Põhisisu juurde
EURES
Artikkel2. Mai 2017Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat

„Miks te soovite meil töötada?“ on küsimus, mida teilt kindlasti küsitakse

Sellele on raske vastata nii, et see oleks ühtlasi nii originaalne kui ka asjakohane. Kui püüate oma vastusega teistest kindlasti eristuda, võib see näida kunstlik. Kui püüate vastata selgelt ja lihtsalt, olete tõenäoliselt üks paljudest, kes ütlevad ühte ja sedasama. Niisiis, kuidas olla meeldejääv, ent samas ka tõsiseltvõetav?

‘Why do you want to work here?’ – prepare well for the one sure question
thinkstock

Iga tööandja tahab teada, miks te soovite kandideerida tema pakutavale ametikohale. Keeruline on see, et te olete nende ees tõenäoliselt samal põhjusel, mis enamik kandidaate.

Allpool esitatud kolm etappi aitavad teil sellele vältimatule küsimusele vastata nii, et teie vastus on keskmise asemel silmapaistev.

Uurige tausta

Olete seda kindlasti varem kuulnud, kuid pidage meeles, et pelgalt ettevõtte kodulehe vaatamisest ei piisa. Hea mulje jätmiseks tuleb minna põhifaktidest kaugemale – ettevõtte reklaammaterjalidest pärit lausete kordamine ei ole teile kuigi kasulik. Las seda teevad teised kandidaadid.

Vaadake, kas ajalehes on uudiseid ettevõtte kohta. Uurige uudiskirju ja muid väljaandeid, milles räägitakse teid huvitavast sektorist. Kui ettevõtte veebilehel on linke meedias avaldatud artiklitele, siis lugege need hoolikalt läbi. Kas ettevõttel on Youtube'i kanal? Veetke veidi aega filme vaadates.

Kas ettevõte on seotud disaini, tehnoloogia või mõne muu valdkonnaga, mida võidakse kujutada Google'i piltidel? Vaadake need läbi, et leida veebilehti, milles räägitakse ettevõtte toodetest või vaadeldakse neid. Mida seal on öeldud? Kas neis on antud ülevaade ettevõtte pakutavatest teenustest? Kui jah, siis võib-olla saate neid kasutada, kui tutvustate ennast ja oma oskusi, mis ametikohale kasuks võivad tulla.

Head punktid, millele oma vastuses toetuda

Kui teil on selge ülevaade ettevõtte tegemistest ja sellest, kuidas teie sobitute nende pakutavaga, siis püüdke toetuda oma vastuses mõnele järgmistest punktidest (ärge proovige kõike haarata, keskenduge neist ühele või kahele):

  • teenus või toode, mida ettevõte pakub, ja miks see teid huvitab;
  • ettevõtte hiljutine edu ja probleemid, millega nad vastamisi seisavad;
  • väljaõpe ja karjäärivõimalused, mida ettevõte pakub;
  • ettevõtte põhimõtted või eetika;
  • ettevõtte kultuur – kuidas oleks selles ettevõttes töötada.

Pange tähele, et te ei oleks huvitatud rohkem ametikohaga kaasnevatest hüvedest kui ettevõttest.

Põhjendage

Et teie vastus oleks keskpärase asemel meeldejääv, siis astuge veel üks samm ja lisage oma põhjendused. Kui ütlete, et imetlete ettevõtet tema suurte jõupingutuste pärast leida uusi viise asjade tegemiseks, nagu näha X-i algatamisest, siis see näitab lihtsalt, et olete teinud oma uurimistööd hästi. Kuid seda on teinud ka teised.

Seega, et tõepoolest silma paista, selgitage, kuidas aitavad teie oskused, huvid ja kogemus kaasa asjaolule, mille olete just esile toonud.

Näiteks: „(...) algatamine näitab, kuidas teie ettevõte püüab leida uusi viise asjade tegemiseks. Minu eesmärk oli sama, kui ma tegin (...) eelmisel töökohal. Saavutasin (...) oma tööga. Arvan, et viis, kuidas probleemi lahendasin, sobib kokku teie eesmärkide ja meetoditega, ning see on üks põhjus, miks soovin siin töötada.“

Nagu Ühendkuningriigi ajalehe Guardian hiljuti avaldatud artiklis märgitud, avaldab tegelikult muljet see, kuidas te uuritut kajastate ning kuidas ühendate ettevõtte vajadused ja ideaalid oma oskuste ja eelistustega.

 

Seonduvad lingid

The Guardiani artikkel Why do you want to work here? How to answer the million-dollar question

Leidke töö EURESe portaalist

Mida saab EURES Teie heaks teha?

 

Lisateave

EURESe nõustajad

Töö- ja elamistingimused EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

EURES Google+

Teemad
Nõuanded ja soovitusedNoorus
Seotud jaotis(ed)
Elamine ja töötamine
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.