Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2017 m. gegužės 2 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

„Kodėl norite čia dirbti?“. Gerai pasiruoškite atsakyti į klausimą, kurį jums neabejotinai užduo

Sudėtinga į šį klausimą atsakyti ir originaliai, ir tinkamai. Jeigu stengsitės pateikti atsakymą, kuriuo sąmoningai norėsite išsiskirti, jūsų atsakymas gali pasirodyti nenuoširdus. Jeigu stengsitės atsakyti aiškiai ir paprastai, tikriausiai būsite vienas iš daugelio tą patį sakančių kandidatų. Taigi, kaip pasiekti, kad jus įsimintų ir kartu vertintų rimtai?

‘Why do you want to work here?’ – prepare well for the one sure question
thinkstock

Bet koks darbdavys norės sužinoti, kodėl kandidatuojate į darbo vietą jų įmonėje. Problema ta, kad priežastis, dėl kurios jūs sėdite priešais juos, tikriausiai yra ta pati, dėl kurios ir kiti kandidatai tai daro.

Trys žingsniai jums gali padėti neišvengiamą klausimą įveikti taip, kad jūsų atsakymas iš vidutinio taps išskirtiniu.

Informacijos paieška

Girdėjote tai ir anksčiau, tačiau atminkite, kad nepakanka tik išsamiai peržiūrėti įmonės interneto svetainę. Kad padarytumėte gerą įspūdį jums reikės žinoti ne tik pagrindinius faktus, o ir pagrindinių įmonės reklaminės medžiagos frazių atkartojimas jums nebus naudingas. Leiskite tai daryti kitiems kandidatams!

Žiniasklaidoje paieškokite naujų straipsnių apie įmonę. Šiek tiek informacijos paieškokite prekybos žurnaluose ir leidiniuose, susijusiuose su jus dominančiu sektoriumi. Jeigu įmonės interneto svetainėje nurodytos nuorodos į straipsnius spaudoje, įdėmiai jas peržiūrėkite. Ar įmonė turi Youtube kanalą? Skirkite laiko vaizdo įrašų peržiūrai.

Ar įmonė susijusi su dizainu, technologijomis ar bet kuo kitu, ką galėtumėte pamatyti Google vaizduose? Peržiūrėkite juos, kad rastumėte interneto svetaines, kuriose rašoma apie įmonės produktus arba pateikiamos jų apžvalgos. Kas jose rašoma? Ar yra atsiliepimų apie įmonės teikiamas paslaugas? Jeigu taip, galbūt jie jums galėtų pasufleruoti, kaip prisistatyti ir pristatyti jūsų turimus gebėjimus.

Tinkami punktai, kuriais galite pagrįsti savo atsakymą

Kai aiškiai žinosite, kuo užsiima įmonė ir kaip jūs tiktumėte joje dirbti, stenkitės savo atsakymą pagrįsti kai kuriais iš šių punktų, tačiau nekalbėkite apie viską paviršutiniškai, sutelkite dėmesį į vieną ar du punktus:

  • įmonės teikiamas paslaugas ar produktus ir tai, dėl ko jie jus domina;
  • įmonės naujausius laimėjimus ir patiriamus sunkumus;
  • jos siūlomus mokymus ir karjeros galimybes;
  • įmonės filosofiją ar etiką;
  • įmonės kultūrą – ką reiškia dirbti šioje įmonėje.

Stenkitės nepasirodyti labiau susidomėję darbo priedais, nei pačia įmone.

Į atsakymą įtraukite savo motyvaciją

Kad jūsų atsakymas iš standartinio taptų įsimintinu, ženkite dar vieną žingsnį ir pakalbėkite apie savo motyvaciją. Paprasčiausias pasakymas, kad žavitės įmone, nes ji labai stengiasi rasti naujų būdų vykdyti veiklą, kaip matyti iš pradėto X projekto, rodo, kad gerai atlikote paiešką. Tačiau ir kiti ją atliko.

Kad iš tiesų išsiskirtumėte, paaiškinkite, kaip jūsų gebėjimai, interesai ir patirtis galėtų prisidėti prie jūsų įvardyto fakto.

Pvz., „Pradėtas (...) projektas rodo, kaip jūsų įmonė stengiasi atrasti naujus būdus vykdyti veiklą. Aš taip pat tam skyriau didelį dėmesį, kai ankstesniame darbe dariau (...). Laikydamasis šio požiūrio, pasiekiau (...). Manau, kad tai, kaip aš susidorojau su iššūkiu, atitinka jūsų siekius ir metodus ir tai – viena iš priežasčių, dėl kurių noriu čia dirbti.“

Naujame Jungtinės Karalystės laikraščio The Guardian straipsnyje rašoma, kad „iš tiesų didelį įspūdį padarys rastos informacijos apžvelgimas ir jūsų gebėjimas savo įgūdžius ir pageidavimus pritaikyti prie įmonės poreikių ir idealų.“

 

Susijusios nuorodos

The Guardian straipsnis: Kodėl norite čia dirbti? Kaip atsakyti į milijono dolerių vertės klausimą

Raskite darbą EURES portale

Kuo EURES gali padėti jums?

 

Daugiau informacijos

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

Sekite EURES naujienas „Facebook“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Twitter“ tinkle

Sekite EURES naujienas „LinkedIn“ tinkle

Sekite EURES naujienas „Google+“ tinkle

Išsamūs duomenys

Temos
Nurodymai ir patarimaiJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.