Põhisisu juurde
EURES
Artikkel24. oktoober 2019Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

Töötamine Taanis IT-sektoris: neli spetsialisti jutustavad oma loo

2017. aastal avaldas Taani EURES nelja lühivideoga videosarja „My Big Danish Moment“ (Minu parim hetk Taanis), mis tutvustab Taanis elavaid ja töötavaid välismaalasi. Olles märganud Taanis suurt nõudlust kvalifitseeritud IT-spetsialistide järele, avaldas EURES 2019. aasta augustis video, mis keskendub Taanis töötavatele välismaalastest IT-spetsialistidele. Videot on vaadanud sotsiaalmeedias juba üle 10 000 inimese ja selles jagavad oma kogemusi neli ELi kodanikku, kes kolisid Taani Århusi, et teha seal IT-karjääri.

Working in IT in Denmark: Four professionals share their stories
Workindenmark

Pärast kaheksat tööaastat IT-sektoris Rumeenias oli Corneliu Ionut Preotu valmis uueks väljakutseks ning otsustas kolida Taani. Nüüd töötab ta IT-turbe juhina piimandusettevõttes Arla Foods. Magdalena Houška Horvaatiast ja Alpár Imets Rumeeniast tulid umbes viis aastat tagasi Taani ning asusid õppima VIA ülikooli kolledžis, et saada tarkvarainseneri kutse. Praegu töötavad nad süsteemiinseneridena arvutitarkvaraettevõttes Systematic, olles spetsialiseerunud kaitseprojektidele. Angelo Agatino Nicolosi kolis Taani 11 aastat tagasi Itaaliast. Ta töötab moetehnoloogina rõivatootmisettevõttes Bestseller, mis turustab üle maailma ligikaudu 20 moemarki.

Miks Taani?

Taani on välismaal tööd otsivatele IT-spetsialistidele suurepärane sihtkoht mitmel põhjusel. Üks põhieeliseid on Taani IT-sektori uuenduslikkus ja tulevikku suunatus. „Taani IT-turg on väga dünaamiline ja samal ajal progressiivne. See järgib infotehnoloogia arengut“, selgitab Corneliu.

Paljudele on inglise keeles õppimise ja töötamise võimalus suur eelis. „Mul oli mitu valikut, aga ma soovisin õppida inglise keeles ning see oli võimalik Taanis,“ märgib Alpár. Samuti hindab ta Taani töötingimusi. „Ma saan aru, kui keegi soovib minna Silicon Valley'sse. Seal toimub palju põnevat. Kuid Taanis töötamise juures meeldib mulle eriti see, et sind julgustatakse palju ja hästi töötama, aga samas ei lubata sul üle töötada – sest see ei ole kasulik sulle ega ettevõttele,“ jätkab ta.

Angelole on meelepärane ka see, et Taanis hinnatakse töö- ja eraelu tasakaalu ning üldist elukvaliteeti. „Google jaFacebook tegid mulle mitu pakkumist. Kuid ma keeldusin, sest lisaks karjäärile on mulle oluline ka pere loomise võimalus,“ selgitab ta. „Taani sotsiaalkindlustussüsteemile sarnast mujal maailmas ei leidu. See on väga ainulaadne,“ märgib ta.

Taani IT-sektori töökultuur

Taani töökultuurist rääkides leiavad kõik neli IT-spetsialisti, et neid väärtustatakse töökohal. „Eriti meeldib mulle see, et mulle on jäetud vabadus töötamisel ja valikute tegemisel,“ ütleb Magdalena.

Taani ettevõtetes on üldiselt nn horisontaalne organisatsioonistruktuur, st hierarhia peaaegu puudub. „Töökoha struktuur ongi võib-olla olulisim aspekt, mis tõi mu Taani ja mind siin hoiab. Mulle meeldib oma juhiga otse suhelda, ilma et hierarhiaastmed meie dialoogi segaks. Võin juhile ja kolleegidele oma arvamuse välja öelda, kui tunnen selleks vajadust,“ selgitab Corneliu.

„Kui sul on hea idee, siis ei ole oluline, kas liitusid ettevõttega kolm kuud tagasi või oled seal 20 aastat töötanud – sul on sama sõnaõigus kui kõigil teistel ja kui su ideed on head, lähevad nad tootmisse,“ sõnab Angelo.

Alpár on optimistlik ka karjääriarengu suhtes: „Taanis toetatakse sind töökohas selles suhtes, kuidas sa arened ja näed oma arengut organisatsioonis, nii et see on kasulik nii sulle kui ka organisatsioonile.“

Riiklik tööturuasutus Workindenmark, kuhu kuulub enamik Taani EURESe töötajatest, otsivad kõrgelt kvalifitseeritud kandidaatidele Taanis tööpakkumisi EURESe portaali ja Workindenmarki CV-andmebaasi abil. Tööhõiveamet reklaamib Taanis töötamist nii internetis kui ka töömessidel ning pakub kandidaatidele tuge CV ja kaaskirja koostamisel Taani tööturu jaoks.

Kui soovid teha karjääri IT-valdkonnas, võib just Taani olla sulle sobiv koht. Külasta veebilehte Workindenmark.dk või EURESe portaali, et alustada töökohaotsingut Taanis juba täna!

 

Seotud lingid

EURESe portaal

EURESe töötajad

https://www.youtube.com/watch?v=f1vC8JSNtM0

Workindenmark.dk

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

Drop’pin@EURES

EURESe töötajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
EduloodNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.