Pereiti prie pagrindinio turinio
EURES
Naujienų straipsnis2020 m. rugsėjo 11 d.Europos darbo institucija, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktoratas

Patarimai, kaip išlikti paklausiems darbo rinkoje po pandemijos

Įmonėms pamažu grįžtant į savo vėžes po COVID-19 suvaržymų, daug darbo ieškančių asmenų ir darbuotojų mąsto, kaip šiais abejonių kupinais laikais išlikti darbo rinkoje. EURES parengė keletą patarimų, padėsiančių neprarasti paklausumo darbo rinkoje ir apsaugoti savo karjerą nuo būsimų krizių.

Tips to stay relevant in the job market after the pandemic
Shutterstock

Įvertinkite ir plėskite savo įgūdžius

Jei šiuo metu dirbate nuotoliniu būdu ir turite daugiau laisvo laiko, galite jį išnaudoti naujiems įgūdžiams įgyti arba jau turimiems tobulinti. Kad galėtumėte tęsti darbą iš namų, tikriausiai jau įgijote naujų įgūdžių – pamąstykite, ko išmokote (pavyzdžiui, paskirstyti laiką, lankstumo arba galbūt naudotis nauja skaitmenine priemone).

Jei dėl COVID-19 netekote darbo, dabar tinkamas laikas tobulinti savo įgūdžius ir plėsti savo galimybes įsidarbinti. Internete yra daug būdų papildyti savo gyvenimo aprašymą. Įkvėpimo galite pasisemti iš mūsų straipsnio 6 geriausios nemokamos internetinių kursų platformos.

Planas ateičiai

Šiais abejonių kupinais laikais gali būti sunku planuoti ateitį. Tačiau bandyti sudaryti asmeninį scenarijų ir nuspėti, kaip gali klostytis aplinkybės, galite – panašiai kaip įmonės nustato savo verslo strategiją. Svarbiausia pagalvoti, koks darbas bus paklausus ir kaip geriausia tuo pasinaudoti. Vertėtų pasidomėti, kokio pobūdžio darbas atrodo stabilus pagal kelis skirtingus scenarijus.

Nebijokite trumpalaikių ir vidutinės trukmės sutarčių

Tikėtina, kad siekdamos atsigauti nuo pandemijos ir prisitaikyti prie naujos verslo aplinkos įmonės samdys daugiau laikinųjų nei nuolatinių darbuotojų. Tai suprantama, nes tai darydamos įmonės gali sužinoti, kaip keisis aplinkybės ir kokie bus jų galutiniai poreikiai.

Darbas pagal laikinąją darbo sutartį turi daug privalumų: suteikia galimybę užmegzti naujus ryšius, kurti savo tinklą ir įgyti patirties ir užpildo spragas gyvenimo aprašyme. Be to, nepamirškime galimybės tapti nuolatiniu darbuotoju.

Persiorientuokite arba atraskite save iš naujo

Jei per pandemiją jūsų karjera nutrūko, turite atrasti save iš naujo arba susirasti naują darbo kryptį. Atrasti save iš naujo – tai pradėti iš naujo – įgyti įgūdžių naujam darbui arba stažuojantis įgyti patirties naujoje srityje. Persiorientuodami rasite būdą panaudoti jau turimus įgūdžius, patirtį ir žinias kitoje srityje. Siekiant atrasti save kitoje srityje ir persiorientuoti gali tekti sutikti dirbti mažiau apmokamą darbą, bet tinkamas nusiteikimas padės greitai atgaivinti savo karjerą.

Pasiruoškite dirbti nuotoliniu būdu

Teigiamas pandemijos padarinys yra tai, kad įmonės pripažino, jog žmonės gali veiksmingai dirbti iš namų. Nuotolinis darbas suteikia galimybę ieškoti darbo už savo regiono ar net šalies ribų. Neatmeskite galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Net jei darbo pasiūlyme nenurodyta, kad įmonės darbuotojai gali dirbti iš namų, bet kuriuo atveju pasiteiraukite. Nieko neprarasite.

Ar įdomu, kokie įgūdžiai bus reikalingi ateityje? Skaitykite mūsų straipsnį 8 svarbūs įgūdžiai, garantuosiantys sėkmę po COVID-19.

 

Susijusios nuorodos

6 geriausios nemokamos internetinių kursų platformos

8 svarbūs įgūdžiai, garantuosiantys sėkmę po COVID-19

 

Išsamesnė informacija

Europos darbo dienos

Drop’pin@EURES

Susiraskite EURES konsultantą

Gyvenimo ir darbo sąlygos EURES šalyse

EURES darbų duomenų bazė

EURES paslaugos darbdaviams

EURES renginių kalendorius

Būsimi internetiniai renginiai

EURES tinkle „Facebook“

EURES tinkle „Twitter“

EURES tinkle „LinkedIn“

Išsamūs duomenys

Temos
Verslas / VerslumasNurodymai ir patarimaiDarbo rinkos naujienos/mobilumo naujienosĮdarbinimo tendencijosJaunimas
Susijusios skiltys
Gyvenimas ir darbas
Sektorius
Accomodation and food service activitiesActivities of extraterritorial organisations and bodiesActivities of households as employers, undifferentiated goods- and servicesAdministrative and support service activitiesAgriculture, forestry and fishingArts, entertainment and recreationConstructionEducationElectricity, gas, steam and air conditioning supplyFinancial and insurance activitiesHuman health and social work activitiesInformation and communicationManufacturingMining and quarryingOther service activitiesProfessional, scientific and technical activitiesPublic administration and defence; compulsory social securityReal estate activitiesTransportation and storageWater supply, sewerage, waste management and remediation activitiesWholesale and retail trade; repair of motor vehicles and motorcycles

Atsisakymas

Straipsniai skirti EURES portalo vartotojams teikti informaciją apie aktualias temas ir tendencijas bei paskatinti diskusijas ir diskusijas. Jų turinys nebūtinai atspindi Europos darbo institucijos (ELA) ar Europos Komisijos požiūrį. Be to, EURES ir ELA neremia pirmiau minėtų trečiųjų šalių svetainių.