Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2021. gada 7. maijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Darbs ārzemēs pandēmijas laikā: Stāsts par Beļģijas pavāru Somijā

Neraugoties uz viņa labākajiem centieniem, jaunais pavārs Ahmēds (35) pandēmijas laikā nevarēja atrast darbu savā pilsētā Briselē. Tāpēc, kad viņam piedāvāja iegūt profesionālo pieredzi ārzemēs, viņš nevilcinājās. Pateicoties EURES Briselē, Ahmēds ātri atrada darbu skaistajā Lapzemē – Somijas galējā ziemeļu reģionā.

Working abroad during a pandemic: The story of a Belgian chef in Finland
Shutterstock

Apņēmība ir būtiska

Neraugoties uz pavāru trūkumu Briselē, Ahmēdam bija grūti atrast darbu. “Es droši vien nosūtīju aptuveni 100 pieteikumu. Un saņēmu tikai divas vai trīs atbildes, kas bija negatīvas. Ir grūti saglabāt motivāciju, ja neviens jums neatbild, bet es negribēju sēdēt bez darba un neko nedarīt,” saka Ahmēds.

Tas ir tad, kad jaunais pavārs nolēma izmēģināt veiksmi ārzemēs un sazinājās ar EURES padomdevējiem Actiris International– Briseles reģiona valsts nodarbinātības dienesta Starptautiskās mobilitātes departamentu.

“Kad no Actiris International saņēmu piedāvājumu par sezonas darbu Somijas kūrortā, es pieteicos nekavējoties. Pēc intervijas ar EURES komandu mans pieteikums tika ātri nosūtīts darba devējam.”

Viena nedēļa pārcelšanai

Pēc pirmās intervijas viss notika ļoti ātri. “Nākamajā dienā man bija telefoniska intervija ar darba devēju, un nākamajā nedēļā es ierados Lapzemē. Viss pieteikšanās process notika angļu valodā. Es neesmu divvalodīgs, bet mana angļu valoda noteikti ir bijusi pietiekami laba,” saka Beļģijas pavārs.

Ahmēds tika pieņemts darbā par stacijas pavāru. “Es rotējos starp vairākiem atšķirīgiem amatiem, bet galvenokārt biju atbildīgs par desertu un mīklas izstrādājumu pagatavošanu. Virtuve bija starptautiska, bet es arī iemācījos gatavot tradicionālos somu ēdienus.”

Pandēmija

Ahmēda darba līgums bija noslēgts no 2019. gada decembra līdz 2020. gada aprīlim, bet, kad pandēmija martā skāra Somiju, kūrorts bija jāslēdz. Ahmēds nolēma nevis atgriezties Briselē, bet gan turpināt ceļojumu, pateicoties pieredzei Lapzemē.

“Es pārcēlos uz Helsinkiem un pēc dažām nedēļām atradu darbu suši bārā. Es iemācījos, kā pareizi griezt zivi un pagatavot suši. Tas bija ļoti interesanti! Pēc tam otrais Covid-19 vilnis skāra Somiju, kā rezultātā tika slēgti visi restorāni. Šoreiz man nebija izvēles kā vien doties atpakaļ uz Beļģiju," atceras Ahmēds.

Neraugoties uz problēmām, ar kurām viņš saskārās pandēmijas laikā, Ahmēds nepauž nožēlu par došanos uz Somiju. “Biju ļoti laimīgs Somijā, un apsveru domu atgriezties atpakaļ, tiklīdz man būs iespēja. Man ļoti patīk Skandināvijas tautas mentalitāte — viņi ir tik laipni un atvērti. Es aicinu visus, kuri apsver iespēju strādāt ārzemēs, to izdarīt. Šī ir ļoti pozitīva pieredze.”

Vai vēlaties sākt savu piedzīvojumu ārzemēs? Neraugoties uz pandēmiju, mūsu EURES padomdevēji sniedz padomus un palīdz darba meklētājiem atrast iespējas visā Eiropā. Sazinieties ar EURESpalīdzības dienestu, lai sāktu darbu jau šodien.
 

 

Saistītās saites:

Actiris International

Sazinieties ar EURES palīdzības dienestu

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Atrast EURES padomdevējus

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Sīkāka informācija

Temati
EURES labākā prakseVeiksmes stāstiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.