Przejdź do treści głównej
EURES
Artykuł prasowy29 maja 2020Europejski Urząd ds. Pracy, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

8 najlepszych internetowych narzędzi współpracy dla zespołów zdalnych

Praca zdalna ma swoje zalety. Nie marnujesz czasu na podróż do biura i nosisz wygodne ubrania. Jeśli jednak pracujesz z domu w czasie pandemii, być może uważasz, że trudno współpracować z kolegami lub śledzić postępy pracowników.

Top 8 online collaboration tools for remote teams
Shutterstock

Dlatego też przygotowaliśmy wykaz przydatnych narzędzi internetowych, które umożliwią ci wymianę plików, przeprowadzanie rozmów i prezentacji wideo, współpracę z kolegami i zarządzanie projektami.

Uwaga: Wszystkie narzędzia przedstawione w tym artykule są darmowe, ale istnieją również ich wersje płatne z rozszerzonymi możliwościami.

Zarządzanie projektami

Asana

Asana może zapewnić dobry przegląd wszystkich projektów realizowanych obecnie w twojej organizacji. Można utworzyć listy spraw do zrobienia dotyczących projektów będących w trakcie realizacji, ustawić przypomnienia o nadchodzących terminach i wysyłać zapytania do kolegów.

Trello

Trello umożliwia zarządzanie projektami online za pomocą kart na planszy. Wyobraź sobie zapisywanie zadań w notatkach i przyklejanie ich kolejno na ścianie. Możesz na nich pisać, zdejmować je ze ściany i zmieniać ich kolejność.

Komunikacja

Slack

Slack to potężne narzędzie współpracy, z którego korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Możesz przesyłać wiadomości i pliki bezpośrednio do współpracowników lub grupy osób. Ponadto różne działy i zespoły mogą dysponować specjalnymi kanałami komunikacji.

Chanty

Chanty to aplikacja czatowa, która umożliwia komunikację ze współpracownikami. Oprócz wymiany wiadomości tekstowych można również kontaktować się z innymi za pomocą rozmów audio i wideo oraz udostępniać swój ekran innym uczestnikom rozmowy.

Wideokonferencje

Zoom

Zoom bardzo zyskał na popularności, zwłaszcza od początku pandemii, jako preferowane narzędzie do rozmów wideo, prezentacji online i webinariów. Oferuje wiele różnych funkcji i można zintegrować to narzędzie z innymi programami, takimi jak Microsoft Outlook i Kalendarz Google.

Whereby

Whereby to prawdopodobnie jedno z najłatwiejszych narzędzi do korzystania z połączeń wideo. Nie ma potrzeby logowania i pobierania dodatkowego oprogramowania – wszystko dzieje się w przeglądarce.

Udostępnianie dokumentów i plików

Dropbox

Dropbox ma przyjazny dla użytkownika interfejs, który umożliwia łatwe przechowywanie i wymianę dokumentów nawet z użytkownikami niekorzystającymi z Dropbox. To jak przechowywanie plików bezpośrednio na swoim twardym dysku – wystarczy przeciągnąć je do ikonki Dropbox.

Google Drive

Dzięki 15 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej, Google Drive jest prawdopodobnie najobszerniejszym narzędziem do dzielenia się plikami. Umieszczone tu dokumenty są łatwo dostępne dla ciebie i zespołu, a także można je otworzyć na dowolnym urządzeniu.

Mamy nadzieję, że narzędzia te przyczynią się do połączenia członków zespołu w czasach ograniczenia kontaktów osobistych. Czy planujesz pierwsze wirtualne spotkanie online lub webinarium? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi zorganizowania udanego spotkania online.

 

Powiązane linki:

Asana

Chanty

Dropbox

Google Drive

Trello

Slack

Whereby

Zoom

 

Więcej informacji:

Europejskie Dni Pracy

Drop’pin@EURES

Znajdź doradców EURES

Warunki życia i pracy w państwach EURES

Baza ofert pracy EURES

Usługi EURES adresowane do pracodawców

Kalendarz wydarzeń EURES

Nadchodzące wydarzenia online

EURES na Facebooku

EURES na Twitterze

EURES na LinkedIn

Tematy
Biznes/PrzedsiębiorczośćPorady i wskazówkiWiadomości z rynku pracy/wiadomości dotyczące mobilnościMedia społecznościoweMłodzież
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zastrzeżenie

Artykuły mają na celu dostarczenie użytkownikom portalu EURES informacji na temat aktualnych tematów i trendów oraz stymulowanie dyskusji i debaty. Ich treść niekoniecznie odzwierciedla pogląd Europejskiego Urzędu ds. Pracy (ELA) lub Komisji Europejskiej. Ponadto EURES i ELA nie promują wymienionych powyżej stron internetowych osób trzecich.