Přejít na hlavní obsah
EURES
Zpráva29. května 2020Evropský orgán pro pracovní záležitosti, Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování

Osm nejoblíbenějších on-line nástrojů pro spolupráci týmů na dálku

Práce na dálku má své výhody. Neztrácíte čas cestou do práce a můžete se pohodlně obléknout. Pokud však pracujete z domova během pandemie, může být pro vás obtížné spolupracovat s kolegy nebo mít přehled o tom, co kdo udělal.

Top 8 online collaboration tools for remote teams
Shutterstock

Připravili jsme proto seznam užitečných on-line nástrojů, které vám umožní sdílet soubory, uskutečňovat videohovory a prezentace, spolupracovat s kolegy a řídit projekty.

Poznámka: Všechny nástroje zmíněné v tomto článku jsou k dispozici zdarma, existují však i jejich placené verze s více funkcemi.

Řízení projektů

Asana

Nástroj Asana umožňuje získat dobrý přehled o všech aktuálních projektech ve vaší organizaci. Můžete vytvářet seznamy úkolů v rámci probíhajících projektů, nastavovat upomínky na blížící se lhůty a posílat žádosti kolegům.

Trello

Aplikace Trello vám umožní řídit projekty on-line pomocí „kartiček na nástěnce“. Představte si, že napíšete úkoly na lístky, které přilepíte ve sloupcích na zeď. Na lístky můžete psát, sundat je ze zdi či je přesouvat – je to takto jednoduché.

Komunikace

Slack

Slack je efektivní nástroj spolupráce, který má miliony uživatelů po celém světě. Umožňuje posílat zprávy a soubory přímo jednotlivým kolegům nebo skupině spolupracovníků. Různá oddělení a týmy mohou mít navíc vlastní komunikační kanály.

Chanty

Chanty je chatovací aplikace, která vám umožní komunikovat s vašimi spolupracovníky. Můžete si vyměňovat textové zprávy, ale také si zatelefonovat nebo se spojit formou videohovoru a sdílet obrazovku s ostatními účastníky hovoru.

Videokonference

Zoom

Aplikace Zoom získala výrazně na popularitě, zejména od začátku pandemie. Je preferovaným nástrojem pro videohovory, on-line prezentace a webináře. Nabízí širokou škálu funkcí a lze ji propojit s dalšími programy, jako je Microsoft Outlook a Kalendář Google.

Whereby

Whereby je pravděpodobně jedním z nejjednodušších nástrojů pro videohovory. Není třeba se přihlašovat ani si stahovat speciální software, vše se odehrává přímo ve vašem prohlížeči.

Sdílení dokumentů a souborů

Dropbox

Dropbox má uživatelsky přívětivé rozhraní, které vám umožňuje jednoduše ukládat a sdílet dokumenty, a to dokonce i s uživateli, kteří tuto aplikaci nemají nainstalovanou. Používá se podobně jako při ukládání souborů přímo na pevný disk – soubory musíte pouze přetáhnout do ikonky aplikace.

Google Drive

S 15 GB úložného prostoru zdarma je Google Drive pravděpodobně jedním z nejštědřejších nástrojů pro sdílení souborů. Dokumenty jsou snadno přístupné pro vás i vaše kolegy a lze je otevřít z jakéhokoli zařízení.

Doufáme, že tyto nástroje pomohou váš tým spojit i v této době, kdy je fyzický kontakt omezen. Plánujete vaše první on-line virtuální jednání nebo webinář? Seznamte se s našimi tipy pro uspořádání úspěšné on-line schůzky.

 

Související odkazy:

Asana

Chanty

Dropbox

Google Drive

Trello

Slack

Whereby

Zoom

 

Další informace:

Evropské dny pracovních příležitostí

Drop’pin@EURES

Najděte si svého poradce EURES

Životní a pracovní podmínky v zemích sítě EURES

Databáze pracovních míst na portálu EURES

Služby sítě EURES pro zaměstnavatele

Kalendář akcí EURES

Připravované on-line akce

EURES na Facebooku

EURES na Twitteru

EURES na LinkedIn

Témata
Obchod / PodnikáníRady a tipyZprávy z trhu práce/zprávy o mobilitěSociální médiaMládí
Sektor
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Zřeknutí se odpovědnosti

Články mají uživatelům portálu EURES poskytnout informace o aktuálních tématech a trendech a podnítit diskusi a debatu. Jejich obsah nemusí nutně odrážet názor Evropského úřadu práce (ELA) nebo Evropské komise. EURES a ELA dále nepodporují výše uvedené webové stránky třetích stran.