Prejsť na hlavný obsah
EURES
Novinový článok28. augusta 2017Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie

Vďaka dobre načasovanej žiadosti má recepčná z Grécka novú prácu v Nemecku

Mesiac po návšteve verejných služieb zamestnanosti na Rodose si Eleni Kritikou našla novú prácu v hoteli v Hamburgu.

Well-timed application lands Greek receptionist a new job in Germany
EURES Greece

Európske služby zamestnanosti EURES Grécko v rámci bilaterálnej spolupráce s ostatnými krajinami organizujú v rôznych mestách prehľadné projekty vo forme dní pohovorov, zbierania životopisov a podpory pri hľadaní zamestnania.

Eleni sa narodila a vyrastala na Rodose. Študovala cestovný ruch a po ukončení stáže na recepcii v miestnom hoteli chcela v Nemecku získať nové skúsenosti v cestovnom ruchu. Keď videla oznámenie o voľných pracovných miestach v oblasti cestovného ruchu v Nemecku, navštívila úrad práce, cez ktorý sa dostala k sieti EURES. Tam sa stretla s poradkyňu Styliani Stavrouovou.

Plánované dni pohovorov na pracovné miesta, o ktoré sa Eleni zaujímala, však premeškala a výberový postup sa už skončil. Styliani napriek tomu poradila Eleni, aby poslala svoje podklady Eleni Fouliraovej, poradkyni siete EURES Grécko, ktorá mala na starosť predbežný výber životopisov v rámci podujatia.

„Ani vo sne by mi nenapadlo, že v to ráno budem odchádzať z kancelárie na Rodose s tromi pracovnými ponukami z recepcií hotelov v Hamburgu. Poradcovia siete EURES mi poskytli informácie, pomohli mi so životopisom a sprevádzali ma na každom kroku,“ hovorí Eleni Kritikou.

„Hneď ako som poslala svoje podklady, Eleni Foulira ma predstavila poradkyni siete EURES v Hamburgu Anji Meschovej, a po pohovore cez online video som dostala prácu práve tak, ako som si vysnívala. Musím sa poďakovať EURES Grécko a EURES Nemecko za ich flexibilitu v tomto procese; za menej ako mesiac som začala novú kapitolu svojho života a získala cenné skúsenosti.“

„Eleni Kritikou je taká pokojná sila,“ hovorí Styliani. „Všetky moje rady vzala vždy s úsmevom a od začiatku vedela, čo chce. Bolo dôležité, že vedela plynulo rozprávať nemecky a anglicky, ale najdôležitejší bol jej úžasný postoj a jej zrelosť, ktorú vyžarovala počas online pohovoru.

Keďže je mladá, nemá ešte veľa skúseností, avšak predo mnou bola žena s tak silnou snaživosťou a chuťou učiť sa, skúšať a napredovať... Želám jej skvelú kariéru!“

 

Súvisiace odkazy:

Verejné služby zamestnanosti v Grécku

Spolkový úrad práce v Nemecku

Facebooková stránka EURES Grécko

Život a práca v Nemecku

 

Ďalšie informácie:

Vyhľadať poradcu siete EURES

Pracovné a životné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce podujatia online

Sieť EURES na Facebooku

Sieť EURES na Twitteri

Sieť EURES na LinkedIn

Sieť EURES na Google

Témy
osvedčený postup EURESSprávy z trhu práce/správy o mobiliteTrendy náboruSociálne médiáÚspešné príbehyMladosti
Súvisiace sekcie
Život a práca
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.