Přejít na hlavní obsah
EURES
Zpráva6. září 2017Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

„Tvoje první práce přes EURES“: Co program může nabídnout organizacím?

Program „Tvoje první práce přes EURES“, který byl původně zřízen v roce 2012 jako pilotní program, je cíleným programem pracovní mobility, který pomáhá podnikům a organizacím obsadit volná pracovní místa v konkrétních odvětvích nadanými mladými lidmi z celé EU.

‘Your first EURES Job’: What’s in it for organisations?

Proč se připojit k iniciativě „Tvoje první práce přes EURES“?

Program „Tvoje první práce přes EURES“ je ideální pro podniky a organizace, které hledají mladé lidi pro konkrétní pracovní místa, ale nedaří se jim je nalézt v jejich zemi. Pokud se připojíte k programu „Tvoje první práce přes EURES“, otevřou se vám dveře k hodnotné síti mladých uchazečů o zaměstnání a budete také moci využívat nové nápady a úhly pohledu, které může nabídnout mladý pracovník, učeň či stážista.

Jaké hlavní výhody přináší program „Tvoje první práce přes EURES“ podnikům a organizacím?

  • svá volná pracovní místa inzerujete v rozsáhlé síti potenciálních mladých zaměstnanců,
  • pokud jste malým či středním podnikem (MSP), můžete získat finanční podporu na pokrytí nákladů na profesní přípravu a integraci při přijímání nového zaměstnance, stážisty nebo učně,
  • můžete získat pomoc při identifikaci potřeb vaší společnosti a stanovení vhodného a proveditelného programu integrace, který budete moci nabídnout nově najímaným zaměstnancům, stážistům nebo učňům.

Které podniky a organizace se mohou zapojit do programu „Tvoje první práce přes EURES“?

Abyste se mohli připojit k programu „Tvoje první práce přes EURES“, musíte splňovat tyto podmínky:

  • váš podnik či vaše organizace musí mít sídlo v jednom z 28 členských států EU, na Islandu nebo v Norsku,
  • hledáte mladé lidi na konkrétními pracovní místa a nedaří se vám je nalézt ve vaší zemi,
  • jste ochotni přijmout zaměstnance, učně či stážisty ve věku od 18 do 35 let z jiných členských států EU, Norska nebo Islandu,
  • můžete mladým lidem poskytnout profesní přípravu na pracovišti a další podporu.

Jak se podniky a organizace mohou připojit k programu „Tvoje první práce přes EURES“?

Program „Tvoje první práce přes EURES“ realizují veřejné služby zaměstnanosti v každé zemi, která je členem sítě EURES. Chcete-li se k tomuto programu připojit, stačí, abyste se zaregistrovali u jedné z těchto veřejných služeb zaměstnanosti (obvykle stačí vyplnit přihlášku, zadat podrobné údaje o vás prostřednictvím webových stránek nebo zaslat e-mail na kontaktní adresu).

Pokud vaše země dosud neposkytuje služby „Tvoje první práce přes EURES“, můžete se obrátit na kteroukoli organizaci uvedenou na seznamu. Doporučujeme vám, abyste si zvolili jednu z hlavních služeb zaměstnanosti v Itálii, Švédsku, Francii či Německu.

Kde najdu více informací?

Pokud o tomto programu chcete získat více informací, stránky programu „Tvoje první práce přes EURES“ na webových stránkách EURES jsou skvělým místem, kde začít. Jsou zde i další informace a několik užitečných publikací, jako je Průvodce programem „Tvoje první práce přes EURES“, který je k dispozici na webových stránkách GŘ EMPL.

 

Související odkazy:

„Tvoje první práce přes EURES“

Webové stránky GŘ EMPL

 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Drop’pin@EURES

Najděte si svého poradce EURES

Pracovní a životní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

EURES na Google+

Témata
Mládí
Související sekce
Pomoc a podpora
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.