Põhisisu juurde
EURES (EURopean Employment Services)
Artikkel31. jaanuar 2022Euroopa Tööjõuamet, Tööhõive, sotsiaalküsimuste ja sotsiaalse kaasatuse peadirektoraat3 min lugemist

8 parimat oskustöökohta, milleks ei ole vaja bakalaureusekraadi

Kas oled huvitatud karjäärist, kuid ei ole kindel, kas minna ülikooli? Paljudes valdkondades on tähelepanu liikumas akadeemiliselt kraadilt praktilistele oskustele. Siin on meie 8 parimat töövõimalust, mille saamiseks ei ole vaja võtta heidutavat õppelaenu!

Top 8 vocational jobs that don’t require a bachelor’s degree
 1. Torulukksepp

Torutööd nõuavad erioskusi ja nõudlus nende järele püsib. Torulukksepad paigaldavad ja hooldavad mitmesuguseid igapäevaelus vajalikke seadmeid, muutes selle elukutse kindlaks tööhõivevormiks. Sellega võivad kaasneda korrapäratu tööaeg ja töötamine nädalavahetusel, kuid samas on see paindlik tegutsemiskoha suhtes ja sõidud jaotuvad üle kogu päeva.

 1. Suuhügienist

Iga hambaarst vajab kedagi, kes hooldaks patsiendi hambaid! On tõenäoline, et hambaarsti juures hambakontrollis tegutseb pigem suuhügienist kui hambaarst. Hügienistid tunnevad ennetavat suuhooldust – nad puhastavad patsiendi hambaid, teevad röntgenpilte, kontrollivad suukoopa seisundit ja selgitavad patsientidele suuõõne hea tervise tähtsust. Kliinikus on tööaeg soodne ja nõudlus tervishoiuteenuste järele on stabiilne.

 1. IT-toe spetsialist

Kogu maailmas on IT muutunud enamiku ettevõtete jaoks vältimatuks ja vajadus IT-spetsialistide järele on suurenenud. Kuigi kasutame töötamisel arvutitehnikat iga päev, ei tea paljud, mida teha, kui seadmetega juhtub midagi. Siis tulevad appi IT-spetsialistid, kes lahendavad kõiki probleeme, seadmetest võrkudeni. Kui oled kannatlik, oskad suhelda ja tunned arvutitehnikat, võib see olla suurepärane karjäärivalik.

 1. Elektrik

Ka elektrik on nõutud amet. Ta paigaldab juhtmeid, kontrollib ja hooldab elektrisüsteeme kodudes ja kontorites ning sageli kaasneb ametiga tasuline väljaõpe töökohal. Elektrikud järgivad rangeid nõudeid ja eeskirju, et tagada elektrisüsteemide, näiteks valgustuse ja side ohutus. Õpipoisiõpe võib kesta kuni viis aastat, kuid annab oskused pikaks karjääriks.

 1. Graafiline disainer

Kas oled loominguline? Graafilised disainerid on kunstnikud, kes sageli kujundavad voldikuid, ajakirju, pakendeid ja muid turundusmaterjale. Tavaliselt töötavad nad selliste programmidega nagu Adobe Photoshop ja Adobe InDesign, seega pead tundma ka arvutitarkvara.

 1. Politseinik

Kas soovid teha midagi, millel on tähendus? Politseinikud teenivad kogukonda sellega, et uurivad kuritegusid, reageerivad väljakutsetele ja tagavad, et inimesed järgivad seadusi. Sõltuvalt riigist patrullivad nad tänavatel jalgsi, autos ja isegi hobusel. Kui sa ei soovi töötada nii, et istud kogu päeva kontoris laua taga, võib politseiniku amet anda soovitud vaheldust.

 1. Ehitustehnik

Inseneribürood ja riigiasutused vajavad ärihoonete ja elamute projekteerimisel ehitustehnikute abi. Nende ülesanne on hinnata kulusid, vaadata läbi plaane, hinnata võimalike ehituskohtade tingimusi ja tagada, et iga projekt vastab projektikirjeldustele ja kohaldatavatele nõuetele.

 1. Kinnisvarahindaja

See spetsialist hindab kinnisvara rahalist väärtust. Kinnisvarahindajad peavad säilitama erapooletuse, kui arvutavad hoonete ja hoonealuse kinnistu väärtust. See kutseala vajab tähelepanulikkust, sest hinnangud annavad kinnisvarahalduritele ja investoritele olulist teavet.

Seega, kui sa ei ole kindel, et ülikool on õige valik, uuri järele, kas sulle sobib mõni neist ametitest. Pea meeles, et täpsed ülesanded, palk ja haridusnõuded olenevad riigist. Uue karjääri alustamisel saab lisateavet meie artiklist „Neli põhinõuannet tööotsijale, kuidas jätta endast veebis viisakas ja professionaalne mulje

Külastage Euroopa oskuste, pädevuste ja ametite klassifikaatorit ESCO, mis on tõlgitud kõigisse ELi 27 ametlikku keelde. Selles kirjeldatakse, määratletakse ja liigitatakse 2942 kutseala ning 13 485 ELi tööturu ning hariduse ja koolituse jaoks olulist oskust.

 

Seotud lingid

Adobe Photoshop

Adobe InDesign

Neli põhinõuannet tööotsijale, kuidas jätta endast veebis viisakas ja professionaalne mulje

 

Lisateave

Euroopa tööhõivepäevad

EURESe nõustajad

Elamine ja töötamine EURESe riikides

EURESe töökohtade andmebaas

EURESe teenused tööandjatele

EURESe ürituste kalender

Eelseisvad veebiüritused

EURES Facebookis

EURES Twitteris

EURES LinkedInis

Teemad
 • Nõuanded ja soovitused
 • Noorus
Seotud jaotis(ed)
Sektor
 • Arts, entertainment and recreation
 • Construction
 • Electricity, gas, steam and air conditioning supply
 • Human health and social work activities
 • Information and communication
 • Real estate activities
 • Water supply, sewerage, waste management and remediation activities

Vastutusest loobumine

Artiklite eesmärk on anda EURESe portaali kasutajatele teavet aktuaalsete teemade ja suundumuste kohta ning ergutada arutelu ja arutelu. Nende sisu ei pruugi kajastada Euroopa Tööameti (ELA) ega Euroopa Komisjoni seisukohta. Lisaks ei toeta EURES ja ELA ülalnimetatud kolmandate isikute veebisaite.