Pāriet uz galveno saturu
EURES (EURopean Employment Services)
Raksts par jaunumiem2019. gada 14. februārisEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Pieci iemesli darbam ārzemēs

Darbs ārzemēs ir profesionāls un personīgs izaicinājums. Ir cilvēki, kuriem ceļošana ir sirdslieta, taču ir arī tādi, kuriem tas var šķist biedējoši. Taču, pārvarot bailes un nedrošību, jūs ieraudzīsiet daudz lielisku iemeslu darbam ārzemēs.

Five reasons why you should dare to work abroad
EURES

Izbaudīt jaunu kultūru

Nav divu vienādu valstu, pat ne tās, kurām ir kopīga robeža vai vēsture. Strādājot ārzemēs, jūs nokļūsiet jaunā kultūrā un piedzīvosiet jaunus skatus, skaņas, garšas un pieredzi. Jūs satiksiet jaunus cilvēkus un apmeklēsiet neredzētas vietas. Tas paplašinās jūsu redzējumu, tāpēc nepalaidiet garām iespēju iesaistīties, mācīties un izbaudīt!

Iemācīties jaunu valodu

Eiropas Savienībā ir daudz valodu un dialektu. Tas nozīmē, ka jums, strādājot ārvalstīs, visticamāk, būs iespēja uzlabot valodu prasmes. Turklāt ir pierādīts, ka dzīvošana ārzemēs ir viens no labākajiem veidiem, kā apgūt jaunu valodu, jo jūs ar to saskarsieties katru dienu. Sāciet to praktizēt!

Vairot pašapziņu

Kā jau iepriekš minējām, darbs ārzemēs ir liels izaicinājums. Bet, tiklīdz būsiet spēris pirmo soli nezināmajā, jūs būsiet pārsteigts, cik labi spējat pielāgoties apkārtējai videi. Jo vairāk jaunas pieredzes jums būs, jo pārliecinātāks jūs kļūsiet par savu spēju tikt galā ar jebkuru dzīves situāciju.

Uzlabot darba iespējas nākotnē

Jūsu izcelsmes valsts un izvēlētās nozares darba tirgus var būt ļoti konkurētspējīgs, un jums var būt grūti atrast darbu. Strādājot vienu vai divus gadus valstī, kur konkurence nav tik sīva, jūs gūsiet vērtīgu pieredzi, kas jums pēc tam palīdzēs izkonkurēt pārējos darba meklētājus, atgriežoties savā valstī.

Izveidot savu vērtību kopumu

Mēs visi augam ar vērtībām, ko veido mūsu līdzcilvēki. Darbs ārzemēs dod jums iespēju izveidot savu unikālu vērtību kopumu un, iespējams, mainīt jūsu skatījumu uz noteiktām lietām. Tas jums palīdzēs apstrīdēt jūsu agrākās idejas un viedokļus par cilvēkiem un dzīvi, un jūs varēsiet atklāt, kas ir svarīgs tieši jums.

Lai uzzinātu vairāk, kā dzīvošana un darbs ārvalstīs var mainīt jūsu priekšstatu par pasauli, skatiet mūsu saistīto rakstu: Vai dzīvošana ārvalstīs var uzlabot pašapziņu?

 

Saistītās saites:

Vai dzīvošana ārvalstīs var uzlabot pašapziņu?

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrodiet EURES padomdevēju

Dzīvošana un darbs EURES valstīs

EURES Darbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURES Pasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Sīkāka informācija

Temati
Ieteikumi un padomiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.