Põhisisu juurde
EURES (EURopean Employment Services)
Artikkel1. september 2022Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Euroopa noorteaasta: Euroopa solidaarsuskorpus

Selles artiklis vaatleme Euroopa noorteaasta (EY2022) raames ELi noortele pakutavaid võimalusi. Euroopa solidaarsuskorpus pakub kohalikul ja rahvusvahelisel tasandil suurepäraseid vabatahtliku tegevuse võimalusi, millest saavad kasu kogukonnad.

The European Year of Youth: The European Solidarity Corps

Vabatahtlikuna registreerumine

Võid registreeruda Euroopa solidaarsuskorpuses, kui oled 17–30aastane, kuid tegevuse alustamiseks pead olema vähemalt 18aastane. Euroopa solidaarsuskorpuse akrediteeritud organisatsioonide andmebaasist leiad välismaal või oma elukohariigis vabatahtlikke vajavate organisatsioonide ja projektide kontaktandmed eri valdkondades (nt haridus ja koolitus, kodanikuaktiivsus ja demokraatlik osalus, keskkond ja looduskaitse, ränne, kultuur ja humanitaarabi). Pärast registreerumist võid kandideerida konkreetses projektis osalemiseks otse veebilehel. Kui sind valitakse välja, tehakse asjaajamine sinu eest ära.

Kui sul on idee, kuidas aidata kohalikku kogukonda, võivad vähemalt viiest noorest koosnevad väikesed rühmad algatada ja rakendada oma elukohariigis 2–12 kuud kestva solidaarsusprojekti. Rühm otsustab projekti töömeetodi ja juhtimise üle ning võib küsida abi juhendajalt.

Kui sa ei ole kindel, millist Euroopa solidaarsuskorpuse tegevust valida, vasta küsimustikule!

Organisatsioonina registreerumine

Kui tegutsed organisatsioonina ja soovid algatada Euroopa solidaarsuskorpuse projekti, võid esitada taotluse oma elukohariigi asjaomasele riiklikule büroole veebivormi kaudu. Igal aastal avaldatakse kaks konkursikutset. Kui sinu projekt kiidetakse heaks, antakse sulle Euroopa solidaarsuskorpuse portaalis juurdepääs 18–30aastaste motiveeritud noorte loenditele. Sinu organisatsioon saab siis reklaamida vabatahtliku tegevuse võimalusi, otsida võimalikke osalejaid ja võtta nendega ühendust.

Euroopa solidaarsuskorpuse rahastus pakub sinu organisatsioonile mitu eelist, sh järgmised:

  • aitab rohkem saavutada;
  • võimaldab kasutada motiveeritud noorte oskusi ja entusiasmi;
  • aitab sul luua sidemeid noortega, pakkudes neile sisukat õppimiskogemust;
  • toob sinu organisatsiooni igapäevatöösse uusi ideid;
  • tugevdab sidemeid kogukonnaga.

Registreeru kohe, et alustada tegevust koos Euroopa solidaarsuskorpusega. Euroopa noorteaasta lisateave on meie artiklis vabatahtliku tegevuse kohta.

 

Seotud lingid

Registreeru

Kandideeri

Küsimustik

Veebivormid
Riiklikud bürood

Konkursikutsed

Vabatahtlik tegevus

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
Noorus
Seotud jaotis(ed)
ÕppimineElamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.