Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2020. gada 7. jūlijsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Vai vēlaties droši ceļot uz citu ES valsti? Jaunais interaktīvais rīks pateiks, kas jums ir jāzina

Tā kā Eiropa sāk atkal atvērt robežas pēc COVID-19 pandēmijas, ir grūti zināt, kur un kad jūs varat ceļot. Lai atvieglotu nākamā ceļojuma plānošanu, ES ir izveidojusi jaunu tiešsaistes rīku, lai sniegtu aktuālo informāciju jaunākajiem ar ceļošanu saistītiem ieteikumiem.

Want to travel safely to another EU country? New interactive tool tells you what you need to know
EURES

Interaktīvais rīks “ES robežu atkalatvēršana” ir platforma ar informāciju par to, kuras valstis ir atļautas apmeklētājiem, kā jūs varat ceļot uz katru ES valsti un ar kādiem pasākumiem saskarsieties, tur ierodoties. Tas ir veidots, lai palīdzētu cilvēkiem plānot un izbaudīt brīvdienas, atkalapvienoties ar draugiem un ģimeni un atvieglot ceļošanu, vienlaikus nodrošinot visiem drošību. Tiešsaistes rīks padara informāciju pieejamu visiem, publicējot to 24 valodās.

Šis rīks ietver interaktīvu karti, kurā ir norādītas izvēlētās valsts robežas un ģeogrāfija. Šis rīks ļauj pārvietoties pa apkārtējām valstīm, palīdzot plānot ceļojumu ar sabiedrisko transportu vai automašīnu. Informācijas lodziņā varat atrast informāciju, kas sadalīta četrās kategorijās: COVID-19, ceļojumi, pakalpojumi, veselība un drošība.

Informācija par COVID-19 nodrošina saites, lai izskaidrotu, kas tas ir un kā tas ir ietekmējis tūrismu un transportu izvēlētajā valstī. Informācijā ietverts arī palīdzības tālruņa numurs un citas noderīgas saites tūristiem, reģionālā informācija un attiecīgās ES iniciatīvas.

Tā kā nesenā pandēmija rada tik daudz neskaidrību, ceļojumu informācija sniedz atbildes uz daudziem aktuāliem jautājumiem. Varat atlasīt ikonu (kuģis, lidmašīna, vilciens u. tml.), lai uzzinātu vairāk par valsts transportu, atkarībā no tā, kādu pārvietošanās veidu jūs apsverat. Rīks sniedz jums informāciju, vai drīkstat iebraukt izvēlētajā valstī vai izbraukt no tās kā tūrists, vai varat brīvi ceļot šajā valstī, kādu transportu varat izmantot, lai iebrauktu valstī, kādi ierobežojumi vai karantīnas pasākumi būs spēkā, iebraucot valstī, un vai jums ir nepieciešama medicīniska izziņa iebraukšanai.

Tiklīdz jums ir pieejama ceļojuma informācija, jūs varētu interesēt, kādi pakalpojumi būs jums pieejami, ierodoties valstī. Nākamajā cilnē ir aprakstīti visi svarīgākie pakalpojumi un norādīts, vai varēsit tos izmantot. Līdzīgi ceļojumu informācijai tā sniedz atbildi uz jautājumu ar vienkāršu “jā” vai “nē” pirms sīkākas situācijas izskaidrošanas. Tajā ir norādīts, vai izvēlētajā valstī ir atvērti mazākas nozīmes veikali, vai ir pieejamas naktsmītnes un vai ir atvērtas pludmales un kafejnīcas. Visbeidzot, jums tiek piedāvāts izmitināšanas kupons, ko izmantot līdz 2020. gada beigām.

Beigās informācijas lodziņš informē jūs par visiem riskiem, par kuriem jums ir jāzina, pirms pieņemat lēmumu par apmeklējumu. Tas ietver jomas, no kurām jums vajadzētu izvairīties savā ceļojumā, vai ir nepieciešama maska vai fiziska distancēšanās, kā arī ieteiktos piesardzības pasākumus, ko jūs varētu ievērot, apmeklējot valsti.

ES robežu atkalatvēršanas rīks tiek aktualizēts ik pēc 24 stundām, nodrošinot jums informētību pirms ceļojuma un tā laikā. Ja jūs vai jūsu ģimene un draugi domā par ceļojuma plānošanu Eiropā, noteikti pārbaudiet to un esiet drošībā!

 

Saistītās saites:

ES robežu atkalatvēršana

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrast EURES padomdevējus

Dzīves un darba apstākļi EURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
ES mobilitātes instrumentu kopumsDarba tirgus jaunumi/mobilitātes jaunumi
Saistītā(s) sadaļa(s)
Palīdzība un atbalsts
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.