Przejdź do treści głównej
EURES (EURopean Employment Services)
Artykuł prasowy1 września 2022Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Europejski Rok Młodzieży: Europejski Korpus Solidarności

W ramach Europejskiego Roku Młodzieży (EYY2022) przyglądamy się możliwościom, jakie mają młodzi ludzie w UE. Europejski Korpus Solidarności oferuje wspaniałe możliwości wolontariatu lokalnego i międzynarodowego, które służą społecznościom.

The European Year of Youth: The European Solidarity Corps

Zgłoś się na wolontariat

Do Europejskiego Korpusu Solidarności możesz zapisać się, jeśli masz od 17 do 30 lat, ale w momencie rozpoczęcia wolontariatu musisz mieć skończone 18 lat. Baza danych akredytowanych organizacji Europejskiego Korpusu Solidarności umożliwia znalezienie danych kontaktowych organizacji i projektów poszukujących wolontariuszy w bardzo wielu dziedzinach (np. kształcenie i szkolenie, obywatelstwo i uczestnictwo demokratyczne, środowisko i ochrona przyrody, migracja, kultura, pomoc humanitarna) za granicą lub w kraju. Po zarejestrowaniu się możesz bezpośrednio na stronie zgłosić się do udziału w wybranych projektach. Jeśli zostaniesz wybrany(-a), wszystko zorganizujemy za ciebie.

Jeśli masz pomysł na to, jak udoskonalić swoją społeczność lokalną, małe grupy składające się z co najmniej pięciu młodych osób mogą stworzyć i realizować projekt solidarnościowy w kraju zamieszkania przez okres od 2 do 12 miesięcy. Twoja grupa będzie podejmować decyzje dotyczące metody pracy i zarządzania projektem, a także korzystać ze wsparcia szkoleniowca.

Jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj projektu ESC wybrać, rozwiąż quiz!

Zgłaszanie się jako organizacja

Jeśli jesteś organizacją, która chciałaby prowadzić projekt w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, możesz złożyć wniosek, korzystając z formularzy online przekazywanych następnie do odpowiedniej agencji narodowej w Twoim kraju. Każdego roku publikuje się dwa zaproszenia do składania wniosków. Jeśli Twój projekt zostanie zatwierdzony, uzyskasz dostęp do bazy zmotywowanych młodych ludzi w wieku od 18 do 30 lat zarejestrowanych w Europejskim Korpusie Solidarności. Twoja organizacja będzie mogła ogłaszać swoje projekty, wyszukiwać potencjalnych uczestniczki i uczestników i kontaktować się z nimi.

Finansowanie ESC niesie za sobą szereg korzyści dla Twojej organizacji. Między innymi:

  • pozwala Ci na więcej;
  • pomaga wykorzystać umiejętności i entuzjazm wysoce zmotywowanych młodych ludzi;
  • dzięki oferowaniu młodym ludziom wartościowego doświadczenia w uczeniu się pozwala nawiązywać z nimi więzi;
  • wnosi nowe pomysły do codziennej pracy Twojej organizacji;
  • zachęca do wzmacniania więzi ze społecznością lokalną.

Zarejestruj się teraz, aby rozpocząć swoją przygodę z ESC. Więcej informacji na temat Europejskiego Roku Młodzieży można znaleźć w artykule dotyczącym wolontariatu.

 

Powiązane linki:

Zarejestruj się

Zgłoś się

Quiz

Formularze online
Agencja krajowa

Zaproszenia do składania wniosków

Wolontariat

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Znajdź doradców EURES{67} {68}

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

Tematy
Młodzież
Powiązane sekcje
NaukaŻycie i praca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.