Põhisisu juurde
EURES
Artikkel27. september 2019Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Tänu Prantsusmaa ja Itaalia EURESe koostööle leidsid noored tööotsijad hooajatöö meelelahutajatena

Prantsusmaa EURES ja Itaalia EURES pakkusid neljale noorele eurooplasele hooajatööd Itaalia meelelahutusettevõttes.

Young jobseekers become seasonal entertainers thanks to collaboration between EURES France and Italy
Igor Palla

„Eelmise aasta novembris kohtasin Rootsis ühel EURESe koolitusel Biancangela Fabbrit, kes töötab Itaalia EURESes,“ meenutab Prantsusmaa EURESe töötaja Sébastien Faure.

„Biancangela mainis koolitusel, et üks nende Itaalia tööandjatest, Your Friends Animazione, otsib Euroopast töötajaid,“ märgib ta. Biancangela otsis inimesi, kes tahaksid töötada suviti Your Friends Animazione puhkekeskustes laste meelelahutajatena.

„Tegin Biancangelale ettepaneku reklaamida Your Friends Animazione töökohti ühiselt meie noortele tööotsijatele, kes osalevad Euroopa solidaarsuskorpuse programmis,“ selgitab Sébastien.

Sébastien sai Prantsuse noortelt lühikese ajaga palju avaldusi ning korraldas Your Friends Animazione ja kandidaatide vahel telefoni- ja Skype-intervjuud.

„Itaalias kultuurikümblust teha on huvitav ja lõbus“

Pärast edukat värbamismenetlust valiti välja neli Prantsusmaa ja Hispaania tööotsijat, kes osalesid aprillis 2019 viiepäevasel koolitusel Toskaanas. Nad said laste meelelahutaja koolituse. Ettevõte tasus reisi ja nädalase majutuse eest.

Üks noortest oli 20-aastane Wilfried Pariisi lähiümbruses asuvast Île-de-France’i piirkonnast. Enne valituks osutumist Wilfried ei õppinud ega töötanud. Pärast esialgset koolitust sai Wilfried ettevõttes Your Friends Animazione kaheks kuuks tööd. Wilfried töötab puhkekeskuses, mis asub ühes Sardiinia saare turismikülas. Tema ülesannete hulka kuulub teismeliste sporditurniiride ja igaõhtuste etenduste korraldamine.

„Pidev ajasurve on väsitav,“ ütleb Wilfried. „Aga seda ei pane tähele, sest kogu aeg on lõbus.“

Ta on omandanud nii erialaseid kui ka suhtlusoskusi, täiendanud oma inglise keele oskust ning õppinud veidi itaalia ja saksa keelt. Wilfriedile meeldib ka vahetu kokkupuude võõra kultuuriga.

„Itaalias kultuurikümblust teha on huvitav ja lõbus,“ märgib ta. „Alguses ei mõistnud ma sõnagi itaalia keelt. Nüüd saan juba jutust aru.“

Pärast Itaalia töökogemuse lõppu kavatseb Wilfried jätkata töötamist välismaal, sedapuhku Taanis, kus ta hakkab Euroopa vabatahtliku teenistuse lähetuse raames töötama puudega noorte koolis.

„Me mõlemad uskusime sellesse projekti“

Pistoia EURESe töötaja Biancangela on teinud ettevõttega Your Friends Animazione koostööd juba mitu aastat ning ta on veendunud, et noored tööotsijad nagu Wilfried saavad seal töötades väärtusliku kogemuse.

„Nad toovad neis noortes välja parima hoolimata sellest, et noored ei ole varem meelelahutajana töötanud ning on saabudes arad ja närvilised ega oska oma andeid kasutada,“ märgib ta.

Biancangela kiidab ka Sébastien’i ja nende lahedalt sujunud rahvusvahelist koostööd. „Mul oli kohe Sébastien’iga hea klapp, meil on sama töömeetod,“ selgitab ta. „Me mõlemad uskusime projekti ning tema empaatiavõime, entusiasm ja suhtlusoskus tegid meie koostöö lihtsaks ja lõbusaks.“

„Me täiendasime teineteist: mina toetasin ettevõtet projekti registreerimisel ja kandidaatide valikul ning tema reklaamis tööpakkumist Prantsuse noorte seas ja võttis vastu nende avaldusi.“

Sébastien on omakorda Biancangelale tänulik, nimetades projekti õnnestunud koostööks. Mõlemad loodavad ka tulevikus koos töötada ning plaanivad korrata ettevõttega Your Friends Animazione seda edukat projekti 2020. aastal.

 

Seotud lingid

Your Friends Animazione

Euroopa solidaarsuskorpus

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe töötajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EURESe parim tavaEURESe koolitusEURESe välisuudisedTööturuuudised/liikumisuudisedVärbamistrendidEduloodNoorus
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.