Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2017. gada 2. maijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

„Kāpēc vēlaties šeit strādāt?“ Labi sagatavojieties šim jautājumam, kuru jums noteikti uzdos!

Uz šo jautājumu ir grūti atbildēt tā, lai tas būtu oriģināli un reizē būtiski. Ja cenšaties un sniedzat atbildi, lai ar nolūku izceltos, tad jūsu atbilde var šķist samākslota. Mēģiniet atbildēt skaidri un vienkārši, un, iespējams, būsiet viens(-a) no daudziem(-ām), kas saka tieši vienu un to pašu. Tātad, kā varat palikt atmiņā un vienlaikus panākt to, lai jūs uztvertu nopietni?

‘Why do you want to work here?’ – prepare well for the one sure question
thinkstock

Ikviens darba devējs vēlēsies zināt, kāpēc piesakāties konkrētajam amatam. Problēma ir tā, ka iemesls, kāpēc jūs esat ieradies(-usies), iespējams, ir tāds pats, kāds tas ir lielākajai daļai kandidātu.

Ir trīs soļi, kuri jums var palīdzēt tikt galā ar šo nenovēršamo jautājumu tā, lai jūsu atbilde no viduvējas pārtaptu par izcilu.

Izpēte

Jūs par to esat jau dzirdējis(-usi), bet atcerieties, ka ar kārtīgu uzņēmuma tīmekļa vietnes izpētīšanu vien nepietiek. Jums būs jāizmanto vairāk nekā tikai pamatfakti, lai atstātu labu iespaidu. Uzņēmuma reklāmas materiālu galveno rindu atkārtošana jums panākumus nenodrošinās. Lai tā dara pārējie kandidāti!

Meklējiet, vai par šo uzņēmumu parādās jauni raksti. Mazliet pameklējiet tirdzniecības žurnālos un publikācijās par jūs interesējošo nozari. Ja uzņēmuma tīmekļa vietnē ir sniegtas saites uz apskatu presē, rūpīgi izlasiet šo informāciju. Vai uzņēmumam ir Youtube kanāls? Veltiet kādu laiku tā filmu skatīšanai.

Vai šis uzņēmums nodarbojas ar dizainu, tehnoloģijām vai kaut ko, kas varētu būt atrodams Google attēlos? Rūpīgi tos izpētiet, lai atrastu tīmekļa vietnes, kurās runā par šī uzņēmuma ražojumiem vai sniedz pārskatu par tiem. Ko par to runā? Vai ir kādas atsauksmes par uzņēmuma piedāvātajiem pakalpojumiem? Ja ir, tad varbūt tās var jums pateikt priekšā, kā sevi prezentēt un kādas prasmes varat piedāvāt šim amatam.

Labi padomi, uz kuru pamata veidot atbildi

Kad jums ir skaidra ideja par to, kas ir šis uzņēmums un kā varat iederēties tajā, ko viņi piedāvā, centieties savu atbildi veidot, pārāk neizplūstot un koncentrējoties uz vienu vai diviem punktiem, tādiem kā:

  • uzņēmuma piedāvātais produkts vai pakalpojums un tas, kāpēc tas jūs interesē;
  • uzņēmuma jaunākie panākumi un grūtības, ar kādām tas saskaras;
  • viņu piedāvātā apmācība un karjeras veidošanas iespējas;
  • uzņēmuma filozofija vai ētika;
  • uzņēmuma kultūra — kā ir strādāt šajā uzņēmumā.

Uzmanieties, lai nešķistu vairāk ieinteresēts(-a) uzņēmuma piedāvātajās privilēģijās nekā pašā uzņēmumā.

Pievienojiet savu pamatojumu

Lai jūsu atbilde no standarta atbildes kļūtu par atmiņā paliekošu, speriet vēl vienu soli tālāk un pievienojiet savu pamatojumu. Pasakot vien tikai to, ka apbrīnojat uzņēmuma pieliktās pūles, lai atrastu jaunas darbības veidu iespējas, liecina, ka jūs esat labi veicis(-usi) izpēti. Bet to darīs arī citi.

Tāpēc, lai patiešām izceltos, paskaidrojiet, kā jūsu prasmes, intereses un pieredze varētu sniegt ieguldījumu jūsu minētajā faktā.

Piemēram, „(…) laišana tirgū parāda, kā jūsu uzņēmums cenšas atrast jaunas darbības veidu iespējas. Es koncentrējos uz to pašu, kad savā pēdējā darbavietā veicu (….). Es panācu (...), darot to, ko darīju. Es domāju, ka tas, kā es tiku galā ar izaicinājumiem, atbilst jūsu mērķiem un metodēm, kas ir viens no iemesliem, kāpēc es vēlos šeit strādāt“.

Kā teikts vienā no nesen publicētiem rakstiem Apvienotās Karalistes laikrakstā Guardian, „Tieši atspoguļojums par to, ko esat izpētījis(-usi), un jūsu spēja uzņēmuma vajadzības un ideālus sasaistīt ar savām prasmēm un prioritātēm atstās patiesi labu iespaidu“.

 

Saistītās saites

Raksts laikrakstā Guardian:Why do you want to work here? (Kāpēc vēlaties šeit strādāt?) How to answer the million-dollar question (Kā atbildēt uz šo izšķirošo jautājumu)

Atrodiet darbu EURES portālā

EURES var jums palīdzēt?

 

Papildu informācija

Atrodiet savu EURES padomdevēju

Darba un dzīves apstākļiEURES valstīs

EURES Darbu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESPasākumu kalendārs

Turpmākie Pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

EURES sociālajā tīklā Google+

Sīkāka informācija

Temati
Ieteikumi un padomiJaunatne
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.