Prejsť na hlavný obsah
EURES (EURopean Employment Services)
Novinový článok29. mája 2020Európsky orgán práce, Generálne riaditeľstvo pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie

Osem najlepších nástrojov na tímovú prácu na diaľku

Práca na diaľku má svoje výhody. Nestrácate čas dochádzaním do práce a pracovať môžete v úplne pohodlnom oblečení. Ak však pracujete z domu počas pandémie, zrazu sa môže sťažiť spolupráca s kolegami alebo môžete stratiť prehľad o tom, kto čo robí.

Top 8 online collaboration tools for remote teams
Shutterstock

Pripravili sme pre vás výber užitočných online nástrojov, ktoré vám umožnia spoločne používať súbory, uskutočňovať videohovory a prezentácie, spolupracovať s kolegami a riadiť projekty.

Poznámka: Všetky nástroje uvedené v tomto článku sú síce bezplatné, ale každý z nich má aj platenú verziu s rozšírenými funkciami.

Projektové riadenie

Asana

Asana poskytuje ucelený prehľad prebiehajúcich projektov v organizácii. Môžete si vytvoriť zoznam prebiehajúcich projektov, nastaviť upozornenia na nadchádzajúce termíny a posielať žiadosti kolegom.

TRELLO

Trello vám umožňuje riadiť projekt online s použitím lístkov na nástenke. Predstavte si, že si píšete úlohy na lístky a pripínate ich na nástenku. Obsah lístkov môžete jednoducho upravovať, môžete ich z nástenky odstrániť alebo ľubovoľne presúvať.

Komunikácia

Slack

Slack je výkonný nástroj na spoluprácu, ktorý má milióny používateľov po celom svete. Jednotlivým kolegom alebo skupinám spolupracovníkov môžete priamo posielať správy a celé súbory. Každé oddelenie alebo tím môže mať svoj vlastný komunikačný kanál.

Chanty

Chanty je četovacia aplikácia na komunikáciu v rámci tímu. Môžete si posielať textové správy, komunikovať cez videohovory alebo hlasové hovory alebo sprístupniť iným účastníkom hovoru svoju obrazovku.

Videokonferencie

Zoom

Popularita aplikácie Zoom veľmi stúpla, odkedy sa začala intenzívne využívať počas pandémie ako jeden z najobľúbenejších nástrojov na videohovory, online prezentácie a webináre. Ponúka množstvo funkcií a môže sa integrovať do iných programov, ako je napríklad Microsoft Outlook a Kalendár Google.

Whereby

Whereby je pravdepodobne jeden z najjednoduchších nástrojov na videohovory. Nevyžaduje sa prihlásenie ani osobitný softvér, všetko prebieha cez prehliadač.

Spoločné dokumenty a súbory

DROPBOX

Dropbox má jednoduché používateľské rozhranie a umožňuje nekomplikované ukladanie a sprístupňovanie súborov aj pre neprihlásených používateľov Dropbox-u. V podstate sa to podobá na ukladanie súborov na pevný disk, ibaže ich musíte presunúť do malej Dropbox ikonky.

Disk Google

Disk Google ponúka bezplatné úložisko vo veľkosti 15 GB a je to asi jeden z najrozsiahlejších nástrojov na spoločné využívanie súborov. Dokumenty sú jednoducho prístupné a dajú sa otvoriť z ktoréhokoľvek koncového zariadenia.

Pevne dúfame, že s pomocou týchto nástrojov môžete pokračovať v tímovej práci aj napriek obmedzeným sociálnym kontaktom. Po prvýkrát plánujete virtuálnu schôdzu online alebo webinár? Ponúkame vám tipy, ako úspešne zorganizovať online schôdzu

 

Súvisiace odkazy:

Asana

Chanty

Dropbox

Google Drive

Trello

Slack

Whereby

Zoom

 

Ďalšie informácie:

Európske dni pracovných príležitostí

Drop’pin@EURES

Vyhľadať poradcov siete EURES

Pracovné a životné podmienky v krajinách siete EURES

Databáza pracovných miest siete EURES

Služby siete EURES pre zamestnávateľov

Kalendár podujatí siete EURES

Nadchádzajúce podujatia online

Sieť EURES na Facebooku

Sieť EURES na Twitteri

Sieť EURES na LinkedIn

Témy
Obchod / PodnikanieRady a tipySprávy z trhu práce/správy o mobiliteSociálne médiáMladosti
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Vylúčenie zodpovednosti

Články majú používateľom portálu EURES poskytnúť informácie o aktuálnych témach a trendoch a podnietiť diskusiu a diskusiu. Ich obsah nemusí nevyhnutne odrážať názor Európskeho úradu práce (ELA) alebo Európskej komisie. Okrem toho, EURES a ELA nepodporujú vyššie uvedené webové stránky tretích strán.