Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2019 m. spalio 24 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Darbas informacinių technologijų srityje Danijoje. Keturi specialistai pasakoja apie savo patirtį

2017 m. Danijos EURES tarnybos pradėjo rodyti keturis trumpus vaizdo siužetus apie Danijoje gyvenančius ir dirbančius užsieniečius „Mano didysis daniškas nuotykis“ („My Big Danish Moment“). 2019 m. rugpjūtį, pastebėjusios didžiulį kvalifikuotų IT specialistų poreikį Danijoje, tarnybos pradėjo rodyti vaizdo siužetą apie Danijoje dirbančius IT specialistus iš užsienio. Vaizdo įraše, kurį socialinėje žiniasklaidoje jau peržiūrėjo per 10 tūkstančių žmonių, pasakojamos keturių į Danijos miestą Orhusą informacinių technologijų srityje dirbti atvykusių ES piliečių istorijos.

Working in IT in Denmark: Four professionals share their stories
Workindenmark

Po aštuonerių metų darbo informacinių technologijų srityje Rumunijoje Corneliu Ionut Preotu norėjo išbandyti kažką naujo, todėl nusprendė išvažiuoti į Daniją. Dabar jis dirba informacinių technologijų saugumo vadybininku pieno sektoriaus įmonėje Arla Foods. Magdalena Houška iš Kroatijos ir Alpár Imets iš Rumunijos į Daniją atvyko prieš maždaug penkerius metus mokytis programinės įrangos inžinerijos Danijos VIA universitetinėje kolegijoje. Šiandien jie abu dirba sistemų inžinieriais kompiuterių programinės įrangos įmonėje Systematic, vykdančioje gynybos projektus. Angelo Agatino Nicolosi prieš 11 metų į Daniją atvyko iš Italijos. Jis dirba technologu drabužių pramonės įmonėje Bestseller, turinčioje apie 20 mados prekių ženklų visame pasaulyje.

Kodėl rinktis Daniją?

Danija gali būti puiki vieta informacinių technologijų specialistams, norintiems persikelti dėl įvairių priežasčių. Vienas pagrindinių privalumų yra tai, kad Danijos informacinių technologijų pramonė yra inovatyvi ir orientuota į pažangą. „Danijos IT rinka yra ir labai dinamiška, ir pažangi. Ji neatsilieka nuo informacinių technologijų pažangos pasaulyje,“ – aiškina Corneliu.

Daugeliui galimybė studijuoti ir dirbti anglakalbėje aplinkoje yra didelis privalumas. „Turėjau daug galimybių. Norėjau mokytis anglų kalba. Tokią galimybę turėjau Danijoje,“ – sako Alpár. Jį taip pat tenkino darbo sąlygos Danijoje. „Puikiai suprantu, kad žmonės nori vykti į Silicio slėnį. Ten vyksta daug įdomių dalykų. Tačiau Danijoje man patinka tai, kad nors iš tavęs ir tikimasi, kad dirbsi sunkiai ir gerai, niekas nenori, kad persidirbtum, – ne tik dėl to, kad tai nėra gerai tau asmeniškai, bet ir dėl to, kad tai nėra gerai įmonei,“ – tęsia jis.

Angelo taip pat džiaugiasi, kad Danijoje svarbi darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra, taip pat gyvenimo kokybė apskritai. „Įmonės Google ir Facebook man ne kartą siūlė darbą. Tačiau manęs tas darbas nedomino, nes man svarbi ne tik mano karjera, bet ir galimybė turėti šeimą, – aiškina jis. – Tokios socialinės gerovės sistemos kaip Danijoje nerasite niekur kitur pasaulyje. Ji unikali,“ – tęsia jis.

Darbo kultūra Danijos IT pramonėje

Paklausti apie darbo kultūrą Danijoje visi keturi IT specialistai sakė, kad savo darbo vietoje jaučiasi vertinami. „Darbe labiausiai man patinka man suteikiama laisvė ir galimybė pačiai priimti sprendimus,“ – sako Magdalena.

Danijos bendrovės paprastai turi plokščią organizacinę struktūrą, o tai reiškia labai mažai hierarchinių sluoksnių. „Turbūt svarbiausias aspektas, atviliojęs mane į Daniją ir išlaikęs mane čia, yra darbo vietos struktūra. Man patinka, kad su savo vadovu galiu kalbėtis tiesiai be jokių hierarchinių kliūčių. Savo vadovui ir kolegoms gali išsakyti savo mintis, kai tik nori,“ – aiškina Corneliu.

„Jei turi tikrai gerą idėją, visai nesvarbu, ar įmonėje dirbi vos tris mėnesius ar 20 metų, – jei tavo pasiūlymas geras, jis bus vertinamas kaip visų kitų, ir bus įgyvendintas,“ – baigia Angelo.

Alpár optimistiškai vertina savo karjeros eigą: „Dirbdamas Danijoje stiprėji augdamas ir matydamas save augantį organizacijoje, tai naudinga ir tau pačiam, ir organizacijai.“

Valstybinė užimtumo tarnyba Workindenmark, kuriai priklauso dauguma Danijos EURES tarnybos darbuotojų, naudodamasi EURES portalu ir Workindenmark gyvenimo aprašymų banku, ieško darbo Danijoje aukštos kvalifikacijos kandidatams, taip pat tokių specialistų laisvoms darbo vietoms užimti. Ji taip pat reklamuoja galimybę dirbti Danijoje interneto erdvėje ir darbo mugėse ir padeda kandidatams paruošti savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką Danijos darbo rinkai.

Jei jus domina darbas informacinių technologijų srityje, Danija gali būti puikus pasirinkimas. Dar šiandien apsilankykite svetainėje Workindenmark.dk arba EURES portale ir pasidomėkite darbo galimybėmis Danijoje.

 

Susijusios nuorodos

EURES portalas

EURES konsultantai

Doing I.T. in Denmark

Workindenmark.dk

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES darbuotoją

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbo vietų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas tinkle „Facebook“

Sekite EURES naujienas tinkle „Twitter“

Sekite EURES naujienas tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Sėkmės istorijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.