáltatásairól szóló általános tájékoztatón, amelyen többek között a külföldi szakmai gyakorlatokról is szó esett. Miért ne vágna bele, gondolta. Amandine megkezdte a saját “projet professionel (egyéni szakmai út) tervének összeállítását, amellyel az Actiris segíti az álláskeresőket karrierjük megtervezésében, és a megfelelő állás- vagy gyakornoki lehetőségek megtalálásában. Ezt követően különböző állásokra pályázott, és végül három hónapos gyakornoki lehetőséget kapott egy madridi társaságnál.

A COVID-19 miatt változnak a tervek

Amandine a spanyol fővárosba költözött, hogy 2020 februárjában megkezdje szakmai gyakorlatát. Sajnos, nem sokkal később, a COVID-19 hatása Európában is érzékelhető lett. Sokakhoz hasonlóan Amandine-nak is változtatnia kellett tervein.

Gyakorlatának félidejében távozott Madridból, és szerződésének fennmaradó részét Brüsszelből teljesítette. Egy idő elteltével Brüsszelben kezdett új állásokra pályázni, de megállapította, hogy annak ellenére, hogy megfelelő képesítéssel rendelkezik, a pályázati eljárások során gyakran tapasztaltabb pályázókkal kerül versenybe.

Amandine újra próbálkozik... és ezúttal megtalálja a tökéletes lehetőséget

Néhány hónap elteltével Amandine rájött, hogy mégsem akar lemondani eredeti külföldi munkavállalási terveiről. Úgy döntött, hogy újra pályázik, és szeptemberben ismét kapcsolatba lépett az Actiris EURES-tanácsadójával.

A jelenlegi világjárvány ellenére Amandine számos ajánlatot kapott, többek közt spanyolországi, máltai és portugáliai munkaadóktól. Sokan távmunkát ajánlottak, de ő inkább ismét külföldön szeretett volna dolgozni.

Végül egy valenciai LMBT-szervezetnél kapott személyes meghallgatásra lehetőséget sporttal, társadalmi nemmel és szexuális irányultsággal kapcsolatos kutatói munkára. Ez volt a tökéletes lehetőség. Amandine-t nagyon érdekelte az állás, amit a sikeres interjú után fel is ajánlottak neki.

A COVID-19 által okozott nehézségek ellenére Amandine nemrég Valenciába költözött, hogy megkezdje szakmai gyakorlatát. Most a spanyol városban egy közösen megosztott nemzetközi házban él, és tetszik neki, hogy ismét megtapasztalhatja a külföldi élet örömeit.

Amandine tapasztalatai azt mutatják, hogy a munkáltatók Európa-szerte még a COVID-19 által okozott helyzetben is keresnek nemzetközi alkalmazottakat.

Ha Ön is szeretne munkát találni külföldön, vegye fel a kapcsolatot egy EURES-tanácsadóval, hogy tájékozódjon arról, hogyan segíthet Önnek megtalálni a megfelelő munkalehetőséget.

Az Actiris honlapján további részleteket ismerhet meg Amandine történetéről ebben a cikkben (francia nyelven).

Kapcsolódó linkek:

Erasmus+

Actiris

Projet professionel

Az Ön EURES-tanácsadója

Cikk: "Amandine a fait le pari du stage à l’étranger"

További információ:

Európai Foglalkoztatási Napok

Élet- és munkakörülmények az EURES-országokban

EURES állásadatbázis

Az EURES szolgáltatásai munkaadóknak

EURES rendezvénynaptár

Közelgő online események

Az EURES a Facebookon

Az EURES a Twitteren

Az EURES a LinkedInen

Témák
  • Munkaerőpiaci hírek/mobilitási hírek
  • Toborzási trendek
  • Sikertörténetek
  • Ifjúság
Kapcsolódó szakasz(ok)
Ágazat
  • Activities of extraterritorial organisations and bodies
  • Human health and social work activities
  • Information and communication
  • Professional, scientific and technical activities

Jogi nyilatkozat

A cikkek célja az EURES portál felhasználóinak tájékoztatása az aktuális témákról és trendekről, valamint viták és viták ösztönzése. Tartalmuk nem feltétlenül tükrözi az Európai Munkaügyi Hatóság (ELA) vagy az Európai Bizottság álláspontját. Ezenkívül az EURES és az ELA nem támogatja a fent említett harmadik felek webhelyeit.