Pāriet uz galveno saturu
EURES
Raksts par jaunumiem2019. gada 29. augustsEiropas Darba iestāde, Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts

Tulkotājs ir laipni lūgts Igaunijā

The Welcoming Programme (Ievadprogramma) ir Igaunijas centiens palīdzēt ekspatriantiem pēc pārcelšanās pielāgoties jaunajai valstij. Nesen mēs parunājām ar vienu no šiem ekspatriantiem — Oksana Nesmiian, tulkotāju un valodas skolotāju no Ukrainas — lai uzzinātu vairāk par viņas pieredzi sakarā ar šo programmu un viņas jauno dzīvi Igaunijā.

Translator receives a warm welcome in Estonia
© Oksana Nesmiian, 2019

Kad sākās karš Donbasā, Oksana un viņas ģimene dzīvoja Doņeckā, Ukrainā. Viņi saprata, ka nevarēja tur palikt un sāka meklēt citas iespējas. “Manam vīram bija radinieki Igaunijā, un 2016. gadā viņam piešķīra uzturēšanās atļauju repatriācijai,” saka Oksana. “Tad mēs ar ģimeni ieradāmies Igaunijā tā gada jūlijā.” 

Pārcelšanās uz citu valstī var būt biedējoša pieredze. Par laimi The Welcoming Programme sniedz atbalstu Oksana visa procesa gaitā un palīdzēja viņai iekārtoties uz dzīvi savā jaunajā mājā. “Es saņēmu daudz noderīgas informācijas visos [The Welcoming Programme] programmas moduļos. Visvairāk man patika uzņēmējdarbības modulis un igauņu valodas kursi, kas izrādījušies īpaši noderīgi.”

Tie bija īpaši noderīgi tāpēc, ka Oksana vēlējās izveidot tulkošanas uzņēmumu savā jaunajā uzņēmējvalstī. “Pēc tam, kad nosūtīju savu CV visām tulkošanas aģentūrām Igaunijā un saņēmu tikai divas atbildes par to, ka tām nav vajadzīgi mani pakalpojumi, es sāku apsvērt domu par savu uzņēmumu,” viņa stāsta. “Man jau bija klienti tulkošanas pakalpojumiem un valodas kursiem no AK, Izraēlas, Vācijas un Ukrainas, tāpēc arī man nebija bail nodibināt uzņēmumu.”

“Es izveidoju savu uzņēmumu Pleasant English divu mēnešu laikā pēc ieceļošanas Igaunijā un piereģistrēju to internetā. Tas ir lieliski, jo viss mans uzņēmums ir tiešsaistē, un Igaunijā ir ļoti piemērota vieta, lai nodarbotos ar tiešsaistes uzņēmējdarbību."

Pleasant English ir pakāpeniski kļuvis arvien sekmīgāks no tā nodibināšanas laika, jo Oksana saņēmusi licenci no Igaunijas Izglītības ministrijas un viņas uzņēmums oficiāli kļuvis par Pleasant English Hobby School. Nesen viņai piešķīra izplatīšanas tiesības Igaunijā, kas attiecas uz nozīmīgu starptautisko izdevniecību Cambridge University Press. “Tagad es galvenokārt pērku viņu tiešsaistes preces saviem studentiem un tiešsaistes profesionālās attīstības kursus saviem pasniedzējiem. Tas bija galvenais mērķis. Es sapņoju par dienu, kad daudzas skolas Baltijas reģionā izmantos tiešsaistes grāmatas un kursus no Cambridge University Press.”

Ārpus darba Oksana pateicas The Welcoming Programme par to, ka tā viņai palīdzēja izveidot jaunu sociālo loku Igaunijā. The Welcoming Programme bija pirmā vieta, kur es ieguvu  jaunus draugus. Es vēl joprojām sazinos ar daudziem cilvēkiem, ar kuriem iepazinos programmas norises laikā, un es ceru, ka katram jaunam ieceļotājam jāpiedalās šai programmā, lai iepazītos ar jauniem cilvēkiem, kuri atrodas līdzīgā situācijā.”

“Dzīve un darbs Igaunijā ļoti atšķiras no dzīves Ukrainā,” secina Oksana, atbildot par savu pieredzi. “Priekš manis te viss ir daudz vieglāk. Nav nekādas birokrātijas, tiesību akti ir skaidri noformulēti un valsts departamenti ir gatavi sniegt atbalstu. Man patīk Igaunija un šeit es jūtos kā mājās.”

The Welcoming Programme ir viena no divām Igaunijas pārvaldītajām galvenajām iniciatīvām, lai iedrošinātu darbiniekus pārcelties uz dzīvi Igaunijā un palīdzētu viņiem pēc ieceļošanas. Lai iegūtu plašāku informāciju par tām, aplūkojiet mūsu rakstu Igaunijā ir laipni lūgti darbinieki no citām valstīm.

 

Saistītās saites:

Pleasant English Hobby School

Ievadprogramma

Darbs Igaunijā

 

Plašāka informācija:

Eiropas Darba dienas

Drop’pin@EURES

Atrast EURES darbiniekus

Dzīvošana un darbsEURES valstīs

EURESdarbavietu datubāze

EURES pakalpojumi darba devējiem

EURESpasākumu kalendārs

Turpmākie pasākumi tiešsaistē

EURES sociālajā tīklā Facebook

EURES sociālajā tīklā Twitter

EURES sociālajā tīklā LinkedIn

Sīkāka informācija

Temati
UzņēmējdarbībaEURES labākā prakseVeiksmes stāsti
Saistītā(s) sadaļa(s)
Dzīvošana un darbs
Nozare
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atruna

Raksti ir paredzēti, lai sniegtu EURES portāla lietotājiem informāciju par aktuālām tēmām un tendencēm un rosinātu diskusijas un debates. To saturs ne vienmēr atspoguļo Eiropas Darba iestādes (ELA) vai Eiropas Komisijas viedokli. Turklāt EURES un ELA neatbalsta iepriekš minētās trešo pušu tīmekļa vietnes.